top of page

Zespół Yoga Republic to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, którzy z uważnością podchodzą do każdego ucznia. Założycielem szkoły jest Przemek Nadolny, posiadający II stopień autoryzacji instytutu SYC w Mysore w Indiach (dawny KPJAYI), http://sharathyogacentre.com/

 
Na zajęcia zapraszają również Agnieszka PassendorferDarek Markiewicz (I stopień autoryzacji KPJAYI), Ola Perec, Marta Szostak, Róża Adamcio, Iza Suchodoła, Małgorzata OsuchKinga BrzuchaczMarta Parzychowska i Wojtek Stachura.
Przemek Nadolny
Przemek Nadolny

Przemek Nadolny (II st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

nauczyciel senior

 

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę z Sharath’em Jois w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela. W 2012 roku otrzymałem pierwszy poziom autoryzacji SYC, a w 2015 otrzymałem autoryzację na poziomie drugim.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na ISNS UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze praktykowałem, eksperymentowałem i wprowadziłem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem jako pierwszy w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród nauczycieli i praktyków jogi w Polsce. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. 

 

Szkolę nauczycieli, piszę artykuły, prowadzę wykłady, organizuję projekty integrujące środowisko jogowe. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Współzałożyłem i współprowadzę portal o jodze Bosonamacie.pl. Współtworzyłem i współprowadzę stowarzyszenie Porozumienie Jogi, zrzeszające nauczycieli jogi w Polsce. 

 

Obok praktyki i nauczania jogi interesuję się filozofią, historią, antropologią i socjologią wschodu i chętnie dzielę się swoją wiedzę w tych tematach. Moją misją jest propagowanie wiedzy na temat praktyki i historii jogi wśród polskich entuzjastów jogi. 

Agnieszka Passendorfer
Agnieszka Passendorfer

Aga Passendorfer

nauczyciel senior

 

Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Gdy trafiłam na ashtangę, przestawałam próbować i jestem jej wierna. Joga ma dobry wpływ na moje życie i wierzę, że tobie też może dobrze zrobić. Dlatego postanowiłam zostać nauczycielką. Skończyłam kilka kursów instruktorskich, mam tytuł RYT 500, byłam na niezliczonych warsztatach, ale tak naprawdę wszystkiego, co wiem, nauczyłam się w czasie praktyki własnej i ucząc. W 1993 uczestniczyłam w moich pierwszych zajęciach jogi. W 2010 roku po raz pierwszy poprowadziłam zajęcia. W 2016 po raz pierwszy w Yoga Republic. I nadal to kocham.

 

Poza tym kocham też moje dzieci, konie, koty, kawę, czytanie i pisanie. Jestem autorkąksiążek „13 lekcji jogi”, „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu” i „13 lekcji miłości”. Prowadzę bloga www.agapejoga.pl i współtworzę projekt OmLine.expert. Zapraszam do wspólnej praktyki.

AleksJurkiewicz
Aleks Jurkiewicz

Aleks Jurkiewicz (I st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

 

Jogę praktykuję od ponad 12 lat, w tym od 2009 ćwiczę w KPJAYI pod okiem Shartha Jois'a, gdzie byłam do tej pory pięć razy. W 2019 roku dostałam Autoryzację I St. uprawniająca do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi. W 2007 roku razem z Przemkiem Nadolnym zakładałam Yoga Republic, miejsce w którym uwielbiam ćwiczyć.

 

Pokochałam ashtanga jogę od pierwszego powitania słońca za uspokajający szum oddechu towarzyszącego płynnym przejściom pomiędzy pozycjami i za skupienie na sali, które pozwoliło mi wyciszyć szalony umysł.

 

Po drodze odkryłam, że pozycje jogi wykonywane regularnie z niemożliwych mogą stać się przyjemne i wygodne. Dzięki trójce dzieci, wiem jak to jest odbudować swoją praktykę co jakiś czas praktycznie od zera. A w trakcie mojego korpo życia w agencji reklamowej odkryłam jakim joga może być ogromnym źródłem wewnętrznego spokoju i siły w najbardziej szalonych okolicznościach.

 

Z wykształcenia jestem psychologiem, mam dyplom Executive MBA i za sobą wiele lat pracy na stanowiskach managerskich w dużym stresie. To właśnie chęć poradzenia sobie ze stresem, zaprowadziła mnie na jogę po raz pierwszy. Moje zainteresowanie pracą ze stresem pogłębiam w ramach studium nauczycielskiego MBSR (Mindefulness Based Stress Reduction). Elementy Mindefulness wplatam w uczenie i w swoją praktykę ashtangi. Moim hobby są relaksacje prowadzone inspirowane Mindefulness.

Darek-Markiewicz
Darek Markiewicz

Darek Markiewicz (I st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

 

W praktyce jogi stawia na uważność, rozumianą jako bycie tu i teraz, która jest kluczem do uzyskania efektów jogi. Darek praktykuje Ashtanga jogę w systemie Mysore. Ufa metodzie i jej narzędziom, a szczególnie metodzie Vinyasa, która polega na połączeniu oddechu z ruchem. Jest autoryzowanym nauczycielem Ashtanga jogi na poziomie L1. Uczył się u wielu czołowych nauczycieli tej metody. Systematycznie odwiedza mistrzów jogi w Indiach, by pogłębiać wiedzę. Z sentymentem wraca do Mysore, aby praktykować u źródła pod okiem Sharatha Jois’a. 

 

Darek uczy, zgodnie z oryginalnym przekazem metody, jak za pomocą praktyki jogi uzyskać mocne, zdrowe ciało i lekki, jasny umysł.

Ola Perec
Aleksandra Perec
Ola Perec

 

Joga towarzyszy mi w życiu już od wielu lat. Pośród rozmaitych jej typów to własnie system Ashtangi podbił moje serce. Ta przepiękna rutyna, każdy poranek rozpoczęty powitaniami słońca, napełniają mnie szczęściem, energią, równowagą, pozytywnie pchają do przodu sprawiając, że każdy dzień jest wyjątkowy. Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, doświadczenie rzeźby pomaga mi w pracy z ludzkim ciałem. Kocham sztukę, zwierzęta, ludzi, rozmowy i uśmiechy, uwielbiam inspirować i być inspirowana.

Marta Szostak
Marta Szostak
Marta Szostak

 

Pierwszy kontakt z jogą miałam na studiach, ale dopiero w 2009 roku, kiedy trafiłam na zajęcia ashtanga jogi, na wiele lat właśnie ta metoda skradła moje serce. Kilka lat później ukończyłam szkolenie nauczycielskie pod okiem Basi Lipskiej-Larsen, po drodze uczęszczając na warsztaty z nauczycielami z Polski i zagranicy. Podróżowałam też do Indii, aby praktykować jogę u jej źródła – w Mysore, oraz na Goa u Sharmili Desai.

W życiu bym nie przypuszczała, że tak potoczy się moja ścieżka, ale wszystko wskazuje na to, że joga jest już nieodłącznym elementem mojego życia. Jestem nauczycielką jogi od 10 lat. Uwielbiam się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi i wiele radości daje mi praca z ludźmi oraz obserwowanie efektów tej wyjątkowej praktyki. 

Kilkanaście lat spędziłam na macie jako zawodniczka karate, a sztuki i sporty walki długo były moją największą pasją. Posiadam stopień mistrzowski 1 Dan. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego. Wierzę w moc ruchu i świadomego oddechu, dlatego też rozwijam swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach. Szukam połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku.

Iza Suchodoła
Iza Suchodoła
Iza Suchodoła

 

Ashtanga Yoga skradła moje serce wiele lat temu. Dzięki wspaniałym nauczycielom i regularnej praktyce, szybko poczułam, że może mi ona zaoferować bardzo wiele. Z czasem joga stała się ważną częścią mojego życia. Im dłużej ćwiczę, tym lepiej się czuję. Zajęcia, na które trafiłam z czystej ciekawości, po kilkunastu latach zaprowadziły mnie do Indii, gdzie ukończyłam kurs nauczycielski z Ashtanga jogi (200 RYT). Podróż wciąż trwa i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy. Staram się pogłębiać moją wiedzę i regularnie uczestniczę w warsztatach z doskonałymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Świadoma praca z ciałem, w połączeniu z koncentracją umysłu, pozwala w pełni odczuwać owoce praktyki. Joga usuwa stres, uwalnia głowę od natrętnych myśli, wzmacnia ciało, wyostrza zmysły, odpręża. Moja wieloletnia praktyka pozwala mi dzielić się wiedzą z innymi. Jestem wdzięczna za tę możliwość. Joga jest absolutnie dla każdego. Do zobaczenia na zajęciach.

Róża Adamcio
Róża Adamcio
Róża Adamcio

Z wykształcenia nauczycielka języka niemieckiego, z zawodu specjalistka ds. PR. Serce jednak pokierowało mnie na zupełnie inne obszary.

Jestem zaJOGAna od przeszło 20 lat. Przez ten czas podejście do jogi bardzo ewoluowało we mnie. Dziś joga to dla mnie spotkanie z samym sobą. Niezwykle fascynujące i rozwijające, czasami także wyzwaniowe. Hołduję zdaniu własności Davida Gooda: „Nie trzeba być rozciągniętym, aby praktykować jogę. Wystarczy otrzepać się z kurzu i zobaczyć, co się stanie”. Uwielbiam dzielić się moją pasją z innymi. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć chcę przede wszystkim przekazać, że joga to radość życia oraz miłość do siebie i świata dookoła. Inspiruję się różnymi stylami (Yin Yoga, Joga wg Iyengara). Stale poszerzam wiedzę, biorąc udział w licznych warsztatach. Ukończyłam kurs nauczycielski RYT200 akredytowany przez Yoga Alliance oraz 8-tygodniowy kurs medytacji Mindfulness MBSR.

Od 2020 roku jestem absolwentką rocznej szkoły CUUD Coaching Integrowania Oddechem.

 

Pragnę łączyć wiedzę o ludzkim ciele z nowatorskim podejściem coachingu integrowania oddechem. Poprzez własne doświadczenia chcę towarzyszyć ludziom w ich podróży ku spełnieniu, obfitości i radości życia. 

Małgosia_Osuch
Małgosia Osuch 04 small.jpg

Małgorzata Osuch

 

Joga to moja miłość i sposób życia, a jej regularna praktyka czyni każdy mój kolejny dzień przyjemniejszym i zdrowszym. Na codzień praktykuję w systemie Ashtanga Vinyasa Jogi, a swoje doświadczenia z maty wdrażam bezpośrednio w życie. Jednocześnie, jako nauczycielka dzielę się nimi z uczniami podczas zajęć, kursów i wyjazdów jogowych. Ukończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Jogi RYT200 certyfikowany przez Yoga Alliance, oraz indywidualne szkolenie dla nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi wg metody z Instytutu Sharath Yoga Centre (SYC) z Mysore u Przemka Nadolnego, nauczyciela z certyfikatem II stopnia. Dzięki regularnej praktyce pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli z Polski, jak również dzięki jej doświadczaniu w kolebce ashtangi w Mysore w Indiach oraz licznym warsztatom z zakresu bezpiecznej pracy z ciałem (min. z Kino MacGregor), moja praktyka rozwija się w bezpiecznej równowadze. Poza matą prowadzę bloga na Facebooku MOja-joga Małgorzata Osuch, w którym oprócz tekstów o jodze w aspekcie zarówno praktycznym, jak i filozoficznym, piszę o doświadczaniu samego życia. Jestem członkinią zespołu redakcyjnego portalu Boso na macie, do którego także piszę artkuły.  Zapraszam ciepło do wspólnej praktyki 🙏

Kinga_Brzuchacz
Kinga Brzuchacz

Kinga Brzuchacz

 

Swoją własną praktykę rozwijam od 7 lat. Zafascynowana tą podróżą w 2018 roku ukończyłam Ashtanga Vinyasa Yoga 200h Teacher Training (RYT-200 Yoga Alliance), zdobywając międzynarodowe uprawnienia do nauczania. Ponadto jestem absolwentką programu Warsaw Dance Department, gdzie szkoliłam się m.in. w takich technikach jak taniec współczesny, improwizacja, tai-chi, release technique, co dało mi różnorodne spojrzenie na ciało i ruch. Obecnie jestem studentką na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie rozwijam się jako przyszły choreograf. Regularnie biorę udział w warsztatach z szeroko pojętego ruchu i pracy z ciałem.

Joga daje mi poczucie równowagi, spokoju, otwiera mnie na nieznane. Dzięki niej uczę się uważności, akceptacji i miłości. Moim celem jest wspieranie Cię w tym przepięknym procesie, dlatego zapraszam do wspólnej podróży w głąb siebie. Do zobaczenia na macie!

Marta Parzychowska
Marta Parzychowska

Marta Parzychowska

 

Pierwszy raz poszłam na zajęcia jogi w 2011 roku. Od tamtej pory nie umiem żyć bez praktyki, która towarzyszy mi każdego dnia na macie i poza nią. Dzięki moim nauczycielom stałe się rozwijam i codziennie uczę się nowych rzeczy i tę miłość do doświadczania staram się przekazać moim uczniom. Ukończyłam kurs nauczycielski Yoga Alliance 200. Zapraszam Was do wspólnej podróży, która pogłębia kontakt z ciałem i umysłem.

WojtekStachura
fizjoterapeuta Wojtek Stachura

Wojtek Stachura

 

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. W 2003 roku ukończyłem studia w Warszawskiej AWF. Nie tylko w związku z wykonywanym zawodem fizjoterapeuty, od długiego już czasu fascynuje mnie ludzkie ciało i zasady na jakich opiera się jego funkcjonowanie. W pewnym momencie zacząłem odkrywać nierozerwalność ciała i umysłu i to, że tylko zintegrowanie obu może przynosić długotrwałe efekty w mojej praktyce zawodowej. W wyniku takich spostrzeżeń zacząłem szukać czegoś, co da mi odpowiedź na pytania, których w tym momencie coraz więcej pojawiało się w mojej głowie. W ten sposób natrafiłem na metodę Feldenkrais'a, czyli metodę uczącą świadomości ciała poprzez ruch. W kolejnym kroku poszedłem na pierwsze zajęcia Jogi i zacząłem w praktyce jogi odnajdywać połączenie ciała i umysłu. W 2013 roku ukończyłem kurs nauczycielski jogi na który wybrałem się do Indii. Obecnie w pracy łączę elementy jogi, metod integracji ciało-umysł i terapii powięziowej. Wojtek prowadzi również indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne w Yoga Republic. Zapisy w recepcji Yoga Republic lub mailem: info@yogarepublic.pl

Gabriela Mikołajczak
bottom of page