top of page

Listopadówka z Jogą w Zagrodzie Kuwasy nad nad Biebrzą

 
11. - 15. listopada 2020

prowadzi Magda Urbanowicz

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Zapraszamy na listopadówkę z jogą w Zagrodzie Kuwasy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Zagrodzie Kuwasy!

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

PROGRAM

 

JOGA 2x DZIENNIE

Rano zapraszamy na zajęcia ashtangi podzielone na dwie grupy: Mysore, dla tych którzy już praktykują oraz zajęcia prowadzone dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ashtangą. Po południu na wszystkich czekają zajęcia warsztatowe, podczas których skupimy się na pierwszej serii ashtanga jogi - omówimy szczegółowo część pozycji - między innymi skręty, stanie na głowie, przygotowanie do mostka; porozmawiamy o oddechu; drishti; będzie także czas na pytania.

 

WIECZORY

Wieczorem chwila na wyciszenie - pranajama i medytacja, które idealnie przygotują na spokojny sen.

MAGDA URBANOWICZ

Magda Urbanowicz 01.jpg

Jogę zaczęłam praktykować ok. 9 lat temu. Najpierw była metoda Iyengara, później zajęcia typu vinyasa, aż trafiłam na ashtangę. Na ashtangę, na którą bałam się pójść, bo myślałam, że jestem za słaba. Wszystkim, którzy przychodzą na moje zajęcia pokazuję, że nie ma się czego bać. Uczę, od kiedy porzuciłam pracę biurową i w sumie dosyć mocno zmieniłam swoje życie. Ukończyłam 2 kursy nauczycielskie – u Przemka Nadolnego oraz w Indiach (200 RYT). Już dwa razy miałam okazję praktykować pod okiem niezwykłej nauczycielki – Sharmili Desai, a także w Mysore w KPJAYI. Joga nauczyła mnie cierpliwości, pokory i pomogła w walce z kompleksami. Zapraszam do wspólnej praktyki.

MIEJSCE

 

ZAGRODA KUWASY

Tych, którym Mazury kojarzą się z tłumami głośnych turystów, a którzy pragną spokojnego wypoczynku na łonie natury, zapraszamy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. W takim właśnie sielskim pejzażu usytuowana  jest  Zagroda Kuwasy.

POKOJE

Pokoje urządzone są w naturalnych materiałach. Każdy pokój wyposażony jest w przestronna łazienkę z WC i prysznicem.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

ŚRODA 11. listopada

15.00

19.00

20.30

 

21.00

PRZYJAZD

KOLACJA

POZNAJEMY SIĘ: wieczór zapoznawczy

WSTĘP DO MEDYTACJI

CZWARTEK 12. listopada - SOBOTA 14. listopada

7.00-8.30

8.30-9.45

 

10.00

12.30-13.30

14.00

18.15-19.00

19.15

MYSORE

ASHTANGA PODSTAWY: zajęcia prowadzone

ŚNIADANIE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE
OBIAD

PRANAJAMA I MEDYTACJA

KOLACJA

NIEDZIELA 15. listopada

7.00-8.30

8.30-9.45

 

10.00

13.00

MYSORE

ASHTANGA PODSTAWY: zajęcia prowadzone

ŚNIADANIE
OBIAD

WYJAZD

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem.

SALA DO JOGI

65 m² - cała w drewnie i bardzo przytulna

DODATKOWE ATRAKCJE (niewliczone w cenę wyjazdu)

Biebrzański Park Narodowy

Zagroda Kuwasy bezpośrednio sąsiaduje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym najrozleglejszym parkiem narodowym w Europie Środkowej, a Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie ostoi ptaków wodno- błotnych​. Spośród 62 gatunków ptaków uznanych za zagrożone wyginięciem, 42 regularnie gnieżdżą się na tych terenach. Spotkać tu można np.: dubelta, bataliona, cietrzewia, wodniczkę, orlika grubodziobego, bielika, czarnego bociana. Z chronionych roślin obejrzeć tu można takie rarytasy jak rosiczka i dzikie storczyki. W Zagrodzie Kuwasy znajduje się punkt sprzedaży kart wstępu do parku narodowego. Zagroda Kuwasy współpracuje z doskonałymi licencjonowanymi przewodnikami biebrzańskimi. Recepcja chętnie pomoże zorganizować wycieczkę z przewodnikiem, który stanie się waszymi oczami i uszami w świecie dzikiej biebrzańskiej przyrody.

Jazda Konna

Ważnym miejsce w Kuwasach jest stajnia z 4 końmi wierzchowymi i latem wspomaganymi przez konie z Klubu Jeździeckiego Chrapka z Książenic koło Warszawy. Polecamy jazdy konne z instruktorem na każdym poziomie zaawansowania, także dla zupełnie początkujących. W stajni mieszka także rogata Marzena, oraz Balbina i Bolek czyli nasze kozy. Aktualnie mamy także 3 psy oraz 4 koty.

Zagroda Kuwasy usytuowana jest przy Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur. Najbliższy Zagrodzie odcinek biegnie przez uroczyska Czerwonego Bagna. System oznakowanych dróg i ścieżek pozwala na przeprowadzenie 1-, 2-godzinnych jazd terenowych dla naszych Gości. Inny odcinek Szlaku prowadzi leśnymi duktami nad jezioro Dreństwo, gdzie w wyznaczonym miejscu wolno wchodzić z końmi do wody, poić je i kąpać. Pławienie koni to ulubiona atrakcja w lecie.

Kajaki

Spływy kajakowe bliską rzeką Jegrznią  (lub nieco dalszą Biebrzą, także tratwą).

Wycieczki rowerowe

Szlaki rowerowe w pobliżu są doskonałe dla aktywnych. Można wypożyczyć rowery i foteliki dziecięce, Zagroda Kuwasy jest autoryzowaną stacją Green Velo.

Kąpieliska

Kąpiele w rzece lub jeziorze na jednym z kilku urokliwych kąpielisk.

Tenis stołowy

W Zagrodzie dysponujemy stołem do Ping Ponga

Dla dzieci

Zagroda Kuwasy posiada dla dzieci niemal wszystko to, czym może się pochwalić hotel przyjazny dzieciom. Piaskownica i zabawki do piasku, zjeżdżalnie, huśtawki, książeczki i gry planszowe, boisko do badmintona, piłki a latem basenik dmuchany – czas na zabawę!

DOJAZD

Woźnawieś 30A, 19-206 Rajgród

1299 zł

CENY

Dostępne są pokoje 2-osobowe z własną łazienką i 3-osobowe z własną łazienką

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

Pobyt psa/kota
Opłatę za pobyt zwierzęcia należy uiścić bezpośrednio w Zagrodzie Kuwasy. Właściciel psa odpowiada materialnie za szkody wyrządzone przez zwierzęcia.

30 zł / doba

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 599 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 6. listopada lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Zagroda Kuwasy, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

bottom of page