top of page

Spokój jest siłą: 8-tyg. Kurs Redukcji Stresu ONLINE Mindfulness MBSR z Aleksandrą Jurkiewicz.
Poniedziałki godz. 18.30, start 8. stycznia

lub Wtorki godz. 19.00, start 9. stycznia


“Kiedy poznałam uważność (z ang. mindfulness), przez chwilę zadawałam sobie pytanie, dlaczego nikt nie powiedział i nie nauczył mnie tego wszystkiego wcześniej, najlepiej jak byłam dzieckiem!? Zrozumienie w jaki sposób działa nasz umysł i jak z nim pracować, to podstawowe umiejętności, które każda i każdy z nas powinien posiadać,
aby żyć spokojniej, pełniej i radośniej.“

Aleksandra Jurkiewicz

Banner Kurs Mindfulness styczeń 2024.jpg

Nazywam się Aleksandra Jurkiewicz i jestem Certyfikowaną Nauczycielką Mindfulness MBSR. Zapraszam Cię na 8-tygodniową podróż wgłąb siebie, w poszukiwaniu wewnętrznych zasobów spokoju, poczucia spełnienia i radości.


 

CZYM JEST KURS MINDFULNESS MBSR?

to 8-tygodniowy trening uważności, opracowany przez neurobiologa Jona Kabat-Zinna w Klinice Redukcji Stresu przy Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts. Został stworzony by ulżyć pacjentom w cierpieniu fizycznym i psychicznym, pomagając obniżyć stres, lęk /niepokój i depresję. Dzisiaj znajduje liczne zastosowania w biznesie, edukacji, klinikach, poradniach i centrach pomocowych. Liczne badania wskazują, że kurs ten podnosi jakość życia i dobrostan uczestników, poprzez faktyczne zmiany w mózgu na poziomie połączeń neuronów (neuroplastyka). Już po 8 tygodniach praktyki Mindfulness wzmacniane są obszary w mózgu powiązane z uczeniem się, pamięcią i koncentracją, planowaniem i rozwiązywaniem problemów, regulacją emocji. Z kolei zmniejszeniu ulega obszar mózgu związany ze stresem, lękiem i niepokojem. Możesz o tym kursie i badaniach znaleźć samodzielnie wiele informacji w internecie.

W CZYM MOŻE CI POMÓC 8-TYGODNIOWY KURS Mindfulness MBSR:

 • radzić sobie lepiej w sytuacjach stresowych, działać z większym spokojem i pewnością

 • żyć pełniej, bardziej świadomie, w otwartości na bogactwo danej chwili

 • zauważać gdy Twój umysł odciąga Cię od chwili teraźniejszej w stronę zamartwiania się czy rozpamiętywania, pogarszając w ten sposób Twoje samopoczucie, aby następnie umiejętnie przywrócić go do chwili obecnej

 • zauważać swoje nawykowe nie służące Ci reakcje i metody działania czy myślenia, aby zastąpić je świadomie nowymi, lepszymi dla Ciebie

 • koncentrować, utrzymywać i kierować uwagę, zgodnie z Twoją intencją, co pozwoli Ci wykonać zaplanowane zadania skuteczniej, z większa łatwością i kreatywnością

 • lepiej zadbać o siebie dzięki większej świadomości swoich emocji i sygnałów płynących z ciała, znacznie trafniej rozumieć co Ci służy, a czego warto unikać

 • traktować siebie samego łagodnie i z empatią, być dla siebie dobrym

 • lepiej komunikować się z innymi osobami i budować bardziej satysfakcjonujące relacje, dzięki umiejętności uważnego słuchania i rozwoju empatii

 • lepiej radzić sobie z bólem, poprzez obniżenie subiektywnego odczucia bólu

 • lepiej radzić sobie z bezsennością, poprawia się jakości snu

 • możesz doświadczyć obniżenia się ogólnego poczucia lęku czy niepokoju, program ten może być wsparciem w profilaktyce depresji (UWAGA! Kurs Mindfulness nie jest psychoterapią)

 

JAK WYGLĄDA KURS MINDFULNESS MBSR ONLINE?

 

Kurs MBSR to osiem spotkań online raz w tygodniu trwających 2,5-3 godziny w kameralnej  grupie. Są to godziny pełne praktyki i ćwiczeń wraz z towarzyszącą im wymianą doświadczeń. Dodatkowo ma miejsce Dzień Uważności, czyli 7 godzin prowadzonej praktyki w trakcie których można pogłębić i ugruntować swoje umiejętności. 

 

KURS ODBYWA SIĘ ONLINE NA PLATFORMIE ZOOM 

 

Każdy uczestnik dostaje  link z dostępem.  Z moich licznych już doświadczeń wynika, że kurs bardzo dobrze sprawdza się w formie ONLINE - pozwala uczestnikom nawiązać bliskie relacje w grupie (praca w  podgrupach), umożliwia praktykę w dogodnych warunkach domowych, pozwala na praktykę nawet w czasie wyjazdów, daje dużą oszczędność czasu ze względu na brak dojazdów, umożliwia wysoką frekwencją uczestników. 

 

CENA KURSU OBEJMUJE

 

 • indywidualną konsultację przed i po ukończeniu kursu

 • 28 godzin prowadzonych zajęć online w kameralnej grupie

 • nagrania medytacji formalnych do praktyki własnej w domu

 • materiały edukacyjne do każdych zajęć

 • certyfikat ukończenia kursu

 

CENA

 

Cena promocyjna dla edycji online: 1350 zł. Jeśli istnieje taka potrzeba, płatność można rozłożyć na dwie raty.

TERMINY KURSU

 

GRUPA PONIEDZIAŁKOWA

8 spotkań w poniedziałki w godz. 18.30-21.00/30 w dniach 08.01, 15.01, 22.01, 05.02, 12.02, 19.02, 26.02, 04.03;
Dzień Uważności w dniu 24.02. godz. 9.30 - 16.30

GRUPA WTORKOWA

8 spotkań we wtorki w godz. 19.00-21.30/22.00 w dniach 09.01, 16.01, 23.01, 06.02, 13.02, 20.02, 27.02, 05.03;
Dzień Uważności w dniu 24.02 godz. 9.30 - 16.30

ZGŁOSZENIA NA KURS

 

Przyjęcie na kurs następuje po obowiązkowej indywidualnej konsultacji z nauczycielką prowadzącą kurs. Konsultacja to ok. 30 minutowe spotkanie online. Aby umówić taką rozmowę pisz na mindfulnessrepublic@gmail.com.

REKOMENDACJE UCZESTNIKÓW 

 

„Kurs z Olą bardzo poprawił jakość mojego życia, dał więcej spokoju, narzędzi do radzenia sobie z trudnymi emocjami, poprawił komunikację z ludźmi. Zajęcia były prowadzone w bardzo przyjaznej, wesołej i otwartej atmosferze. Ola jest bardzo serdeczna, pełna autentycznej chęci pomocy i ma świetne poczucie humoru. Każde zajęcia były czasem, którego wyczekiwałem cały tydzień, poprawiały mi nastrój i inspirowały mnie do wprowadzenia zmian w życiu. Kurs poleciłem już chyba wszystkim bliskim, a sam żałuje, że nie trafiłem na tę metodę wcześniej!”

Michał Dobrowolski

 

“Kurs MBSR prowadzony przez Olę to wspaniała podróż zmieniająca życie. Dlaczego? Po pierwsze cudowna, ciepła, tak cenna w dzisiejszych czasach  atmosfera na zajęciach, za którą już tęsknię. Po drugie dzień uważności, który jest częścią kursu... magiczny dzień pełen chwytających za serce uważnych chwil. Warto go przeżyć! Po trzecie praktyka medytacji i ćwiczenia, które wykonywałam na kursie sprawiły, że odzyskałam głęboki, spokojny oddech. A to było dla mnie ogromnie ważne.  Kurs polecam każdemu. Ja długo zwlekałam z zapisaniem się na MBSR, ale teraz już wiem, że miałam trafić na Ciebie Olu! Dziękuję Ci serdecznie za Twój wkład w moje dzisiejsze, pełniejsze życie. Jesteś wspaniałym nauczycielem.” 

Karolina Boborowska 

260874129_645618116440097_3569918294915765290_n.jpg

POZNAJ SWOJĄ NAUCZYCIELKĘ

 

Aleksandra Jurkiewicz jest certyfikowaną nauczycielką Mindfulness według metody MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction Training) rekomendowaną przez Polski Instytut Mindfulness, kształcący nauczycieli uważności w Polsce we współpracy z europejskim The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA).  Wierzy, że trening uważności to podstawowa umiejętność, którą absolutnie każdy powinien nabyć, aby żyć pełniej, spokojniej i radośniej dziś i każdego kolejnego dnia swojego życia.  Dlatego tu jest,  aby móc teraz dzielić się tym z Tobą.  

 

Mindfulness pojawił się w jej życiu w wyniku kumulacji trudnych wydarzeń i chęci samopomocy. Nie radząc sobie z natłokiem myśli, rozpamiętywaniem i zamartwianiem się trafiła na 8-tygodniowy Kurs Redukcji Stresu MBSR, który na zawsze zmienił już jej sposób odnoszenia się do siebie, swojego ciała, myśli i emocji, dając narzędzia pozwalające zredukować cierpienie psychiczne spowodowane przez "szalejący" nieustannie umysł. Dzięki treningowi uważności i nauce przebywania w chwili obecnej "tu i teraz", w  jej życiu pojawiło się więcej radości, pełni i spokoju.

 

Ola z wykształcenie jest psycholożką. Studia ukończyła na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zawsze ciągnęło ją do słuchania i głębszego zrozumienia natury ludzkiej i wspieraniu innych w tej podróży, jaką jest bycie człowiekiem.

 

Jeszcze na studiach zafascynował ją barwny i kreatywny świat Agencji Reklamowych, który wciągnął ją na dłuższy czas. Przez kilkanaście lat pracowała jako Strateżka a następnie Dyrektor Strategii w największych agencjach reklamowych, gdzie jako osoba zarządzająca dużym zespołem doświadczyła silnego i długotrwałego stresu na własnej skórze. Z ciekawostek posiada prestiżowy dyplom Canadian Executive MBA.

 

Poranna praktyka jogi to ważna część jej życia od kilkunastu lat. Jej serce skradła ashtanga joga, praktyka o której mówi się, że jest medytacją w ruchu. Wraz z jogą pojawiły się w jej życiu liczne podróże do Indii, a także kultowa warszawska szkoła jogi Yoga Republic, której jest współzałożycielką. Otrzymała certyfikat do nauczania I-szej serii ashtanga jogi z rąk samego Sharatha Joisa. 

 

Ola prowadzi kursy 8-tygodniowe Kursy Redukcji Stresu Mindfulness MBSR ONLINE z głębokiej potrzeby serca do dzielenia tym co pomogło jej samej. Pracuje w kameralnych grupach umożliwiających indywidualną pracę z każdym z uczestników. Odkrycia, których jej uczniowie dokonują w trakcie kursu, doprowadza ją do łez wzruszenia i napełnia serce radością. Jako nauczycielka jest pełna zrozumienia, serdeczności i autentycznej chęci pomocy.  

 

Jest mamą trójki dzieci, podróżniczką i wielbicielką natury od niedawna mieszkającą w małym miasteczku w Andaluzji nad oceanem. Jeśli chcesz poznać Olę lepiej zajrzyj na jej profil na Instagramie @mindfulness_republic.

bottom of page