Wakacje z Ashtanga Jogą w Chorwacji

 
13. - 20. września 2020

Organizatorzy Monika Popławska i Marek Łaskawiec.

 

Wybierz się na jogowy tydzień w kameralnej grupie na bajkową wyspę Vis w Chorwacji. W planach dużo jogi z doświadczonymi nauczycielami, pyszna wegetariańska kuchnia, ciepłe fale Adriatyku i dużo chorwackiego słońca.

DOKĄD JEDZIEMY?

Oddalona od Splitu o ok. 50 km wyspa Vis słynie z pięknych widoków i unikalnej atmosfery. Nic więc dziwnego, że tam właśnie kręcono plany filmu „Mamma Mia 2”. Na wyspie znaleźć można zarówno piękne plaże, podwodne groty, ciche wioski, jak i urokliwe miasteczka słynące z ciekawej architektury.

Będziemy mieszkać i praktykować w „The Estate under the Paint Brush” – rodzinnym ośrodku w wiosce Rukavac, w południowo-wschodniej części wyspy. Rukavac jest cichą wioską idealna do odpoczynku i znajduję się ok. 10 km od miasta Vis. Ośrodek położony jest 800 metrów od morza. Więcej o ośrodku tutaj https://www.vis-cultrelax.com/apartments/creative-tourism/. Więcej o wyspie dowiesz się tutaj - http://www.visinfo.org/pl/

GDZIE ŚPIMY?

Do naszej dyspozycji będą dwa przestronne domy, Camelia oraz Jana, położone w dużym, własnym ogrodzie. Spać będziemy w przestronnych klimatyzowanych apartamentach, z których każdy wyposażony będzie we własną kuchnię i łazienkę oraz WIFI. Każdy z apartamentów składa się z dwóch sypialni może pomieścić maks. 4 osoby.

GDZIE PRAKTYKUJEMY?

Praktykować będziemy w kameralnej shali zlokalizowanej w ogrodzie ośrodka.

CO BĘDZIEMY JEŚĆ?

Właściciele specjalizują się w kuchni śródziemnomorskiej, wegetariańskiej i wegańskiej, opartej na lokalnych warzywach oraz organicznych produktach. W cenie mieszczą się dwa posiłki (śniadanie i kolacja). W apartamentach istnieje możliwość przygotowania sobie własnego jedzenia, pod warunkiem jednak, że będzie ono wyłącznie wegetariańskie. W wiosce Rukavac istnieje także możliwość zakupu owoców, warzyw i lokalnych specjałów lub skorzystania z tamtejszych restauracji.

JAKI BĘDZIE PLAN DNIA?

NIEDZIELA 13. września 2020

18.00

19.00

PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE, DELIKATNA PRAKTYKA

PONIEDZIAŁEK 14. września - SOBOTA 19. września

7.30

10.00

11.00

16.30

18.00

19.00

ASHTANGA JOGA

ŚNIADANIE

CZAS WOLNY - plażowanie, zwiedzanie wyspy, inne atrakcje

ZAJĘCIA WARSZTATOWE

KOLACJA

DYSKUSJA, ĆWICZENIA ODDECHOWE, MEDYTACJA

NIEDZIELA 20. września

7.30

10.00

12.00

ASHTANGA JOGA

ŚNIADANIE

SPOTKANIE POŻEGNALNE

KTO BĘDZIE PROWADZIŁ ZAJĘCIA?

Prowadzącymi będzie dwójka doświadczonych nauczycieli Ashtanga Jogi, Monika Popławska i Marek Łaskawiec, których na co dzień spotkać można w Yoga Republic w Warszawie. Więcej - https://www.yogarepublic.pl/nauczyciele.

JAK DOJECHAĆ?

Dojazd we własnym zakresie.

 

Samolotem
Z Warszawy kursują regularne, bezpośrednie loty rejsowe do Splitu (czas lotu ok. 2 h). Z lotniska do portu można szybko dojechać autobusem lub taksówką. Na lotnisku w Splicie istnieje także możliwość wynajęcia samochodu. Ze Splitu kilka razy dziennie odpływają promy na wyspę Vis (rozkład promów oraz ceny można sprawdzić tutaj: https://www.jadrolinija.hr/en/. Dla chętnych z portu na wyspie Vis zorganizowany będzie darmowy dojazd do ośrodka.

 

Samochodem

Odległość z centralnej Polski do miasta Split to około 1500 km. Ze Splitu kilka razy dziennie kursują promy na wyspę Vis (rozkład promów oraz ceny można sprawdzić tutaj:  https://www.jadrolinija.hr/en/). Z portu na wyspie Vis do ośrodka to już tylko niecałe 10 km drogi. Jeśli ktoś będzie planował podróż samochodem i miałby wolne miejsca do zaoferowania, w razie potrzeby pomożemy w kontakcie między uczestnikami wyjazdu w celu podzielenia się kosztami przejazdu.

CENY

Cena wyjazdu od osoby:

  • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w apartamencie dwupokojowym z kuchnią i łazienką – 3,300 PLN

  • Zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym w apartamencie dwupokojowym z kuchnią i łazienką – 3,800 PLN

Przy rezerwacji dokonanej przed 30 kwietnia 2020 r. obowiązują ceny early bird:

  • Zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym w apartamencie dwupokojowym z kuchnią i łazienką – 2,900 PLN

  • Zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym w apartamencie dwupokojowym z kuchnią i łazienką – 3,400 PLN

Cena obejmuje: zakwaterowanie, korzystanie z shali, dwa posiłki (śniadanie i kolacja), wszystkie zajęcia jogi.

Cena nie obejmuje: kosztów dojazdu, ubezpieczenia (w Chorwacji działa karta EKUZ).

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 1,200 PLN zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: ashtangawyjazd@gmail.com. Reszta kwoty płatna na miejscu w gotówce lub przelewem przed przyjazdem do końca sierpnia. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę.

PYTANIA

Wszelkie pytania w sprawie wyjazdu prosimy kierować na mail ashtangawyjazd@gmail.com