top of page

Wakacje z Jogą w Zagrodzie Kuwasy nad Biebrzą

 
15. - 21. lipca 2018

prowadzi Przemek Nadolny

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Zapraszamy na wakacje z jogą w Zagrodzie Kuwasy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Zagrodzie Kuwasy!

 

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez KPJAYI w Mysore w Indiach, www.kpjayi.org/teachers-directory/europe!

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

PROGRAM

 

JOGA 2x DZIENNIE

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore), po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe m.in.: przygotowanie do lotosu, techniki oczyszczające i oddechowe, latające vinyasy, wygięcia do tyłu, pozycje balansowe, relaks i medytacja. Dla nauczycieli oferujemy program szkolenia w ramach warsztatu - szczegóły tutaj

 

WIECZORY

Wieczorami zapraszamy Was na spotkania towarzyskie połączone z wykładami o jodze, Indiach, wartościowej diecie i zdrowym stylu życia, najciekawszymi filmami o jodze i nie tylko o jodze.

PRZEMEK NADOLNY

Przemek Nadolny, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Socjolog i antropolog kultury, socjoterapeuta, nauczyciel i współwłaściciel Yoga Republic.

 

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

NIEDZIELA 15. lipca

od 14.00

17.30 - 19.00

 

 

19.00

OBIAD
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

PONIEDZIAŁEK 16. lipca - PIĄTEK 20.lipca

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

16.30 - 18.00

 

18.00

LEKKA PRZEKĄSKA (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

SOBOTA 21. lipca

8.00 - 10.00

10.00

11.00

JOGA (wspólna praktyka)

ŚNIADANIE

WYKWATEROWANIE

MIEJSCE

 

ZAGRODA KUWASY

Tych, którym Mazury kojarzą się z tłumami głośnych turystów, a którzy pragną spokojnego wypoczynku na łonie natury, zapraszamy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. W takim właśnie sielskim pejzażu usytuowana  jest  Zagroda Kuwasy.

POKOJE

Pokoje urządzone są w naturalnych materiałach. Każdy pokój wyposażony jest w przestronna łazienkę z WC i prysznicem.

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (118 m²), pełna światła, z oknami na dwie strony.

DODATKOWE ATRAKCJE (niewliczone w cenę wyjazdu)

Biebrzański Park Narodowy

Zagroda Kuwasy bezpośrednio sąsiaduje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym najrozleglejszym parkiem narodowym w Europie Środkowej, a Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie ostoi ptaków wodno- błotnych​. Spośród 62 gatunków ptaków uznanych za zagrożone wyginięciem, 42 regularnie gnieżdżą się na tych terenach. Spotkać tu można np.: dubelta, bataliona, cietrzewia, wodniczkę, orlika grubodziobego, bielika, czarnego bociana. Z chronionych roślin obejrzeć tu można takie rarytasy jak rosiczka i dzikie storczyki. W Zagrodzie Kuwasy znajduje się punkt sprzedaży kart wstępu do parku narodowego. Zagroda Kuwasy współpracuje z doskonałymi licencjonowanymi przewodnikami biebrzańskimi. Recepcja chętnie pomoże zorganizować wycieczkę z przewodnikiem, który stanie się waszymi oczami i uszami w świecie dzikiej biebrzańskiej przyrody.

Jazda Konna

Ważnym miejsce w Kuwasach jest stajnia z 4 końmi wierzchowymi i latem wspomaganymi przez konie z Klubu Jeździeckiego Chrapka z Książenic koło Warszawy. Polecamy jazdy konne z instruktorem na każdym poziomie zaawansowania, także dla zupełnie początkujących. W stajni mieszka także rogata Marzena, oraz Balbina i Bolek czyli nasze kozy. Aktualnie mamy także 3 psy oraz 4 koty.

.

Zagroda Kuwasy usytuowana jest przy Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur. Najbliższy Zagrodzie odcinek biegnie przez uroczyska Czerwonego Bagna. System oznakowanych dróg i ścieżek pozwala na przeprowadzenie 1-, 2-godzinnych jazd terenowych dla naszych Gości. Inny odcinek Szlaku prowadzi leśnymi duktami nad jezioro Dreństwo, gdzie w wyznaczonym miejscu wolno wchodzić z końmi do wody, poić je i kąpać. Pławienie koni to ulubiona atrakcja w lecie.

Kajaki

Spływy kajakowe bliską rzeką Jegrznią  (lub nieco dalszą Biebrzą, także tratwą).

Wycieczki rowerowe

Szlaki rowerowe w pobliżu są doskonałe dla aktywnych. Można wypożyczyć rowery i foteliki dziecięce, Zagroda Kuwasy jest autoryzowaną stacją Green Velo.

Kąpieliska

Kąpiele w rzece lub jeziorze na jednym z kilku urokliwych kąpielisk.

Tenis stołowy

W Zagrodzie dysponujemy stołem do Ping Ponga

Dla dzieci

Zagroda Kuwasy posiada dla dzieci niemal wszystko to, czym może się pochwalić hotel przyjazny dzieciom. Piaskownica i zabawki do piasku, zjeżdżalnie, huśtawki, książeczki i gry planszowe, boisko do badmintona, piłki a latem basenik dmuchany – czas na zabawę!

DOJAZD

Woźnawieś 30A, 19-206 Rajgród

1599 zł / 1699 zł

CENY

Dostępne są pokoje 2-osobowe z własną łazienką i 3-osobowe z własną łazienką

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

rezerwacja miejsca do 31. maja / rezerwacja miejsca od 1. czerwca

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

dzieci 3 - 12 lat

990 zł

dzieci do ukończenia 3. roku życia

w łóżku z rodzicem lub w przywiezionym łóżeczku turystycznym

bezpłatnie 
25 zł / doba

w łóżeczku niemowlęcym wypożyczonym z Zagrody Kuwasy (rozliczenie bezpośrednio z Zagrodą Kuwasy)

Pobyt psa/kota
Opłatę za pobyt zwierzęcia należy uiścić bezpośrednio w Zagrodzie Kuwasy. Właściciel psa odpowiada materialnie za szkody wyrządzone przez zwierzęcia.

30 zł / doba

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Zagroda Kuwasy, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

bottom of page