Zespół Yoga Republic to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, którzy z uważnością podchodzą do każdego ucznia. Założycielem szkoły jest Przemek Nadolny, posiadający II stopień autoryzacji instytutu KPJAYI w Mysore.

 
Na zajęcia zapraszają również Agnieszka PassendorferDarek Markiewicz (I stopień autoryzacji KPJAYI), Gabrysia Mikołajczak, Ola Perec, Marta Szostak, Magda Urbanowicz, Iza SuchodołaMałgo Stankiewicz i Wojtek Stachura.
 

Przemek Nadolny (II st. autoryzacji KPJAYI)

nauczyciel senior

 

Socjolog i antropolog kultury, socjoterapeuta, założyciel i nauczyciel w Yoga Republic.

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych polskich i światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org) do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Przemek uczy Ashtanga jogi od 2003 r. najpierw w.g metody Iyengara, a od 2007 r. w.g metody z KPJAYI z Mysore. Prowadził autorski program zajęć – terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologi w Warszawie. Jest autorem artykułów i publikacji n.t. jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Pisze dla jogowego portalu – BosoNaMacie.pl i aktywnie działa na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Szkół Jogi – PorozumienieJogi.pl.

 

Agnieszka Passendorfer

nauczyciel senior

 

Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Gdy trafiłam na ashtangę, przestawałam próbować i jestem jej wierna. Joga ma dobry wpływ na moje życie i wierzę, że tobie też może dobrze zrobić. Dlatego postanowiłam zostać nauczycielką. Skończyłam kilka kursów instruktorskich, mam tytuł RYT 500, byłam na niezliczonych warsztatach, ale tak naprawdę wszystkiego, co wiem, nauczyłam się w czasie praktyki własnej i ucząc. W 1993 uczestniczyłam w moich pierwszych zajęciach jogi. W 2010 roku po raz pierwszy poprowadziłam zajęcia. W 2016 po raz pierwszy w Yoga Republic. I nadal to kocham.

 

Poza tym kocham też moje dzieci, konie, koty, kawę, czytanie i pisanie. Jestem autorkąksiążek „13 lekcji jogi”, „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu” i „13 lekcji miłości”. Prowadzę bloga www.agapejoga.pl i współtworzę projekt OmLine.expert. Zapraszam do wspólnej praktyki.

 
Aleks Jurkiewicz.jpg

Aleks Jurkiewicz (I st. autoryzacji KPJAYI)

 

Jogę praktykuję od ponad 12 lat, w tym od 2009 ćwiczę w KPJAYI pod okiem Shartha Jois'a, gdzie byłam do tej pory pięć razy. W 2019 roku dostałam Autoryzację I St. uprawniająca do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi. W 2007 roku razem z Przemkiem Nadolnym zakładałam Yoga Republic, miejsce w którym uwielbiam ćwiczyć.

 

Pokochałam ashtanga jogę od pierwszego powitania słońca za uspokajający szum oddechu towarzyszącego płynnym przejściom pomiędzy pozycjami i za skupienie na sali, które pozwoliło mi wyciszyć szalony umysł.

 

Po drodze odkryłam, że pozycje jogi wykonywane regularnie z niemożliwych mogą stać się przyjemne i wygodne. Dzięki trójce dzieci, wiem jak to jest odbudować swoją praktykę co jakiś czas praktycznie od zera. A w trakcie mojego korpo życia w agencji reklamowej odkryłam jakim joga może być ogromnym źródłem wewnętrznego spokoju i siły w najbardziej szalonych okolicznościach.

 

Z wykształcenia jestem psychologiem, mam dyplom Executive MBA i za sobą wiele lat pracy na stanowiskach managerskich w dużym stresie. To właśnie chęć poradzenia sobie ze stresem, zaprowadziła mnie na jogę po raz pierwszy. Moje zainteresowanie pracą ze stresem pogłębiam w ramach studium nauczycielskiego MBSR (Mindefulness Based Stress Reduction). Elementy Mindefulness wplatam w uczenie i w swoją praktykę ashtangi. Moim hobby są relaksacje prowadzone inspirowane Mindefulness.

 
Darek Markiewicz small.jpg

Darek Markiewicz (I st. autoryzacji KPJAYI)

 

W praktyce jogi stawia na uważność, rozumianą jako bycie tu i teraz, która jest kluczem do uzyskania efektów jogi. Darek praktykuje Ashtanga jogę w systemie Mysore. Ufa metodzie i jej narzędziom, a szczególnie metodzie Vinyasa, która polega na połączeniu oddechu z ruchem. Jest autoryzowanym nauczycielem Ashtanga jogi na poziomie L1. Uczył się u wielu czołowych nauczycieli tej metody. Systematycznie odwiedza mistrzów jogi w Indiach, by pogłębiać wiedzę. Z sentymentem wraca do Mysore, aby praktykować u źródła pod okiem Sharatha Jois’a. 

 

Darek uczy, zgodnie z oryginalnym przekazem metody, jak za pomocą praktyki jogi uzyskać mocne, zdrowe ciało i lekki, jasny umysł.

 

Gabi Mikołajczak

 

Nie wyobrażam sobie życia bez podróży. Najczęściej ruszam tam, gdzie pulsuje energia wody.

Z wykształcenia jestem filmowcem, z zawodu - producentem. W Yoga Republic z pasją i miłością zajmuję się Ashtangą. Swoją własną praktykę rozwijam od ponad 12 lat, szukając wskazówek u ludzi, których szanuję i podziwiam. Mój pierwszy Mysore u Kathy Cooper był w 2012 roku. Maty Ezraty, pokazała mi, że możliwe było połączenie mojej wieloletniej praktyki Iyangara z Ashtangą. Do Davida Robsona i Jeleny Vesic będę wracać, aby uczyć się, jak uczyć innych. Co roku w Mysore praktykuję pod okiem Sharatha Jois.

Co chcę pokazać Ci na zajęciach ze mną?

Prawidłowe wykonanie asan to tylko początek odkrywania tajemnicy, czym jest joga. Oczywiście przez korekty i wspólne poznawanie asan, chcę uczyć Cię techniki. Ale jako Twój przyjaciel, przede wszystkim pragnę towarzyszyć Ci w podróży w głąb siebie, do większej świadomości oraz empatii do Świata.

Do zobaczenia.

 
Ola Perec

 

Joga towarzyszy mi w życiu już od wielu lat. Pośród rozmaitych jej typów to własnie system Ashtangi podbił moje serce. Ta przepiękna rutyna, każdy poranek rozpoczęty powitaniami słońca, napełniają mnie szczęściem, energią, równowagą, pozytywnie pchają do przodu sprawiając, że każdy dzień jest wyjątkowy. Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, doświadczenie rzeźby pomaga mi w pracy z ludzkim ciałem. Kocham sztukę, zwierzęta, ludzi, rozmowy i uśmiechy, uwielbiam inspirować i być inspirowana.

 
Marta Szostak

 

Ashtanga joga od prawie dekady jest moim drogowskazem; źródłem siły, wrażliwości ale też nauką pokory i akceptacji życia w każdych jego odcieniach. W życiu bym nie przypuszczała, że tak potoczy się moja ścieżka ale wszystko wskazuje na to, że joga jest już nieodłącznym elementem mojego życia. Spędziłam kilkanaście lat na macie jako zawodniczka karate a sztuki i sporty walki były długo moją największą pasją, co, można powiedzieć, dość przewrotnie doprowadziło mnie na matę jogową.  

 

Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Basię Lipską oraz w wielu warsztatach z nauczycielami z Polski i zagranicy, ale to codzienna praktyka jest moim największym nauczycielem. Miałam również przyjemność praktykować pod okiem Sharata Jois w Mysore w KPJAIY co bardzo wpłynęło na moje postrzeganie tej ścieżki. Uwielbiam się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi i wiele radości daje mi praca z ludźmi oraz obserwowanie efektów tej wyjątkowej praktyki. 


Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową, oprócz prowadzenia innych przez ruch i oddech jestem od lat zaangażowana w prace organizacji kobiecych. Uwielbiam podróże dalekie i bliskie, przebywać w naturze, dobrą literaturę, muzykę i kino.

 
Magda Urbanowicz

Jogę zaczęłam praktykować ok. 9 lat temu. Najpierw była metoda Iyengara, później zajęcia typu vinyasa, aż trafiłam na ashtangę. Na ashtangę, na którą bałam się pójść, bo myślałam, że jestem za słaba. Wszystkim, którzy przychodzą na moje zajęcia pokazuję, że nie ma się czego bać. Uczę, od kiedy porzuciłam pracę biurową i w sumie dosyć mocno zmieniłam swoje życie. Ukończyłam 2 kursy nauczycielskie – u Przemka Nadolnego oraz w Indiach (200 RYT). Już dwa razy miałam okazję praktykować pod okiem niezwykłej nauczycielki – Sharmili Desai, a także w Mysore w KPJAYI. Joga nauczyła mnie cierpliwości, pokory i pomogła w walce z kompleksami. Zapraszam do wspólnej praktyki.

 
Iza Suchodoła

 

Ashtanga Yoga skradła moje serce wiele lat temu. Dzięki wspaniałym nauczycielom i regularnej praktyce, szybko poczułam, że może mi ona zaoferować bardzo wiele. Z czasem joga stała się ważną częścią mojego życia. Im dłużej ćwiczę, tym lepiej się czuję. Zajęcia, na które trafiłam z czystej ciekawości, po kilkunastu latach zaprowadziły mnie do Indii, gdzie ukończyłam kurs nauczycielski z Ashtanga jogi (200 RYT). Podróż wciąż trwa i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy. Staram się pogłębiać moją wiedzę i regularnie uczestniczę w warsztatach z doskonałymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Świadoma praca z ciałem, w połączeniu z koncentracją umysłu, pozwala w pełni odczuwać owoce praktyki. Joga usuwa stres, uwalnia głowę od natrętnych myśli, wzmacnia ciało, wyostrza zmysły, odpręża. Moja wieloletnia praktyka pozwala mi dzielić się wiedzą z innymi. Jestem wdzięczna za tę możliwość. Joga jest absolutnie dla każdego. Do zobaczenia na zajęciach.

 

Małgo Stankiewicz

 

Moja przygoda z jogą zaczęła się 22 lata temu, więc moja pasja już dawno osiągnęła pełnoletność ;-) 

Wędrując przez różne jej odmiany, finalnie zafascynowałam się Asthangą, której uczę od 8 lat. 

Asthanga to dla mnie przygoda na zawsze. Jej praktyka daje mi zdrowie i uśmiech na resztę dnia. 

Pozwala mi być sama ze sobą w dobrej komitywie. Te dary chcę przekazać moim uczniom.

 

Zawodowo jestem projektantem graficznym. Lubię formę, ciało, przestrzeń i kontakt z drugim człowiekiem. Kocham podróże i gdziekolwiek jadę zabieram ze sobą matę.

Praktykowałam w KPJAYI w Mysore, na Goa, Bali oraz w Los Angeles.

 

Gdziekolwiek jesteś, zawsze znajdzie się miejsce na kawałek podłogi i matę :)

 

Zapraszam na zajęcia ;-)

 

Małgosia Osuch

Jestem szczęśliwą mamą bardzo dorosłej już córki i babcią dwóch absolutnie cudownych wnuków. Na co dzień urzędniczką, a z pasji joginką i nauczycielką jogi. Ashtanga Joga jest moją miłością i drogą życia. Poprzez regularną praktykę harmonizuje mnie na wszystkich poziomach - fizycznym, psychicznym i duchowym. 

Ukończyłam kurs nauczycielski vinyasa jogi - RYS 200 Yoga Alliance accredited, oraz  indywidualne szkolenie dla nauczycielski ashtanga jogi wg metody z instytutu KPJAYI z Mysore u Przemka Nadolnego. Dodatkowo nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas licznych warsztatów z zakresu bezpiecznej pracy z ciałem i oddechem. Jednakże to moja własna regularna praktyka pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, dzięki bezpośredniemu doświadczaniu i obserwacji, jest dla mnie najcenniejszą nauką. 
Zapraszam Was na wspólną praktykę - spotkajmy się na macie w Powitaniach Słońca i doświadczmy razem uzdrawiającej mocy jogi. Namaste 🙏

 

Agnieszka Dołengiewicz

 

Jogę praktykuję 25 lat. Już pierwsze zajęcia były dla mnie niezwykłym przeżyciem. Po raz pierwszy zrozumiałam, że jestem obecna w ciele. Ta integracja bardzo na mnie podziałała. Wyszłam uskrzydlona, zintegrowana i wyciszona. Od razu zaczęłam praktykować kilka razy w tygodniu. I od tego czasu nie przestaję. Z jogą pokonywałam różne trudności i zyskiwałam doświadczenie. Skończyłam kursy i szkolenia nauczycielskie. Miałam okazję praktykować pod okiem BKS Iyengara, Prashanta Iyengara i Geety Iyengar i wielu innych nauczycieli z Polski i z zagranicy. Przez 3 lata mieszkałam w Indiach gdzie praktykowałam medytację i przechodziłam posty pod okiem Sad Guru Atma Malik Mauli. Praktykuję ośmiostopniową jogę wg systemu Patanjalego. Na swoich zajęciach poprzez praktykę asan, pranajamy i medytacji staram się nauczać zjednoczenia tego co na zewnątrz z tym co wewnątrz, równowagi, stabilności, skupienia, odwagi i siły. Joga citta vritti nirodha.

 

Wojtek Stachura

 

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. W 2003 roku ukończyłem studia w Warszawskiej AWF. Nie tylko w związku z wykonywanym zawodem fizjoterapeuty, od długiego już czasu fascynuje mnie ludzkie ciało i zasady na jakich opiera się jego funkcjonowanie. W pewnym momencie zacząłem odkrywać nierozerwalność ciała i umysłu i to, że tylko zintegrowanie obu może przynosić długotrwałe efekty w mojej praktyce zawodowej. W wyniku takich spostrzeżeń zacząłem szukać czegoś, co da mi odpowiedź na pytania, których w tym momencie coraz więcej pojawiało się w mojej głowie. W ten sposób natrafiłem na metodę Feldenkrais'a, czyli metodę uczącą świadomości ciała poprzez ruch. W kolejnym kroku poszedłem na pierwsze zajęcia Jogi i zacząłem w praktyce jogi odnajdywać połączenie ciała i umysłu. W 2013 roku ukończyłem kurs nauczycielski jogi na który wybrałem się do Indii. Obecnie w pracy łączę elementy jogi, metod integracji ciało-umysł i terapii powięziowej. Wojtek prowadzi również indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne w Yoga Republic. Zapisy w recepcji Yoga Republic lub mailem: info@yogarepublic.pl