top of page
Clifftop Yoga
YR logo biale.png

SZKOLENIA DLA PRAKTYKÓW I NAUCZYCIELI JOGI

Jeśli praktykujesz jogę regularnie, może uczysz lub zamierzasz uczyć jogi, szukasz pogłębionej wiedzy i umiejętności w takich obszarach: technika jogi, terapia jogą, filozofia, historia i współczesne adaptacje jogi, 

przygotowaliśmy dla Ciebie serię warsztatów tematycznych, na których podzielimy się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. 

Warsztaty odbywają się stacjonarnie w Yoga Republic na pl. Zbawiciela 2.

Prowadzą doświadczeni nauczyciele Yoga Republic:

Aga Passendorfer, Marta Szostak, Róża Adamcio i Przemek Nadolny.

PROGRAM WARSZTATÓW

Niedziela 6. lutego godz. 14.00 - 16.30

Warsztaty tematyczne tło 02.jpg

CORE
BEZ TAJEMNIC

Core, czyli w tłumaczeniu z języka angielskiego - jądro, centrum, to w praktyce jogi jeden z najważniejszych elementów praktyki asan, nierozerwalnie związany z oddechem. 

 

Gorset mięśniowy wokół tułowia to znacznie więcej niż mocny brzuch, a jego rola w praktyce fizycznej bywa niedoceniana. Jednym z powodów, dla którego warto się nad tym tematem pochylić to rola, jaką obszar ten spełnia w naszym codziennym funkcjonowaniu (na macie i poza nią). Utrzymywanie postawy ciała oraz stabilizacja kręgosłupa (lędźwiowego w szczególności) i miednicy zapewniają komfort życia na co dzień i optymalną pracę w asanach, zarówno tych podstawowych jak i bardziej zaawansowanych. 

 

W części teoretycznej zapoznasz się z tym, czym jest wspomniany core i jakie spełnia funkcje podczas praktyki asan, a także w życiu codziennym. 

 

W części praktycznej zapoznasz się z podstawowymi i bardziej wymagającymi sposobami na zbudowanie świadomości i kontroli ruchu w tym obszarze, co przełożymy na praktykę w końcowej części warsztatu.

DLA KOGO: Warsztat przeznaczony jest dla osób, które praktykują regularnie w systemie vinyasa albo ashtanga yoga i dążą do pozycji w podporze (deska czy kij/chaturanga) albo tych balansowych jak kruk/bakasana i chcą głębiej zrozumieć pracę tego obszaru. Zapraszamy również osoby, które borykają się z budowaniem świadomości ruchu w tym rejonie ciała. 

Cena: 89 zł

Marta Szostak 04.jpg

prowadzi

MARTA SZOSTAK

Poniżej tematy kolejnych warsztatów:

Bez nazwy-4.jpg

prowadzi

PRZEMEK NADOLNY

Warsztaty tematyczne tło 03.jpg

ODCZAROWUJEMY DRUGĄ SERIĘ

Druga seria Ashtanga Jogi, ze względu na kilka zaawansowanych pozycji bywa postrzegana jako niedostępna. Niemniej można i warto korzystać z drugiej serii zgodnie z własnymi potrzebami.

 

W części praktycznej, przyjrzymy się temu jak możemy praktykować drugą serię na każdym poziomie praktyki.

 

W części teoretycznej omówimy metodę praktyki drugiej serii, modyfikowania sekwencji oraz pozycji zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami. Będzie czas na pytania i odpowiedzi.

DLA KOGO: Dla osób regularnie praktykujących pierwszą serię do navasany lub dalej.

Cena: 89 zł

WKRÓTCE W SPRZEDAŻY
Warsztaty tematyczne tło 02.jpg

BIODRA
PEŁNE MOCY

O otwieraniu bioder w jodze słyszymy na każdym kroku ale co to tak naprawdę oznacza? Każdy, kto praktykuje jogę prędzej czy później natrafia na pozycje, w których zaczyna się przyglądać swoim biodrom i doświadczać ich “ograniczeń”. A gdyby tak wspólnie się zastanowić nad tym, jak są biodra zbudowane, jakie mają możliwości ruchu i przełożyć tę wiedzę i doświadczenie na praktykę, nie tylko asan? Nie tylko po to, aby łatwiej i przyjemniej wchodzić w pozycje, ale przede wszystkim po to, aby nam się wygodniej funkcjonowało na co dzień.

 

W części teoretycznej nauczysz się jak są zbudowane biodra i jakie mają możliwości ruchu i dowiesz się czym są rotacja zewnętrzna i wewnętrzna biodra oraz jaka jest ich funkcja dla zdrowia bioder.

W części praktycznej doświadczysz pracy bioder w ich pełnym zakresie oraz dowiesz się, jak wdrożyć pracę nad biodrami do codzienności aby czerpać przyjemność z ruchu. Warsztat zakończy się praktyką “vinyasa flow” skoncentrowanej na biodrach.​

 

DLA KOGO: warsztat przeznaczony jest dla osób praktykujących regularnie ale również tych bardziej początkujących; przyszłych i obecnych nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy odczuwają sztywność i dyskomfort w rejonie bioder.

Cena: 89 zł

Marta Sz. małe (32 of 51).jpg

prowadzi

MARTA SZOSTAK

MIEJSCE WARSZTATÓW

yoga republic PLAC ZBAWICIELA

Yoga Republic PLAC ZBAWICIELA mieści się w południowo-wschodnich arkadach placu.

 

Przestronna sala do jogi mieści się na antresoli. Z jej okien roztacza się niesamowity widok na cały plac Zbawiciela oraz arterię ulicy Marszałkowskiej w stronę centrum. W szatniach znajdziesz zamykane szafki na swoje rzeczy. Po praktyce możesz również skorzystać z prysznica. Na dole oprócz recepcji, naszego jogowego sklepu oraz szatni stworzyliśmy strefę chillout, gdzie przy kawie, herbacie lub świeżym soku znajdziesz przestrzeń do rozmów i relaksu przed lub po praktyce.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

ZAPISY:

Opłacenie karnetu na wybrany warsztat jest jednoznaczne z zapisem.

Kliknij przycisk poniżej, następnie wybierz karnet na wybrany warsztat. Potem zarejestruj się i dokonaj płatności.

Ilość miejsc ograniczona.

REGULAMIN UCZESTNICTWA W WARSZTATACH:
 1. Warunkiem uczestnictwa w warsztacie jest dokonanie pełnej opłaty przed rozpoczęciem warsztatu.

 2. W razie rezygnacji lub nieobecności nie dokonujemy zwrotu opłaty, nie ma też możliwości w ramach opłaty skorzystania z innych zajęć.

 3. Warsztat odbędzie się przy minimum 8 uczestnikach.

Przemek_Nadolny_small_06.jpg

prowadzi

PRZEMEK NADOLNY

Warsztaty tematyczne tło 03.jpg

WZMACNIANIE I OCZYSZCZANIE
BRZUCHA
- BANDHA, KRIYA, DIETA

Jelita to nasz drugi mózg. Na poziomie psychologicznym odpowiadają za prawidłowo odbierane emocje i intuicję. Na poziomie fizjologicznym zdrowe jelita oznaczają dobrą przemianę materii, odporność immunologiczna, energię i dobre samopoczucie. 

 

W części praktycznej warsztatu zajmiemy się prostymi i dostępnymi dla wszystkich, technikami które bezpośrednio stymulują siłę układu trawiennego i oczyszczają jelita. 

W części teoretycznej porozmawiamy o stylu życia wspierającym zdrowie i kształtującym dobre nawyki, o diecie oczyszczającej i przeciwzapalnej, dzięki, której znakomicie możemy poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Będzie czas na pytania i odpowiedzi.

DLA KOGO: warsztat jest odpowiedni dla osób początkujących oraz regularnie praktykujących ashtanga, vinyasa i klasyczną jogę Iyengara, dla nauczycieli i osób przygotowujących się do uczenia jogi.

Cena: 89 zł

DSC_4050 small.jpg

prowadzi

AGA PASSENDORFER

Warsztaty tematyczne tło 01.jpg

CZAKRY
CO TO SĄ CZAKRY?
PO CO SĄ CZAKRY?

I czy rzeczywiście mają wpływ na nasze zdrowie i życie? Na tym warsztacie opowiem wam, co wiem o czakrach, jak je rozumieć i jak wspierać ich działanie. Zrobimy sobie też medytację czakr, w której przyjrzymy się, które sfery naszego życia i zdrowia być może wymagają większej uwagi. Zrobimy sobie też łagodną praktykę asan, które podobno wspomagają pracę poszczególnych czakr.

DLA KOGO: Warsztat odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Cena: 89 zł

Róża Adamcio 02.jpg

prowadzi

RÓŻA ADAMCIO

Warsztaty tematyczne tło 04.jpg

NA DRODZE
KU PEŁNEMU
OTWARCIU

Wielogodzinna praca przy komputerze, stres, siedzenie na krzesłach… Nasza klatka piersiowa w ciągu dnia nieustannie narażona jest na trwanie w pozycji zamknięcia. A przecież, otwarta klatka to swoboda oddechu, głębsze odczuwanie emocji, wysoki poziom energii, pewności siebie, proste i rozluźnione plecy. "Na drodze ku pełnemu otwarciu" to warsztat poświęcony praktyce asan, które budzą świadomość klatki piersiowej. 

Zapraszam na warsztat, na którym:

 • dowiesz się, jak czerpać korzyści z pracy nad tą częścią ciała;

 • nauczysz się technik oddechowych wspierających rozluźnienie klatki i dotlenienie całego ciała;

 • praktykując w stylu vinyasowym w różnym tempie z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, poznasz asany wspierające otwieranie klatki piersiowej, 

 • zrelaksujesz się podczas prowadzonego relaksu;

 • 15-minutowa medytacja prowadzona pozwoli ci doświadczyć głębi kontaktu z tym obszarem.

DLA KOGO: Warsztat odpowiedni dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Cena: 89 zł

10970088_935245296508858_628412680_o.jpg

prowadzi

PRZEMEK NADOLNY

Warsztaty tematyczne tło 03.jpg

VINYASA
WSZYSTKO,
CO POTRZEBUJESZ WIEDZIEĆ

Vinyasa to jedna z najbardziej popularnych technik jogi, która w ostatnich latach zaczęła być powszechnie łączona z fitnessem, tańcem, rehabilitacją ruchową i innymi formami ruchu. Na warsztacie rozbierzemy vinyasę na części i poskładamy w sensowną całość.

 

W części praktycznej krok po kroku przejdziemy przez proste vinyasy tak, by dojść do lekkości w powitaniu słońca i zastosować technikę do nauki vinyasy latającej.

 

W części teoretycznej dowiesz się:

 • jakie jest znaczenie vinyasy w praktyce jogi

 • vinyasa w kontekście pozostałych technik jogi takich jak oddech, asana i inne,

 • co oznaczają i czym się różnią terminy vinyasa, vinyasa krama, hatha, vinyasa flow itp.

 • historia i współczesne adaptacje systemu vinyasy.

DLA KOGO: warsztat jest odpowiedni dla osób regularnie praktykujących ashtanga, vinyasa i klasyczną jogę Iyengara, dla nauczycieli i osób przygotowujących się do uczenia jogi.

Cena: 89 zł

DSC_4050 small.jpg

prowadzi

AGA PASSENDORFER

Warsztaty tematyczne tło 01.jpg

LOTOS
DO CZEGO JEST NAM POTRZEBNY?

Jest jedną z najpiękniejszych i przez to chyba najbardziej pożądanych asan. Czy rzeczywiście musimy go zaplatać? Do czego się przydaje? Jak działa? Czy powinniśmy dążyć do zaplatania nóg w lotosie czyli padmasanie? Na warsztacie będzie trochę teorii i trochę praktyki asan oraz medytacji, bo w niej też przydaje się lotos. Jeśli chodzi o praktykę, nie będziemy na siłę zaplatać nóg w lotos, ale zrobimy dynamiczną vinyasę, która nas rozgrzeje oraz pozwoli zrobić pozycje, przygotowujące biodra i nogi do lotosu. Sama padmasana być może się pojawi, być może nie. Joga uczy cierpliwości

DLA KOGO: Warsztat dla osób z co najmniej roczną praktyką ashtangi lub vinyasy, doświadczenie w medytacji niekonieczne.

Cena: 89 zł

bottom of page