Weekend z Ashtanga Jogą w Siódmym Lesie k. Kazimierza Dolnego

 
26. - 29. września 2019

prowadzą Monika Popławska i Marek Łaskawiec

 

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób już praktykujących, jak i stawiających pierwsze kroki na macie.

 

Siódmy Las

Siódmy Las

Kawiarnia

Kawiarnia

Sala do jogi

Sala do jogi

Sala do jogi

Sala do jogi

Pokoje

Pokoje

Siódmy Las

Siódmy Las

Jadalnia

Jadalnia

Taras

Taras

Pokoje

Pokoje

Siódmy Las

Siódmy Las

Sala do jogi

Sala do jogi

Widok z okna

Widok z okna

Wąwóz

Wąwóz

PROGRAM WARSZTATU

 

Dzień zaczynać będziemy od praktyki Ashtanga Jogi. Podczas zajęć warsztatowych zajmiemy się wybranymi elementami praktyki: oddechowi, utrzymaniu koncentracji, powiązaniu ruchu z oddechem. Będziemy również rozmawiać o jodze i o tym jak praktykować ją we współczesnym świecie na macie i poza nią – np. o tym, jak teoria jogi ma się do naszej codziennej rzeczywistości, czy praktyka jogi zmienia coś w naszym życiu, naszych relacjach z innymi i samym sobą, w naszej diecie i stylu życia. Dzień kończyć będziemy dyskusją, wieczorną medytacją i ćwiczeniami oddechowymi.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

CZWARTEK 26. września

od 18.00

 

 

 

19.00

21.00

PRZYJAZD I REJESTRACJA

(można również przyjechać wcześniej i poczekać w przytulnej kawiarni Siódmego Lasu)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE I LEKKA PRAKTYKA

PIĄTEK 27. września - SOBOTA 28. września

7.00 - 7.30

7.30 - 9.30

9.30 - 10.30

12.00 - 14.00

14.30

16.30 - 18.00

18.30

19.30

KAWA, HERBATA, OWOCE

JOGA
ŚNIADANIE

ODROBINA TEORII JOGI
LUNCH

JOGA (zajęcia warsztatowe)
KOLACJA

DYSKUSJA, MEDYTACJA, ĆWICZENIA ODDECHOWE

NIEDZIELA 30. września

7.00 - 7.30

7.30 - 9.30

9.30 - 10.30

13.00 - 14.00

 

14.30

ok. 16.00

KAWA, HERBATA, OWOCE

JOGA
ŚNIADANIE

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW – Pytania i odpowiedzi
LUNCH

WYJAZD

MONIKA POPŁAWSKA

Pierwsze zajęcia jogi były jak kamyk, który wywołał w moim życiu lawinę zmian, chociaż na początku jeszcze nic nie zapowiadało jej rozmiarów. W 2010 roku doprowadziła mnie ona do stylu mysore, który od tamtego momentu stał się moją codzienną praktyką. Miałam szczęście spotkać na swojej drodze wielu wspaniałych nauczycieli, którzy nieustannie pomagają mi pogłębić zrozumienie tej niezwykłej metody. Szczególnie znaczenie ma dla mnie możliwość praktyki w KPJAYI w Mysore, pod okiem Sharata Jois, gdzie wracam regularnie od 2014 roku. W 2018 roku otrzymałam autoryzację do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi zgodnie z tradycją przekazywaną w instytucie w Mysore. Dzielenie się metodą, którą kocham i w którą wierzę, sprawia mi ogromną radość. A osoby, które dzięki temu spotykam, stanowią niegasnącą inspirację i motywację do rozwoju.

MAREK ŁASKAWIEC

Zaczęło się niewinnie. Jako zapalony tenisista poszedłem na jogę, żeby się trochę porozciągać i … wciągnęło mnie na dobre. Dzięki jodze nieoczekiwanie wiele się w moim życiu zmieniło – patrzenie na świat, dieta, sposób spędzania wolnego czasu. Jak mawia Richar Freeman: "Yoga ruins your life. But trust me – it’s a good thing". Po paru latach regularnej praktyki pod okiem Przemka Nadolnego zacząłem najpierw asystować, a potem sam prowadzić zajęcia. Miałem szczęście uczestniczyć w warsztatach wielu znakomitych nauczycieli jogi: Richarda Freemana, Johna Scotta, Larugi Glaser, Kino MacGregor, Ty’a Landruma, Tarika van Prehn oraz Lei Marie Perfetti.  Tajniki korekt podczas praktyki I-szej i II-giej serii Ashtanga Vinyasa Jogi pogłębiałem na zajęciach z Manju Joisem.  Dzięki warsztatom z anatomii Davida Keila oraz Stu Girlinga zmieniłem sposób patrzenia na ludzkie ciało. Miałem okazję rozwijać praktykę pranajamy dzięki radom Davida Garriguesa oraz Sami Mälkiä. Pasjonuje mnie filozofia i historia jogi – na tyle mocno, że oprócz lektur własnych skończyłem kursy „Wprowadzenia do historii i filozofii jogi”, „Historii i filozofii Joga Sutr Patanjalego” oraz „Wprowadzenia do Wedanty i filozofii Sankhya”. Jestem redaktorem portalu www.bosonamacie.pl, gdzie m.in. prowadzę bloga „Pies z głową w bok”. Piszę również do miesięcznika „Joga”.

MIEJSCE

 

SIÓDMY LAS

To siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, www.siodmylas.pl. To mały świat, gdzie z okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

 

POKOJE

Śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką. W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa. W łazienkach ekologiczne kosmetyki L'Occitane - ekstrakty Prowansji. Domy Siódmego Las zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły.

EKO KUCHNIA

Pysznie, lekko, domowo, w zgodzie z porami roku, z sezonowych produktów, na źródlanej wodzie i do syta – tak będziemy jedli, zyskując znakomitą formę fizyczną i szczupłą sylwetkę, zdrowie i wewnętrzną równowagę. Jak jajka to od kury wolno urzędującej, jak konfitury to siódmolasowe. Chleb jest wypiekany na miejscu, tak jak i na miejscu robione są kluski i pasty, nalewki na owocach, kwiatach i ziołach.Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska , później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

 

SALA DO JOGI

Sala do jogi najpiękniejsza sala do ćwiczenia w jakiej byliśmy, cała w drewnie z ogromnymi przeszklonymi oknami. W psie z głową w dół można obserwować niebo.

OKOLICA

• Kazimierz Dolny nad Wisłą (10km) – śliczne archetypowe miasteczko nad rzeką, knajpki, galerie, trasy spacerowe

• Nałęczów (10km) – uzdrowisko, zabytkowa architektura, park

• Wąwolnica (6km) – Sanktuarium Maryjne

• Kębło (5km) – stadnina koni

• Janowiec (11km + przeprawa promem) – zamek Firlejów, turnieje, koncerty

• Puławy (15km) – pałac książąt Czartoryskich

• Lublin (34km) – średniowieczna Starówka, muzea, restauracje

 

DOJAZD

Idealny. Prosta droga z Warszawy. Jedynie 2h. Koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Polecamy kierować się opisem dojazdu ze strony Siódmego Lasu: www.siodmylas.pl/dojazd, a niekoniecznie GPSem :)

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°19'30.0"N 22°05'47.9"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 51.325808, 22.096353

CENY

Cena cena obejmuje zajęcia, wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz pobyt.

799 zł / 849 zł

miejsce w pokoju 2 osobowym z własną łazienką

rezerwacja miejsca do 10. września / rezerwacja miejsca od 11. września

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

miejsce w pokoju 2 osobowym z wspólną łazienką

rezerwacja miejsca do 10. września / rezerwacja miejsca od 11. września (obowiązuje data wpłaty zadatku)

799 zł / 849 zł
799 zł / 849 zł

miejsce w pokoju 1 osobowym z wspólną łazienką

rezerwacja miejsca do 10. września / rezerwacja miejsca od 11. września

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

miejsce w pokoju 1 osobowym z własną łazienką

rezerwacja miejsca do 10. września / rezerwacja miejsca od 11. września (obowiązuje data wpłaty zadatku)

799 zł / 849 zł

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 399 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 22.  września lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412
tytułem: Siódmy Las, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Uwaga! Oferujemy tylko 24 miejsca. Dostępne są pokoje 1 i 2 osobowe oraz pokój 3- i 4-osobowy. O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

NAPISZ DO NAS