Zespół Yoga Republic to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, którzy z uważnością podchodzą do każdego ucznia. Założycielem szkoły jest Przemek Nadolny, posiadający II stopień autoryzacji instytutu KPJAYI w Mysore.

 
Na zajęcia zapraszają również Agnieszka PassendorferMonika Popławska (I stopień autoryzacji KPJAYI), Gabrysia Mikołajczak, Ola Perec, Marta Szostak, Magda Urbanowicz, Iza SuchodołaMałgo Stankiewicz i Wojtek Stachura.
 

Przemek Nadolny (II st. autoryzacji KPJAYI)

nauczyciel senior

 

Socjolog i antropolog kultury, socjoterapeuta, założyciel i nauczyciel w Yoga Republic.

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych polskich i światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org) do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Przemek uczy Ashtanga jogi od 2003 r. najpierw w.g metody Iyengara, a od 2007 r. w.g metody z KPJAYI z Mysore. Prowadził autorski program zajęć – terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologi w Warszawie. Jest autorem artykułów i publikacji n.t. jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Pisze dla jogowego portalu – BosoNaMacie.pl i aktywnie działa na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Szkół Jogi – PorozumienieJogi.pl.

 

Agnieszka Passendorfer

nauczyciel senior

 

Jestem uzależniona od ashtangi. Przez ponad 20 lat praktyki jogi próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Gdy trafiłam na ashtangę, przestawałam próbować i od siedmiu lat jestem jej wierna.


Joga ma dobry wpływ na moje życie i wierzę, że tobie też może dobrze zrobić. Dlatego postanowiłam zostać nauczycielką. Skończyłam kilka kursów instruktorskich, mam tytuł RYT 500, byłam na niezliczonych warsztatach, ale tak naprawdę wszystkiego, co wiem, nauczyłam się w czasie praktyki własnej i ucząc. W 2010 roku po raz pierwszy poprowadziłam zajęcia. W 2016 po raz pierwszy w Yoga Republic. I nadal to kocham.


Poza tym kocham też moje dzieci, męża, konie, kawę, czytanie i pisanie. Jestem autorką książek „13 lekcji jogi” oraz „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu”. Prowadzę bloga www.agapejoga.pl i regularnie piszę do magazynu Joga, którego jestem redaktor naczelną. Zapraszam do czytania. Zapraszam do wspólnej praktyki.

Aleks Jurkiewicz.jpg

Aleks Jurkiewicz (I st. autoryzacji KPJAYI)

 

Jogę praktykuję od ponad 12 lat, w tym od 2009 ćwiczę w KPJAYI pod okiem Shartha Jois'a, gdzie byłam do tej pory pięć razy. W 2019 roku dostałam Autoryzację I St. uprawniająca do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi. W 2007 roku razem z Przemkiem Nadolnym zakładałam Yoga Republic, miejsce w którym uwielbiam ćwiczyć.

 

Pokochałam ashtanga jogę od pierwszego powitania słońca za uspokajający szum oddechu towarzyszącego płynnym przejściom pomiędzy pozycjami i za skupienie na sali, które pozwoliło mi wyciszyć szalony umysł.

 

Po drodze odkryłam, że pozycje jogi wykonywane regularnie z niemożliwych mogą stać się przyjemne i wygodne. Dzięki trójce dzieci, wiem jak to jest odbudować swoją praktykę co jakiś czas praktycznie od zera. A w trakcie mojego korpo życia w agencji reklamowej odkryłam jakim joga może być ogromnym źródłem wewnętrznego spokoju i siły w najbardziej szalonych okolicznościach.

 

Z wykształcenia jestem psychologiem, mam dyplom Executive MBA i za sobą wiele lat pracy na stanowiskach managerskich w dużym stresie. To właśnie chęć poradzenia sobie ze stresem, zaprowadziła mnie na jogę po raz pierwszy. Moje zainteresowanie pracą ze stresem pogłębiam w ramach studium nauczycielskiego MBSR (Mindefulness Based Stress Reduction). Elementy Mindefulness wplatam w uczenie i w swoją praktykę ashtangi. Moim hobby są relaksacje prowadzone inspirowane Mindefulness.

 
 

Monika Popławska (I st. autoryzacji KPJAYI)

 

Pierwsze zajęcia jogi były jak kamyk, który wywołał w moim życiu lawinę zmian, chociaż na początku jeszcze nic nie zapowiadało jej rozmiarów. W 2010 roku doprowadziła mnie ona do stylu mysore, który od tamtego momentu stał się moją codzienną praktyką. Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wspaniałych nauczycieli, którzy nieustannie pomagają mi pogłębić zrozumienie tej niezwykłej metody. Szczególnie znaczenie ma dla mnie możliwość praktyki w KPJAYI w Mysore, pod okiem Sharata Jois, gdzie wracam regularnie od 2014 roku. W 2018 roku otrzymałam autoryzację do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi zgodnie z tradycją przekazywaną w instytucie w Mysore. Dzielenie się metodą, którą kocham i w którą wierzę, sprawia mi ogromną radość. A osoby, które dzięki temu spotykam, stanowią niegasnącą inspirację i motywację do rozwoju.

 

Gabrysia Mikołajczak

 

Nałogowo podróżuje do różnych zakątków świata, wybierając lokalizacje, gdzie joga, surfing i pełnowartościowe roślinne jedzenie idą ze sobą w parze. Moją największą wieloletnią podróżą, jest joga, w każdym aspekcie życia, zarówno na macie jak i poza nią. Dzielenie się swoją wiedzą zebraną przez lata podczas warsztatów i kursów doszkalających z wieloma inspirującymi nauczycielami jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Chciałabym wspierać ludzi podczas ich własnych jogowych wypraw w głąb siebie, tak by ich praktyka nie ograniczała się do zajęć jogi ale też pomagała w ich rozwoju w innych aspektach życia. Wierze, że osoby praktykujące jogę pracując nad sobą zaczynają podejmować świadome decyzje mające dobroczynny wpływ również na ich otoczenie.

 
Ola Perec

 

Joga towarzyszy mi w życiu już od wielu lat. Pośród rozmaitych jej typów to własnie system Ashtangi podbił moje serce. Ta przepiękna rutyna, każdy poranek rozpoczęty powitaniami słońca, napełniają mnie szczęściem, energią, równowagą, pozytywnie pchają do przodu sprawiając, że każdy dzień jest wyjątkowy. Z wykształcenia jestem rzeźbiarką, doświadczenie rzeźby pomaga mi w pracy z ludzkim ciałem. Kocham sztukę, zwierzęta, ludzi, rozmowy i uśmiechy, uwielbiam inspirować i być inspirowana.

 
Marta Szostak

 

Ashtanga joga od prawie dekady jest moim drogowskazem; źródłem siły, wrażliwości ale też nauką pokory i akceptacji życia w każdych jego odcieniach. W życiu bym nie przypuszczała, że tak potoczy się moja ścieżka ale wszystko wskazuje na to, że joga jest już nieodłącznym elementem mojego życia. Spędziłam kilkanaście lat na macie jako zawodniczka karate a sztuki i sporty walki były długo moją największą pasją, co, można powiedzieć, dość przewrotnie doprowadziło mnie na matę jogową.  

 

Uczestniczyłam w kursie nauczycielskim prowadzonym przez Basię Lipską oraz w wielu warsztatach z nauczycielami z Polski i zagranicy, ale to codzienna praktyka jest moim największym nauczycielem. Miałam również przyjemność praktykować pod okiem Sharata Jois w Mysore w KPJAIY co bardzo wpłynęło na moje postrzeganie tej ścieżki. Uwielbiam się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi i wiele radości daje mi praca z ludźmi oraz obserwowanie efektów tej wyjątkowej praktyki. 


Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową, oprócz prowadzenia innych przez ruch i oddech jestem od lat zaangażowana w prace organizacji kobiecych. Uwielbiam podróże dalekie i bliskie, przebywać w naturze, dobrą literaturę, muzykę i kino.

 
Magda Urbanowicz

Joga jest w moim życiu już od 8 lat, a ashtanga joga skradła moje serce – 6 dni w tygodniu rozwijam matę i zapominam o wszystkim – poza oddechem. Zaczęłam w Yogarepublic u Przemka Nadolnego. W Indiach ukończyłam kurs nauczycielski z ashtanga jogi (200 RYT). Praktykowałam także u Sharmili Desai (Goa) oraz pod okiem Sharatha Joisa w KPJAYI w Mysore. Kocham gotować i uwielbiam też podróżować.


Joga uczy pokory i ogromnej cierpliwości, a także akceptacji siebie. Poza tym po praktyce zawsze czujesz się świetnie. 

 
Iza Suchodoła

 

Ashtanga Yoga skradła moje serce wiele lat temu. Dzięki wspaniałym nauczycielom i regularnej praktyce, szybko poczułam, że może mi ona zaoferować bardzo wiele. Z czasem joga stała się ważną częścią mojego życia. Im dłużej ćwiczę, tym lepiej się czuję. Zajęcia, na które trafiłam z czystej ciekawości, po kilkunastu latach zaprowadziły mnie do Indii, gdzie ukończyłam kurs nauczycielski z Ashtanga jogi (200 RYT). Podróż wciąż trwa i mam nadzieję, że nigdy się nie skończy. Staram się pogłębiać moją wiedzę i regularnie uczestniczę w warsztatach z doskonałymi nauczycielami z Polski i zagranicy. Świadoma praca z ciałem, w połączeniu z koncentracją umysłu, pozwala w pełni odczuwać owoce praktyki. Joga usuwa stres, uwalnia głowę od natrętnych myśli, wzmacnia ciało, wyostrza zmysły, odpręża. Moja wieloletnia praktyka pozwala mi dzielić się wiedzą z innymi. Jestem wdzięczna za tę możliwość. Joga jest absolutnie dla każdego. Do zobaczenia na zajęciach.

 

Małgo Stankiewicz

 

Moja przygoda z jogą zaczęła się 22 lata temu, więc moja pasja już dawno osiągnęła pełnoletność ;-) 

Wędrując przez różne jej odmiany, finalnie zafascynowałam się Asthangą, której uczę od 8 lat. 

Asthanga to dla mnie przygoda na zawsze. Jej praktyka daje mi zdrowie i uśmiech na resztę dnia. 

Pozwala mi być sama ze sobą w dobrej komitywie. Te dary chcę przekazać moim uczniom.

 

Zawodowo jestem projektantem graficznym. Lubię formę, ciało, przestrzeń i kontakt z drugim człowiekiem. Kocham podróże i gdziekolwiek jadę zabieram ze sobą matę.

Praktykowałam w KPJAYI w Mysore, na Goa, Bali oraz w Los Angeles.

 

Gdziekolwiek jesteś, zawsze znajdzie się miejsce na kawałek podłogi i matę :)

 

Zapraszam na zajęcia;-)

 

Wojtek Stachura

 

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. W 2003 roku ukończyłem studia w Warszawskiej AWF. Nie tylko w związku z wykonywanym zawodem fizjoterapeuty, od długiego już czasu fascynuje mnie ludzkie ciało i zasady na jakich opiera się jego funkcjonowanie. W pewnym momencie zacząłem odkrywać nierozerwalność ciała i umysłu i to, że tylko zintegrowanie obu może przynosić długotrwałe efekty w mojej praktyce zawodowej. W wyniku takich spostrzeżeń zacząłem szukać czegoś, co da mi odpowiedź na pytania, których w tym momencie coraz więcej pojawiało się w mojej głowie. W ten sposób natrafiłem na metodę Feldenkrais'a, czyli metodę uczącą świadomości ciała poprzez ruch. W kolejnym kroku poszedłem na pierwsze zajęcia Jogi i zacząłem w praktyce jogi odnajdywać połączenie ciała i umysłu. W 2013 roku ukończyłem kurs nauczycielski jogi na który wybrałem się do Indii. Obecnie w pracy łączę elementy jogi, metod integracji ciało-umysł i terapii powięziowej. Wojtek prowadzi również indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne w Yoga Republic. Zapisy w recepcji Yoga Republic lub mailem: info@yogarepublic.pl