top of page
Małgosia Osuch 04 small.jpg

Weekend z jogą w Oczyszczalni

 
19. - 21. stycznia 2024

prowadzi Małgorzata Osuch

Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Serdecznie zapraszam na wspólną praktykę asan, oddychanie, medytowanie i bycie w "tu i teraz". Wyjazd przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie uzdrowić swoje ciało i umysł. Podczas licznych sesji jogi będziemy wzmacniać obszary osłabione i rozluźniać przestrzenie zaciśnięte; tak w ciele, jak i w naszym umyśle. Aktywność połączymy z relaksem i wyciszeniem, wzmocnienie z rozluźnieniem, a niewiarę spróbujemy przetransformować w sprawczość. Będziemy odkrywać swój wewnętrzny potencjał i diagnozować ograniczenia. A wszystko to z uważnością i miłością dla siebie. Namaste 🙏

_MG_5135_lores.jpg

PROWADZĄCA

MAŁGORZATA OSUCH

 

Joga to moja miłość i sposób życia, a jej regularna praktyka czyni każdy mój kolejny dzień przyjemniejszym i zdrowszym. Na codzień praktykuję w systemie Ashtanga Vinyasa Jogi, a swoje doświadczenia z maty wdrażam bezpośrednio w życie. Jednocześnie, jako nauczycielka dzielę się nimi z uczniami podczas zajęć, kursów i wyjazdów jogowych. Ukończyłam kurs nauczycielski Vinyasa Jogi RYT200 certyfikowany przez Yoga Alliance, oraz indywidualne szkolenie dla nauczycieli Ashtanga Vinyasa Jogi wg metody z Instytutu Sharath Yoga Centre (SYC) z Mysore u Przemka Nadolnego, nauczyciela z certyfikatem II stopnia. Dzięki regularnej praktyce pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli z Polski, jak również dzięki jej doświadczaniu w kolebce ashtangi w Mysore w Indiach oraz licznym warsztatom z zakresu bezpiecznej pracy z ciałem (min. z Kino MacGregor), moja praktyka rozwija się w bezpiecznej równowadze. Poza matą prowadzę bloga na Facebooku MOja-joga Małgorzata Osuch, w którym oprócz tekstów o jodze w aspekcie zarówno praktycznym, jak i filozoficznym, piszę o doświadczaniu samego życia. Jestem członkinią zespołu redakcyjnego portalu Boso na macie, do którego także piszę artkuły.  Zapraszam ciepło do wspólnej praktyki 🙏

_MG_5135_lores.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Piątek 19. stycznia

od 17.00: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.00: SESJA WZMACNIAJĄCO-ROZLUŹNIAJĄCA

19.00: KOLACJA

20.00: SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE POŁĄCZONE Z PRANAJAMĄ I MEDYTACJĄ

 Sobota 20. stycznia

8.00: ASHTANGA 1/2 SERII (sesja prowadzona)

9:30: ŚNIADANIE

12.30: SESJA ROZLUŹNIAJĄCA
13.30: OBIAD

17.30: SIMHA YOGA - sekwencja lwa opracowana przez Matthew Sweeneya

19.00: KOLACJA

19:30: PODSUMOWANIE DNIA POŁĄCZONE Z PRANAJAMA I MEDYTACJĄ

DZIEŃ WYJAZDU:

Niedziela 21. stycznia

8.00: ASHTANGA 1/2 SERII (sesja prowadzona)

9:30: ŚNIADANIE

12.00: SESJA WARSZTATOWA Jak prawidłowo wykonywać asany, warianty uproszczone, technika współpracy ciała z oddechem
13.30: OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

miejsce

OCZYSZCZALNIA

To wyjątkowe miejsce położone pośród łąk, stawów oraz szumiących brzozowych lasów – 20 ha odosobnionego terenu, która zapewnia możliwość całkowitego wyciszenia. Ośrodek dysponuje dwoma wyjątkowymi odrębnymi obiektami z miejscami noclegowymi oraz salami do jogi: Stodołą Grzechów i Cnót oraz Rozpieszczaniem. Praktykować i mieszkać będziemy w jednym z nich.

STODOŁA GRZECHÓW I CNÓT

Odznacza się oryginalną i wysmakowaną, minimalistyczną architekturą. Jednym bokiem oparta jest o leszczynowy zagajnik, a drugim przez wielkie okna ukazuje kojący widok na mały staw. Budynek Oczyszczalni to przykład minimalistycznej, zielonej architektury – projektujący starali się uwzględnić większość zasad obowiązujących w budownictwie pasywnym – z szacunku dla otaczającego nas świata: monumentalna, drewniana konstrukcja została pokryta płytami z poliwęglanu. Dzięki temu uzyskano maksimum światła i przestrzeni. Dodatkową atrakcją są przesuwane ściany boczne, które po zsunięciu otwierają  budynek na otaczającą przyrodę. 

 

Główna sala Oczyszczalni mierzy 145m2 i jest połączona z 30 metrową jadalnią. Z sali, przez szklane, rozsuwane drzwi przechodzimy do tzw. Szklarni. To duże (70m2), jasne i bardzo wysokie pomieszczenie.

POKOJE

Na miejscu czekają na Was wygodne pokoje z łazienkami o pięknym i bardzo oryginalnym wystroju w dwóch budynkach: samej Oczyszczalni w klimacie 5 Cnót i 5 Grzechów oraz położnej nieopodal Rozpieszczalni - każdy pod patronatem jednego z głównych wyznań religijnych na świecie, gdzie projektujący całkowicie świadomie zahaczali o zabawny kicz. Łącząc kolory, formy, struktury – pragnęli wywołać u gości uśmiech na twarzy swoją subiektywną interpretacją rzeczywistości.

SALA DO JOGI

Przepiękna, przestronna, rozświetlona sala do jogi z nowoczesnym kominkiem, która jednym długim bokiem otwiera się na staw, a drugim zamyka brzozwym lasem.

ROZPIESZCZANIE

Rozpieszczanie to kameralny obiekt składający się z 2 niezależnych budynków. W 170 metrowej sali, można wygodnie usiąść na fotelu z lat 60 uw, poczytać książkę lub pomedytować, patrząc na modrzewiowy zagajnik znajdujący się za przeszkloną ścianą wschodnią. W sali znajduje się kominek. Drewniane stoły, krzesła z lat 60-tych ubiegłego wieku oraz mnóstwo gatunków herbat, kawa, ciasta i owoce sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu. Gdy temperatura na zewnątrz pozwoli – można skorzystać z tarsów z widokiem na las, staw i suchą rzekę. Sala jest połączona korytarzem z domem, w którym mieszczą się noclegi. Aby zapewnić maksimum intymności w budynku Rozpieszczania, funkcja dzienna od nocnej zostały rozdzielone.

POKOJE

Na parterze budynku sypialnianego znajduje się sześć 2-osobowych pokoi. Są one pod patronatem wielkich filozofów, którzy zdaniem gospodarzy, mieli wpływ na rzeczywistość:). Piętro wyżej, z osobnym wejściem, znajduje się studio zwane Niebem: składa się z trzech pokoi 2-osobowych oraz aneksu wypoczynkowego. Projektując pomieszczenia noclegowe właściciele całkowicie świadomie zahaczyli o zabawny kicz. Łącząc kolory, formy, struktury – pragnęli wywołać u gości uśmiech na twarzy swoją subiektywną interpretacją rzeczywistości.

EKO KUCHNIA

Pyszna kuchnia wegańska skomponowana specjalnie na warsztaty jogi przy współpracy kilku nauczycieli jogi oraz specjalistów medycyny holistycznej w Europie, tak aby było zdrowo, zgodnie z rytmem praktyki i do syta :)

 

Przed śniadaniem dostępne są zioła, woda, herbaty, kawa i mleka roślinne, a także butelki z przegotowaną wodą z dodatkiem soli – wypicie 1 szklanki takiego roztworu gwarantuje całodzienne utrzymanie w równowadze gospodarki wodnej organizmu. Śniadanie stanowi  gorąca, pożywna zupa. Później dostępne są owoce. Obiad – to najbardziej obfity posiłek, po którym będziecie mogli posmakować jeszcze ciast. Kolacja przypomina obiad, ale jest odrobinę mniejsza i lżejsza. 

DOJAZD

Jeśli chcesz wspólnie dojechać do ośrodka i podzielić się kosztem paliwa z innymi uczestnikami wyjazdu, napisz na info@yogarepublic.pl mail o treści:

"Jadę swoim samochodem z ( miejscowość ) i chętnie zabiorę ( ile osób ) osobę/y. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

lub: "Chętnie dołączę się do wspólnego dojazdu z ( miejscowość ) i podzielę kosztem paliwa. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

Skontaktujemy Was ze sobą.

Prosta droga z Warszawy, zajmie Wam ok. 1h, a odległość to jedynie 39 km. Do pobrania opis dojazdu od strony Warszawy i Poznania – a ponieważ ostatni odcinek prowadzi m.in. przez piaskową drogę ze znakiem " droga bez przejazdu", to warto przeczytać :)

 

Adres: Ludwików 26, 96-515 Teresin. Tutaj znajdziecie jeszcze mapkę dojazdu.

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°11'10"N 20°28'00"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 52.186286, 20.466678

CENA

Cena za zajęcia:

  • dla uczniów Yoga Republic, którzy brali udział w co najmniej dwóch warsztatach wyjazdowych lub praktykują regularnie w naszej szkole od co najmniej 3 miesięcy:  559 zł

  • regularna: 659 zł

Cena za pobyt i wyżywienie: 500 zł

( opłata za pobyt i wyżywienie płatna gotówką na rzecz ośrodka Oczyszczalnia przy zameldowaniu )

REZERWACJA


Rezerwacji można dokonać wpłacając zadatek w wysokości opłaty za zajęcia na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę.

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.

Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055 

Tytułem: Oczyszczalnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Opłata za pobyt i wyżywienie w wysokości 500 zł płatna wyłącznie gotówką na rzecz ośrodka Oczyszczalnia przy zameldowaniu.

bottom of page