ZIMOWE ROZPIESZCZANIE

z Ashtanga Jogą

 
Nieprześnia, 3. - 9. lutego 2019

Zimowe ROZPIESZCZANIE z Ashtanga Jogą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
3. - 9. lutego 2019

prowadzi Agnieszka Passendorfer

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Kilka dni tylko dla Ciebie, by rozpieścić swoje ciało i umysł: energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, wyciszająca medytacja oraz pyszna i zdrowa kuchnia wegetariańska. A wszystko to w uroczej Nieprześni – pięknym komfortowym ośrodku założonym wokół dawnego dworu położonego w rozległym parku akacjowym, w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

PROGRAM

 

JOGA 3x DZIENNIE

Na zajęcia jogi zapraszamy 3 razy dziennie. Poranna sesja dla osób, które potrzebują intensywniejszej praktyki, będzie czasem dynamicznym vinyasa flow, a czasem klasyczną pierwszą serią ashtangi lub praktyką mysore. Przed brunchem zapraszamy na łagodniejszą jogę, przeznaczoną dla wszystkich, ale przede wszystkim dla początkujących, osób po dłuższej przerwie w praktyce, w czasie menstruacji, ciąży czy po prostu dla tych, którzy nie lubią się zmęczyć. Przed kolacją – zajęcia warsztatowe – przeznaczone na pogłębienie pewnych aspektów praktyki, np. bandhy, otwieranie bioder, wygięcia do tyłu.

 

MEDYTACJA

Wieczorem zapraszamy na medytacje. Najpierw powiemy sobie, dlaczego i przede wszystkim, jak warto medytować. Będziemy rozmawiać o różnych rodzajach medytacji, o tym, czy wszystkie są dla wszystkich, a potem… sprawdzać, czy działa. Będzie też czas na podzielenie się swoimi doświadczeniami i zadawanie pytań.

SAUNA

W ośrodku powstała nowa sauna, w której będzie można się wygrzać i zrelaksować (dodatkowo płatna).

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

NIEDZIELA 3. lutego

od 15.00

 

od 16.00

16.30 - 18.00

 

 

18.00

20.00

ZUPA DLA GŁODNYCH PRZYJEZDNYCH

ZAKWATEROWANIE
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

PONIEDZIAŁEK 4. lutego - PIĄTEK 8. lutego

8.00

9.00

12.00

 

13.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

20.00

ASHTANGA PROWADZONA

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)

JOGA VINYASA FLOW - ŁAGODNA
BRUNCH
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA

SOBOTA 9. lutego

od 7.15

9.00

do 12.00

12.00

MYSORE

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata

WYKWATEROWANIE

LUNCH
WYJAZD

AGNIESZKA PASSENDORFER

Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Czułam, że to jest „to”, to jednak… nie do końca „to”. „To” to była dopiero ashtanga i jej młodsza siostra vinyasa flow.

Agnieszka Passendorfer

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek świeżo powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną.  A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Dostępne są pokoje 2 i 3 osobowe oraz 4-osobowe studia. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki.

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

OKOLICA

Nieprześnia1 położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

rezerwacja miejsca do 10. stycznia / rezerwacja miejsca od 11. sycznia

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

1599 zł / 1699 zł
300 zł

Dopłata do jedynki

Dzieci

Zapraszamy dzieci pod opieką rodziców - ośrodek nie oferuje opieki ani animacji dla dzieci. Program warsztatu skierowany jest do osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.

dziecko w wieku 4 - 11 lat z miejscem w osobnym łóżku

999 zł

dziecko poniżej 4 lat z miejscem w osobnym łóżku

799 zł

dziecko poniżej 4 lat w łóżku z rodzicami

149 zł

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 2-osobowe z wspólną łazienką (STUDIO: 2 pokoje 2-dwuosobowe z wspólną łazienką)

  • 3-osobowe z własną łazienką

 

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 29. stycznia lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.  

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS