Czerwcówka z Vinyasa Jogą w Starej Szkole w Harszu nad Jeziorem na Mazurach

 
2. - 6. czerwca 2021

prowadzi Marta Szostak

Zapraszamy na Czerwcówkę z vinyasa jogą do magicznej Starej Szkoły w Harszu na Mazurach. Vinyasa Yoga to wolność ruchu, jego doświadczanie poprzez płynne sekwencje, ale również okazja do pogłębienia wiedzy o sobie.

Wyjazd dedykowany jest osobom zarówno początkującym jak i praktykującym. 

stara-szkola-w-harszu

stara-szkola-w-harszu

harsz-nad-jeziorem

harsz-nad-jeziorem

harsz-pokoje-goscinne (1)

harsz-pokoje-goscinne (1)

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

PROGRAM

 

Poranki będą bardziej energetyczne, na rozruszanie, powitanie dnia (a także słońca) i na wzmocnienie. Na warsztatach zajmiemy się obszarami, gdzie najczęściej odczuwamy stres, zmęczenie i napięcie – biodrami, plecami oraz barkami. Wieczory to przede wszystkim relaks i spotkanie ze sobą i z innymi. Praktyka ciszy – medytacja – będzie nam towarzyszyć o różnych porach dnia. Znajdziemy też czas na rozmowy, pytania i wspólne szukanie na nie odpowiedzi.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

ŚRODA 2. czerwca

od 18.00: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

19.30: KOLACJA

20.00: SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE I WSPÓLNA PRAKTYKA CISZY

CZWARTEK 3. czerwca - SOBOTA 5. czerwca

od 7.30: KAWA, HERBATA, CIEPŁA WODA

8.00: VINYASA FLOW, PRANAJAMA

9.15: ŚNIADANIE 
12.00: ZAJĘCIA WARSZTATOWE (szczęśliwe biodra, zdrowy kręgosłup, mobilne barki)
14.00: OBIAD

18.00: PRAKTYKA CISZY, RELAKS, ODDECH
19.00: KOLACJA

20.00: POKAZ FILMU, DYSKUSJE, CZAS NA BYCIE RAZEM

NIEDZIELA 6. czerwca

od 7.30: KAWA, HERBATA, CIEPŁA WODA

8.00: VINYASA FLOW

9.00: ŚNIADANIE 
11.00: SPOTKANIE ZAMYKAJĄCE, PRANAJAMA I PRAKTYKA CISZY
12.00: OBIAD

WYJAZD

MARTA SZOSTAK

Pierwszy kontakt z jogą miałam na studiach, ale dopiero w 2009 roku, kiedy trafiłam na zajęcia ashtanga jogi, na wiele lat właśnie ta metoda skradła moje serce. Kilka lat później ukończyłam szkolenie nauczycielskie pod okiem Basi Lipskiej-Larsen, po drodze uczęszczając na warsztaty z nauczycielami z Polski i zagranicy. Podróżowałam też do Indii, aby praktykować jogę u jej źródła – w Mysore, oraz na Goa u Sharmili Desai.

W życiu bym nie przypuszczała, że tak potoczy się moja ścieżka, ale wszystko wskazuje na to, że joga jest już nieodłącznym elementem mojego życia. Jestem nauczycielką jogi od 10 lat. Uwielbiam się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi i wiele radości daje mi praca z ludźmi oraz obserwowanie efektów tej wyjątkowej praktyki. 

Kilkanaście lat spędziłam na macie jako zawodniczka karate, a sztuki i sporty walki długo były moją największą pasją. Posiadam stopień mistrzowski 1 Dan. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego. Wierzę w moc ruchu i świadomego oddechu, dlatego też rozwijam swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach. Szukam połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku.

MIEJSCE

 

STARA SZKOŁA W HARSZU

Harsz znajduje się w pięknym miejscu oddalonym jedynie 18 km od Giżycka i 11 km od Węgorzewa. Malowniczy Harsz został założony w 1550 roku. Charakteryzuje go stara, nieregularna zabudowa, która idealnie wkomponowuje się w lekko pagórkowaty teren otoczony rozległymi lasami. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a dzięki wyjątkowej lokalizacji atrakcje mazurskie są w zasięgu wycieczki rowerowej lub szybkiej podróży samochodem. 

Ze Starej Szkoły do jeziora jest tylko kilka kroków. Od linii brzegowej dzieli tylko ulica. Część pokoi ma widok na jezioro, a część na nasz sad. Latem można skorzystać z rowerów wodnych, kajaków, łódek lub popływać w krystalicznie czystej wodzie. Jezioro Harsz, jest wyjątkowo spokojne, nie ma dużego zagęszczenia i nie ma na nim nadmiaru hałasu. Dzięki trawiastej plaży z łagodnym, czystym wejściem do wody, kąpiel w jeziorze to prawdziwa przyjemność.

Wspólna przestrzeń jest tak wyposażona, żeby można było wygodnie usiąść i spędzić czas razem. Na drugim piętrze jest kuchnia z lodówką do dyspozycji gości, regały z ciekawymi książkami i wygodne miejsca do siedzenia. Na parterze znajduje się salon z kominkiem.

POKOJE

Dostępnych jest 9 pokoi z widokiem na jezioro i pokoje z widokiem na sad, które pomieszczą komfortowo 22 osoby. Każdy pokój jest urządzony ze smakiem i charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Każdy pokój ma własną łazienkę.

EKO KUCHNIA

W Starej Szkole zdrową i smaczną kuchnię prowadzą Ania i Grzegorz, którzy nie korzystają z półproduktów, własnoręcznie robią sery, jogurty i przetwory, praktykując zasady slow food. Z pieczołowitością wykorzystują sezonowe dobra natury i uprawy z własnego ogrodu warzywnego. Współpracują z lokalnymi hodowcami.  Guacamole, pasta z fasoli, wegański bigos czy pyszne koktajle owocowe i warzywne – to tylko namiastka tego, co wegańskim gościom serwuje Ania, która od prawie 30 lat jest wegetarianką, a od roku weganką. W wegańskim zaciszu kuchni obowiązkowo króluje mleko sojowe, migdałowe, tofu oraz owoce i warzywa z własnego ogródka- wszystko po to, by pobyt w Starej Szkole był pełen wysublimowanego i zdrowego smaku.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Sala do jogi z drewniana podłogą i niezapomnianym widokiem na jezioro.

DOJAZD

Adres: Stara Szkoła w Harszu, Harsz 25/5, 11-610 Pozezdrze. Z Warszawy dojazd to ok. 278 km i wg. Google Maps zajmuje 3h 47 min.

 

Koordynaty geograficzne: 54.143597, 21.788420

OKOLICA

Poniżej kilka z licznych atrakcji w okolicy - jak ktoś pragnie wypełnić dzień czymś poza jogą, to ma szeroki wybór:

  • Wielkie mazurskie jeziora Dargin, Mamry, czy Święcajty wraz z całą ofertą rozmaitych atrakcji turystyczno-rekreacyjnych znajdują się w odległości 2-3 kilometrów od Harszu.

  • Wycieczki rowerowe - obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Więcej o Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

  • Spływy kajakowe jedną z pobliskich rzek: Węgorapą lub Sapiną to kilka godzin sam na sam z przyrodą i niezapomniane przeżycie.

  • Pas umocnień i bunkrów z II wojny światowej w Mamerkach

  • Ostoja żubrów w Puszczy Boreckiej

  • Piramida-grobowiec w Rapie

CENY

1 299 zł

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

Dostępne są pokoje dwu- i trzyosobowe​. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę. O wyborze pokoju decyduje kolejność oraz układ rezerwacji. Pokoje będą ostatecznie przydzielane po zamknięciu listy uczestników.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 599 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 28. marca lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055
tytułem: Stara Szkoła w Harszu, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS