top of page
grafik stacjonarny
nowy grafik

Grafik Zajęć STACJONARNYCH

Zajęcia odbywają się w dwóch lokalizacjach na placu Zbawiciela 2 i na Śniadeckich 18 lok. 1.

Zapisy na zajęcia oraz wszelkie zmiany w grafiku związane ze świętami lub dniami wolnymi od pracy oraz zastępstwa znajdziesz w kalendarzach zajęć. Na zajęcia możesz przyjść bez wcześniejszej rezerwacji. W przypadku braku miejsc, pierwszeństwo wejścia przysługuje osobom z rezerwacją. Rezerwacja jest ważna do 5 min. przed rozpoczęciem zajęć. Możesz zarezerwować 2 zajęcia w przód oraz 1 zajęcia dziennie. ​

Na kursy obowiązują oddzielne zapisy i karnety – sprawdź tutaj: Kursy Jogi, Kursy medytacji

Kwestie organizacyjne:

  • GODZINY OTWARCIA: Od poniedziałku do piątku przed zajęciami prowadzonymi o 7.30, 9.30, 11.00, 13.00 oraz w soboty i niedziele o 16.00 i 17.30 szkoła jest otwierana 15 min. przed i zamykana 3 min. przed rozpoczęciem zajęć. Od poniedziałku do piątku przed popołudniowym blokiem zajęć oraz w soboty i niedziele przed porannym blokiem zajęć szkoła jest otwierana 30 min. wcześniej. Podczas zajęć Mysore szkoła jest otwarta dokładnie w godzinach oznaczonych na grafiku.

 

  • MATY DO WYPOŻYCZENIA: Możesz bezpłatnie wypożyczyć matę, jeżeli to jedne z Twoich pierwszych zajęć
    i jeszcze nie masz własnej maty lub jej zapomniałaś/eś. Maty szkolne nie są przeznaczone do regularnej praktyki, a jedynie jako rozwiązanie awaryjne. Po użyciu zdezynfekuj matę. Maty Yoga Republic mają obcięte rogi. Pozostałe maty są prywatne.

  • KOMUNIKACJA Z NAUCZYCIELKĄ/EM: Poinformuj nauczycielkę/a, jeśli jesteś pierwszy raz, jesteś w ciąży, a także o wszelkich kontuzjach i problemach zdrowotnych, które mogą mieć wpływ na praktykę jogi.

 

  • MENSTRUACJA: w czasie pierwszych 2-3 dni zrób przerwę w praktyce lub praktykuj łagodnie stosując odpowiednie warianty pozycji – zapytaj nauczycielkę/nauczyciela.

 

  • DNI KSIĘŻYCOWE: dzień nowiu i pełni księżyca są w tradycji jogi uważane za najbardziej odpowiednie na odpoczynek i wyciszenie. Dlatego w tych dniach zajęcia Mysore nie odbywają się (pozostałe zajęcia odbywają się bez zmian), aktualne daty dni księżycowych znajdziesz tutaj MOONDAYS.

jak-wybrać-zajęcia

Jak wybrać zajęcia?

Poczatkujace
Vinyasa
Regeneracja
Szczesliwy Kregoslup
Lunch Time Yoga
Joga w Ciazy

POZIom

Rekomendacje

0 - dla każdego, nie potrzebujesz wcześniejszego przygotowania
1 - dla osób po kursie dla Początkujących lub min. 2 miesiącach praktyki na zajęciach Vinyasa Slow Flow, Vinyasa Morning Flow lub Lunch Time Yoga
2 - dla osób po min. 2 miesiącach regularnej praktyki na zajęciach Ashtanga I
3 - dla osób po min. 2 miesiącach regularnej praktyki na zajęciach Ashtanga II

0

Kurs Jogi dla Początkujących

Uwaga: na kursy obowiązują oddzielne karnety

Poznaj jogę krok po kroku pod czujnym okiem doświadczonej nauczycielki w kameralnej grupie. Podczas kursu poznasz najważniejsze pozycje jogi i nauczysz się je prawidłowo wykonywać w zgodzie ze swoim ciałem. Nauczysz się jak prawidłowo oddychać, jak rozluźnić fizycznie i psychicznie, gdzie skierować swoją uwagę, co to są bandhy i jakie mają znaczenie w praktyce jogi i życiu codziennym. Po każdych zajęciach będziesz mieć okazję, aby zadać pytania.

0

Vinyasa Morning Flow

Energetyzująca praktyka na dobry początek dnia, w trakcie której rozbudzisz ciało, wyciszysz głowę, zregenerujesz siły i zyskasz głęboki kontakt ze sobą.


Vinyasa Morning Flow jest dla każdego - idealna, gdy po przerwie wracasz do jogi i pracy z ciałem i kiedy masz ochotę i możliwość rozpocząć dzień z jogą.

0

Vinyasa Slow Flow


To łagodna praktyka, w trakcie której rozluźnisz ciało, wyciszysz głowę, zregenerujesz siły, zrelaksujesz zyskasz głęboki kontakt ze sobą.

Vinyasa Slow Flow jest dla każdego - idealna, gdy potrzebujesz zwolnić tempo, a także gdy po przerwie wracasz do jogi i pracy z ciałem.

0

Lunch Time Yoga

Idealna przerwa w środku dnia: oczyścisz umysł i zrelaksujesz się, zregenerujesz siły, zyskasz nową energię i koncentrację, by  w pełni wykorzystać drugą połowę dnia

Lunch Time Yoga to łagodna praktyka w stylu vinyasa slow flow.

0

Regeneracja

To spokojna praktyka asan w połączeniu z oddechem, w trakcie której nauczysz się dobrze czuć w swoim ciele, poruszać się z lekkością, prawidłowo oddychać, rozluźniać fizycznie i psychicznie.

Regeneracja jest dla każdego - idealna, gdy potrzebujesz zwolnić tempo, zwiększyć poziom energii i uważności, stworzyć wewnętrzną przestrzeń dla bycia sobą, szczególnie gdy zaczynasz lub po długiej przerwie wracasz do pracy z ciałem.

0

Szczęśliwy Kręgosłup

Zadbaj o swoje plecy! Joga pomoże Ci zadbać o prawidłową postawę. Podczas zajęć wzmocnisz mięśnie głębokie, zadbasz o mobilność kręgosłupa, popracujesz z oddechem, rozluźnisz się. Zdrowy kręgosłup, to szczęśliwy kręgosłup!

Zajęcia mają charakter profilaktyczny, ich celem nie jest leczenie schorzeń kręgosłupa.

0

Kurs Medytacji dla Początkujących

Uwaga: na kursy obowiązują oddzielne karnety

Co dobrego daje medytacja? Czy każdy może medytować? Jak to się robi? Czy medytacja jest dla ciebie? Jeśli zastanawiasz się nad tym, zapraszamy na kurs. Będzie na nim teoria i praktyka medytacji. Będzie też czas na zadawanie pytań. 

0

Joga w Ciąży

Zadbaj o siebie i dziecko! Dzięki praktyce jogi w ciąży wzmocnisz się, zregenerujesz i zrelaksujesz, dotlenisz siebie i dziecko.

Praktyka jogi przygotowuje fizycznie i psychicznie na trudy porodu i okresu po porodzie. Znacząco przyśpiesza regenerację po porodzie. Badania naukowe podobnie jak nasze doświadczenia pokazują, że kobiety które praktykowały w trakcie ciąży uważają, że joga była dla nich bardzo pomocna w czasie ciąży, w porodzie i w okresie po porodzie.

1

Ashtanga I

Na tych zajęciach będziesz poznawać pierwszą serię Ashtanga jogi, zwaną Yoga Chikitsa – joga uzdrawiająca. Nauczysz się płynnie łączyć poznane elementy praktyki w spokojnym i miarowym rytmie oddechu zgodnie z tradycyjną sekwencją. Odnajdziesz i pogłębisz komfort w kolejnych pozycjach, zrozumiesz praktyczne znaczenie zastosowania Bandh, Drishti i oddechu, nauczysz się wykonywać bardziej zaawansowane pozycje stojące i siedzące, przygotujesz się do wykonywania wygięć w tył, pozycji odwróconych. Zbudujesz siłę, elastyczność i uważność potrzebne do regularnej praktyki w systemie Ashtanga jogi. 

1

Vinyasa Flow

Dynamiczne zajęcia jogi, w których łączymy oddech z ruchem w płynne, rozgrzewające sekwencję. Vinyasa dodaje energii, zwiększa świadomość ciała, uczy prawidłowo oddychać. Łączy podstawowe pozycje hatha jogi z elementami rozciągania i wzmacniania ciała.

Dla osób po ukończeniu kursu początkującego lub które znają powitanie słońca, podstawowe pozycje stojące, siedzące i przygotowania do mostka.

2

Ashtanga II

Tutaj nauczysz się płynnie wykonywać tzw. połowę pierwszej serii Ashtanga jogi, czyli do pozycji Navasany. Taka sekwencja jest zalecana do regularnej praktyki dla większości osób średnio zaawansowanych przez okres co najmniej kilku miesięcy przed przejściem do praktyki kolejnych pozycji. nauczysz się komfortowo wykonywać pełne wygięcia do tyłu oraz całą sekwencję końcową, nauczysz się utrzymywać stan pogłębionej koncentracji, a twoja praktyka jogi stopniowo będzie rozwijać się w stronę medytacji.

3

Ashtanga III

Na tych zajęciach będziesz praktykował całą* pierwszą serię Ashtanga jogi, zwaną Yoga Chikitsa – joga uzdrawiająca.

* Jeżeli jesteś w trakcie opanowywania połowy pierwszej serii (do Navasany) możesz również uczestniczyć w zajęciach Ashtanga III. Wówczas będziesz wykonywać uproszczone wersje pozycji, korzystając ze wskazówek nauczyciela.

UWAGA: w dni księżycowe, czyli Pełni i Nowiu nie odbywają się zajęcia Ashtanga III - sprawdź MOONDAYS.

1-3

Mysore

Na zajęciach Mysore jesteś uczony indywidualnie, odpowiednio do Twoich predyspozycji i potrzeb, krok po kroku poznajesz system i metodę Ashtanga jogi pod czujnym okiem nauczyciela.

Praktyka indywidualna przeznaczona jest dla uczniów na każdym poziomie. Na Mysore możesz przyjść o dowolnej porze w ramach godzin podanych w grafiku. Czas trwania twojej praktyki zależy od Twoich potrzeb i przygotowania, nie powinien jednak być krótszy niż 30 min.

Vinyasa Slow Flow
Mysore
Ashtanga

Wiesz już jakie zajęcia wybierasz?

Teraz przejdź do naszej Strefy Klienta, wybierz karnet, zarejestruj się

i dołącz do Yoga Republic!

YR karta klubowa awers.jpg
moonday
pełnia księżyca

Dni księżycowe

Dni księżycowe dla Polski - w tych dniach nie odbywają się zajęcia Mysore oraz Ashtanga III. Pozostałe zajęcia odbywają się bez zmian:

Rok 2023: 

STYCZEŃ

Piątek 6. stycznia: PEŁNIA

Sobota 21. stycznie: NÓW

LUTY

Niedziela 5. lutego: PEŁNIA

Niedziela 19. lutego: NÓW

MARZEC

Wtorek 7. marca: PEŁNIA

Wtorek 21. marca: NÓW

KWIECIEŃ

Czwartek 6. kwietnia: PEŁNIA

Czwartek 20. kwietnia: NÓW

MAJ

Piątek 5. maja: PEŁNIA

Piątek 19. maja: NÓW

CZERWIEC

Sobota 3. czerwca: PEŁNIA

Sobota 17. czerwca: NÓW

LIPIEC

Poniedziałek 3. lipca: PEŁNIA

Poniedziałek 17. lipca: NÓW

SIERPIEŃ

Wtorek 1. sierpnia: PEŁNIA

Środa 16. sierpnia: NÓW

Czwartek 31. sierpnia: PEŁNIA

WRZESIEŃ

Czwartek 14. września: NÓW

Piątek 29. września: PEŁNIA

PAŹDZIERNIK

Sobota 14. października: NÓW

Sobota 28. października: PEŁNIA

LISTOPAD

Poniedziałek 13. listopada: NÓW

Poniedziałek 27. listopada: PEŁNIA

GRUDZIEŃ

Wtorek 12. grudnia: NÓW

Środa 27. grudnia: PEŁNIA

bottom of page