top of page

Przygotowania do Międzynarodowego Dnia Jogi w Polsce – 21. czerwca 2015

To się dzieje na prawdę! Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce po raz pierwszy odbędzie się 21. czerwca 2015!

Yoga Republic aktywnie przygotowuje go w ramach PSJ (Porozumienia Szkół Jogi) razem z ambasadorkami: Natalią Przybysz oraz Edytą Herbuś i Małgosią Pieczyńską! Zobaczcie film "Ambasadorki Dnia Jogi w Polsce – sesja zdjeciowa – making of"

21. czerwca został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Jogi decyzją ONZ.

"Na całym świecie, w tym wyjątkowym dniu, odbędą się wydarzenia dedykowane jodze. Także Polska aktywnie włączyła się do tych obchodów. W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorami wydarzeń są: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska. Wydarzenie będą wspierały Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę.

Premier Indii i pomysłodawca Międzynarodowego Dnia Jogi Pan Narendra Modi w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w dniu 27 września 2014 powiedział:

Joga jest nieocenionym darem starożytnej tradycji Indii. Jest ucieleśnieniem jedności ciała i umysłu, myśli i działania, wolności i spełnienia, harmonii między człowiekiem a przyrodą, holistycznym podejściem do zdrowia i dobrego samopoczucia. Nie chodzi o ćwiczenia, ale to aby odkryć poczucie jedności siebie, świata i natury

Joga to uniwersalny sposób na zachowanie zdrowia i wewnętrznego spokoju w dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym stresujących wydarzeń, naglących terminów i zobowiązań. Skojarzenia z harmonią i równowagą nasuwają się same. Joga ze swej natury współgra ze zdrowym stylem życia, świadomymi wyborami konsumenckimi i odpowiedzialnością społeczną."

cytat pochodzi z www.dzienjogi.pl

Program wydarzeń znajdziecie na www.dzienjogi.pl. Zajrzyjcie również na www.facebook.com/DzienJogi

Znajdziecie tam także przepiękne zdjęcia autorstwa Justyny Jaworskiej, która na co dzień uczy w Yoga Republic. Justyna wspiera fotograficznie Dzień Jogi.

Zapraszamy do udziału, my też tam będziemy!

Najciekawsze posty
Ostatnie posty
Tagi
Znajdź nas
  • Facebook czarny okrągły
bottom of page