top of page

Energy Flow - Warsztat Ashtanga Jogi z Krystianem Mesjaszam 

Yoga Republic, Warszawa

27. stycznia 2019

Warsztat przeznaczony jest dla osób początkujących i średniozaawansowanych.

Szczegóły poniżej.

Praktyka z Krystianem Mesjaszam

Yoga Republic, Warszawa

28. stycznia - 17. lutego 2019

Krystian będzie prowadził w Yoga Republic program Mysore oraz zajęcia prowadzone w dniach 28.01. - 17.02.2019. Serdecznie zapraszamy. Tutaj grafik zajęć z Krystianem.

1 (2) small

1 (2) small

KRYSIAN MESJASZ nauczyciel autoryzowany KPJAYI 1. stopnia

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore  1. stopnia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Jest redaktorem portalu "Boso na macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Publikuje również w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi.

PROGRAM WARSZTATU 

NIEDZIELA 27. stycznia 2019

11.30 – 13.00: Pół pierwszej serii z wykonaniem pełnych vinyas

Praktykując jogę w dużej mierze skupiamy się na poprawnym wykonywaniu asan. Są one punktem zaczepienia dla naszej uwagi, dzięki czemu ćwiczymy koncentrację i samoobserwację. Praktykując ashtangę nie możemy jednak zapominać o vinyasach, które są istotą całego systemu Ashtanga Yogi. Jest to metoda praktykowania asan, która opiera się na integrowaniu ruchów ciała z oddechem, za którymi podąża uważność i skupienie. To one są tym elementem, który tworzy tapas - wewnętrzny ogień wypalający nieczystości w ciele i umyśle. Gdy integrujemy ruch ciała z oddechem wyłania się z naszego wnętrza uważność i harmonia. Liczba vinyas w każdej serii jest o wiele większa niż sama liczba asan, dlatego na głębszym poziomie praktyki ashtanga jest nie tyle praktyką fizyczną, ale intensywnym ćwiczeniem oddechowym. 

Żeby doświadczyć jak ważne są vinyasy i jak olbrzymią część systemu ashtangi stanowią rozpoczniemy warsztaty wykonując pół pierwszej serii z pełnymi vinyasami tzn. wykonując poszczególne asany naszą pozycją wyjściową i docelową będzie samasthithi. Przygotuje to nas idealnie do kolejnego bloku tematycznego jakim będzie nauka wykonywania drop backów – schodzenie do mostków z pozycji stojącej. Oprócz przegotowania ciała m.in. poprzez rozciąganie mięśni czworogłowych, PSOAS-ów i otwieranie obręczy barkowej będzie to świetna okazji, żeby przekonać się, że to praca z oddechem jest kluczem do opanowania tej techniki.

13.00 – 13.30: Pranajama (samavtti i visama-vrtti)

Według filozofii jogi cały wszechświat przepełniony jest praną – życiodajną energią. Jej oddziaływanie można zaobserwować poprzez jej odżywczy i uspakajający wpływ na ciało i umysł. Oddech jest tym elementem, który zarazem podlega naszej woli, jak również funkcjonuje poza nią. Jest pośrednikiem nie tylko między ciałem i umysłem, ale również między naszą świadomością, a sferą nieświadomą. Pranajama uczy kontrolować i regulować przepływ energii, a także odblokowywać energetyczne zatory. Jest to nie tylko ćwiczenie oddechowe, ale również praktyka koncentracyjno-uważnościowa, ponieważ oddech poprzez jego regulowanie staje się naszym przedmiotem koncentracji i obserwacji. Pranajama jest wstępem do pozostałych medytacyjnych członów jogi: dharany, dhyany i samadhi.
Na warsztacie zostanie zaprezentowana technika, która skupia się na proporcjach oddechowy (samavtti i visama-vrtti). 

13.45 – 15.30: Drop backi

15.30 – 16.00: Yoga Nidra
Yoga Nidra to metoda wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują różnego rodzaju psychosomatyczne objawy. Jest to praktyka, którą zalicza się do piątego szczebla jogicznej drabiny – pratyahary. Podczas dobrze przeprowadzonej sesji Yoga Nidry nasza uwaga odwraca się od świata zewnętrznego i kieruje do wewnątrz. Znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym mamy dostęp do ukrytych treści własnej podświadomości. W stanie takim pojawiają się senne obrazy i emocje, przed którymi w stanie normalnego czuwania wzbraniamy się wypierając je ze świadomości. Dopiero gdy uzmysłowimy je sobie, przestajemy się z nimi identyfikować i możemy się od nich uwolnić, bądź zintegrować je z własną psychiką. Yoga Nidra to nie tylko stan przytomności podczas głębokiego snu. Jest to technika przekształcania własnych wzorców myślowych na lepsze i bardziej pożyteczne. Dzięki niej możemy dokonywać zmian we własnym życiu, poprzez poznanie własnych procesów świadomościowych. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

CENY I REZERWACJA

Cena: 199 zł

Ilość miejsc: 18

 

Rezerwacji można dokonać wpłacając 99 zł gotówką w recepcji lub na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu przed pierwszymi zajęciami.

MIEJSCE WARSZTATU

YOGA REPUBLIC

ul. Śniadeckich 18 lok. 1
00-656 Warszawa
tel. 790 805 853
e-mail: info@yogarepublic.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY

bottom of page