top of page

POŁĄCZENIE – weekendowy wyjazd z vinyasa jogą i pranajamą do Oczyszczalni

 
20. - 22. października

prowadzi Kinga Brzuchacz

RAF_6060_edited.jpg

Wyjazd jest skierowany dla wszystkich otwartych na odkrywanie samych siebie - niezależnie od wieku, płci i doświadczenia w jodze.

CO NAS CZEKA? 

  • bogaty program wyjazdu (łącznie ponad 9 h zajęć) 

  • warsztat dedykowany pozycjom odwróconym 

  • duża dawka odżywczego ruchu, oddechu, medytacji

  • czas na odpoczynek, na bycie blisko natury 

  • ponadto poznasz zestaw praktyk które pomogą Ci zarządzać stresem i lepiej dbać o Twoje dobre samopoczucie 

 

Zapraszam każdego kto potrzebuje relaksu, wyciszenia, połączenia z samym sobą. Będziemy praktykować w stylu Vinyasa jogi. Już nie mogę się doczekać! Do zobaczenia na macie!

DSC_3069_lores.jpg

PROWADZĄCA

KINGA BRZUCHACZ

Swoją własną praktykę rozwijam od 7 lat. Zafascynowana tą podróżą w 2018 roku ukończyłam Ashtanga Vinyasa Yoga 200h Teacher Training (RYT-200 Yoga Alliance), zdobywając międzynarodowe uprawnienia do nauczania. Ponadto jestem absolwentką programu Warsaw Dance Department, gdzie szkoliłam się m.in. w takich technikach jak taniec współczesny, improwizacja, tai-chi, release technique, co dało mi różnorodne spojrzenie na ciało i ruch. Obecnie jestem studentką na Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie rozwijam się jako przyszły choreograf. Regularnie biorę udział w warsztatach z szeroko pojętego ruchu i pracy z ciałem.

Joga daje mi poczucie równowagi, spokoju, otwiera mnie na nieznane. Dzięki niej uczę się uważności, akceptacji i miłości. Moim celem jest wspieranie Cię w tym przepięknym procesie, dlatego zapraszam do wspólnej podróży w głąb siebie. Do zobaczenia na macie!

_MG_5135_lores.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Piątek 20. października

od 17.00: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.00: VINYASA – otwarcie klatki piersiowej i barków

19.00: KOLACJA

20.30: WIECZÓR ZAPOZNAWCZY I MEDYTACJA PROWADZONA

 Sobota 21. października

8.00: PRANAJAMA, MEDYTACJA, ŁAGODNA VINYASA NA POCZĄTEK DNIA

9:15: ŚNIADANIE

10.00 - 13.30: CZAS WOLNY NA SPACER, ROZMOWY, KSIĄŻKI
13.30: OBIAD

16.00: WARSZTAT – przygotowanie do pozycji odwróconych + indywidualne korekty

18.00: KOLACJA

19:30: GŁĘBOKO ROZCIĄGAJĄCA VINYASA NA BIODRA I RELAKS PROWADZONY

DZIEŃ WYJAZDU:

Niedziela 22. października

8.00: PRANAJAMA, MEDYTACJA, ŁAGODNA VINYASA NA POCZĄTEK DNIA

9:30: ŚNIADANIE

11.30: VINYASA PEAK POSE ORAZ PODSUMOWANIE WYJAZDU

13.00: OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

miejsce

OCZYSZCZALNIA

To wyjątkowe miejsce położone pośród łąk, stawów oraz szumiących brzozowych lasów – 20 ha odosobnionego terenu, która zapewnia możliwość całkowitego wyciszenia. Ośrodek dysponuje dwoma wyjątkowymi odrębnymi obiektami z miejscami noclegowymi oraz salami do jogi: Stodołą Grzechów i Cnót oraz Rozpieszczaniem. Praktykować i mieszkać będziemy w jednym z nich.

STODOŁA GRZECHÓW I CNÓT

Odznacza się oryginalną i wysmakowaną, minimalistyczną architekturą. Jednym bokiem oparta jest o leszczynowy zagajnik, a drugim przez wielkie okna ukazuje kojący widok na mały staw. Budynek Oczyszczalni to przykład minimalistycznej, zielonej architektury – projektujący starali się uwzględnić większość zasad obowiązujących w budownictwie pasywnym – z szacunku dla otaczającego nas świata: monumentalna, drewniana konstrukcja została pokryta płytami z poliwęglanu. Dzięki temu uzyskano maksimum światła i przestrzeni. Dodatkową atrakcją są przesuwane ściany boczne, które po zsunięciu otwierają  budynek na otaczającą przyrodę. 

 

Główna sala Oczyszczalni mierzy 145m2 i jest połączona z 30 metrową jadalnią. Z sali, przez szklane, rozsuwane drzwi przechodzimy do tzw. Szklarni. To duże (70m2), jasne i bardzo wysokie pomieszczenie.

POKOJE

Na miejscu czekają na Was wygodne pokoje z łazienkami o pięknym i bardzo oryginalnym wystroju w dwóch budynkach: samej Oczyszczalni w klimacie 5 Cnót i 5 Grzechów oraz położnej nieopodal Rozpieszczalni - każdy pod patronatem jednego z głównych wyznań religijnych na świecie, gdzie projektujący całkowicie świadomie zahaczali o zabawny kicz. Łącząc kolory, formy, struktury – pragnęli wywołać u gości uśmiech na twarzy swoją subiektywną interpretacją rzeczywistości.

SALA DO JOGI

Przepiękna, przestronna, rozświetlona sala do jogi z nowoczesnym kominkiem, która jednym długim bokiem otwiera się na staw, a drugim zamyka brzozwym lasem.

ROZPIESZCZANIE

Rozpieszczanie to kameralny obiekt składający się z 2 niezależnych budynków. W 170 metrowej sali, można wygodnie usiąść na fotelu z lat 60 uw, poczytać książkę lub pomedytować, patrząc na modrzewiowy zagajnik znajdujący się za przeszkloną ścianą wschodnią. W sali znajduje się kominek. Drewniane stoły, krzesła z lat 60-tych ubiegłego wieku oraz mnóstwo gatunków herbat, kawa, ciasta i owoce sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu. Gdy temperatura na zewnątrz pozwoli – można skorzystać z tarsów z widokiem na las, staw i suchą rzekę. Sala jest połączona korytarzem z domem, w którym mieszczą się noclegi. Aby zapewnić maksimum intymności w budynku Rozpieszczania, funkcja dzienna od nocnej zostały rozdzielone.

POKOJE

Na parterze budynku sypialnianego znajduje się sześć 2-osobowych pokoi. Są one pod patronatem wielkich filozofów, którzy zdaniem gospodarzy, mieli wpływ na rzeczywistość:). Piętro wyżej, z osobnym wejściem, znajduje się studio zwane Niebem: składa się z trzech pokoi 2-osobowych oraz aneksu wypoczynkowego. Projektując pomieszczenia noclegowe właściciele całkowicie świadomie zahaczyli o zabawny kicz. Łącząc kolory, formy, struktury – pragnęli wywołać u gości uśmiech na twarzy swoją subiektywną interpretacją rzeczywistości.

EKO KUCHNIA

Pyszna kuchnia wegańska skomponowana specjalnie na warsztaty jogi przy współpracy kilku nauczycieli jogi oraz specjalistów medycyny holistycznej w Europie, tak aby było zdrowo, zgodnie z rytmem praktyki i do syta :)

 

Przed śniadaniem dostępne są zioła, woda, herbaty, kawa i mleka roślinne, a także butelki z przegotowaną wodą z dodatkiem soli – wypicie 1 szklanki takiego roztworu gwarantuje całodzienne utrzymanie w równowadze gospodarki wodnej organizmu. Śniadanie stanowi  gorąca, pożywna zupa. Później dostępne są owoce. Obiad – to najbardziej obfity posiłek, po którym będziecie mogli posmakować jeszcze ciast. Kolacja przypomina obiad, ale jest odrobinę mniejsza i lżejsza. 

DOJAZD

Jeśli chcesz wspólnie dojechać do ośrodka i podzielić się kosztem paliwa z innymi uczestnikami wyjazdu, napisz na info@yogarepublic.pl mail o treści:

"Jadę swoim samochodem z ( miejscowość ) i chętnie zabiorę ( ile osób ) osobę/y. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

lub: "Chętnie dołączę się do wspólnego dojazdu z ( miejscowość ) i podzielę kosztem paliwa. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

Skontaktujemy Was ze sobą.

Prosta droga z Warszawy, zajmie Wam ok. 1h, a odległość to jedynie 39 km. Do pobrania opis dojazdu od strony Warszawy i Poznania – a ponieważ ostatni odcinek prowadzi m.in. przez piaskową drogę ze znakiem " droga bez przejazdu", to warto przeczytać :)

 

Adres: Ludwików 26, 96-515 Teresin. Tutaj znajdziecie jeszcze mapkę dojazdu.

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°11'10"N 20°28'00"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 52.186286, 20.466678

CENA

Cena za zajęcia:

  • dla uczniów Yoga Republic, którzy brali udział w co najmniej dwóch warsztatach wyjazdowych lub praktykują regularnie w naszej szkole od co najmniej 3 miesięcy:  559 zł

  • regularna: 659 zł

Cena za pobyt i wyżywienie: 500 zł

( opłata za pobyt i wyżywienie płatna gotówką na rzecz ośrodka Oczyszczalnia przy zameldowaniu )

REZERWACJA


Rezerwacji można dokonać wpłacając zadatek w wysokości opłaty za zajęcia na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę.

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.

Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055 

Tytułem: Oczyszczalnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Opłata za pobyt i wyżywienie w wysokości 500 zł płatna wyłącznie gotówką na rzecz ośrodka Oczyszczalnia przy zameldowaniu.

bottom of page