top of page

Joga w ciąży to idealny sposób na dobre samopoczucie twoje i twojego dziecka w czasie ciąży.

joga Warszawa centrum, joga Politechnika, joga Śnadeckich

Joga jest jedną z najlepszych rzeczy jakie przyszła mama może zrobić dla siebie i swojego maleństwa w trakcie ciąży. Dlaczego?

 

  • Praktyka jogi odpręża i relaksuje zarówno ciało jak i umysł. Podąża za silną w tym okresie potrzebą bycia w kontakcie ze sobą i z maleństwem.

 

  • Praktyka jogi pomaga adaptować się do intensywnych zmian zachodzących w organizmie kobiety, rozwija pozytywne podejście do nich i daje narzędzia radzenia sobie z trudnościami.

 

  • Praktyka jogi przygotowuje fizycznie i psychicznie na trudy porodu i okresu po porodzie. Znacznie przyśpiesza regenerację po porodzie.

 

  • Badania naukowe podobnie jak nasze doświadczenia pokazują, że kobiety które praktykowały w trakcie ciąży uważają, że joga była dla nich bardzo pomocna w czasie ciąży, w porodzie i w okresie po porodzie.

joga Warszawa centrum, joga Politechnika, joga Śnadeckich

Jak zacząć ćwiczyć jogę w ciąży?

 

Jeżeli jesteś w ciąży i do tej pory nie ćwiczyłaś jogi, to zalecamy rozpocząć po 12. tygodniu ciąży na zajęciach Regeneracja.

 

Jeżeli do tej pory praktykowałaś, a lekarz nie zaleci inaczej, to nie ma przeszkód, aby praktykować na zajęciech Regenracja lub Mysore, również w pierwszym trymestrze, jedynie modyfikując praktykę zgodnie ze wskazówkami nauczyciela.

 

Koniecznie poinformuj nauczyciela przed zajęciami, że jesteś w ciąży.

joga grafik zajęć, joga dla początkujących, Vinyasa, ashtanga, Mysore

Które zajęcia są przeznaczone dla kobiet w ciąży?

 
Panie w ciąży, które nie praktykowały dotychczas regularnie jogi zapraszamy na zajęcia Regeneracja / Początkujące - praktyka łagodna,  a panie w ciąży, które regularnie praktykują zapraszamy na zajęcia Regeneracja / Początkujące oraz Mysore - praktyka indywidualna.

 

Regeneracja/Początkujące

Podczas tych zajęć ćwiczymy w spokojnym tempie, a pozycje wykonujemy w wariantach zmodyfikowanych i dopasowanych dla potrzeb regeneracji i relaksu.

 

Mysore

Praktyka Mysore to tradycyjna praktyka jogi, gdzie każdy uczeń jest prowadzony indywidualnie, wykonując praktykę dopasowaną do swoich możliwości, predyspozycji i stopnia zaawansowania. Otrzymuje od nauczyciela wskazówki i korekty odpowiednie dla siebie.

Na zajęcia Mysore można przybyć o dowolnej porze, licząc tak by zdążyć przed końcem zajęć. Praktyka trwa od 45-90 min. dla każdego inaczej.

W dni księżycowe: dzień nowiu i pełni księżyca, zajęcia Mysore nie odbywają się, w te dni zapraszamy na inne zajęcia.

 

Sprawdź na GRAFIKU, kiedy odbywają się przeznaczone dla ciebie zajęcia.

Instruktor jogi, Nauczyciel ashtanga jogi, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Kto prowadzi zajęcia dla kobiet w ciąży?

 

Zespół Yoga Republic to nie tylko najlepiej wyszkoleni ale też najfajniejsi nauczyciele, stale podnoszący swoje umiejętności. Mamy też duże doświadczenie w prowadzeniu pań w ciąży. Już wiele brzuszków przeciągało się pod czujnym okiem naszych nauczycieli, a szczęśliwe mamy wracają następnie szybko do Yoga Republic po urodzeniu, by kontynuować praktykę i przywrócić ciału pełną formę po ciąży.

 

Pamiętaj, że jeżeli masz pytania dotyczące praktyki, zapytaj nauczyciela przed lub po zajęciach prowadzonych lub w trakcie zajęć Mysore.

 

 

ashtanga joga Warszawa, asztanga joga Warszawa

Jaką metodą uczymy w Yoga Republic?

 

Zajęcia dla kobiet w ciąży w Yoga Republic oparte są na systemie Vinyasa (Regeneracja) oraz na tradycyjnej metodzie Ashtanga Jogi (Mysore), z uwzględniem warianów pozycji, które są szczególnie wskazane podczas ciąży, oraz pominięciem tych których należy w tym czasie unikać.

 

Ashtanga to joga, w której nie liczy się ilość i perfekcja wykonywanych pozycji, ale relaks i wygoda w pozycjach wykonywanych w rytmie oddechu, zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami. Dowiedz się więcej o metodzie Ashtanga Jogi.

joga Warszawa centrum, joga Politechnika, joga Śnadeckich

Gdzie będziesz ćwiczyć?

 

Klimatyczne wnętrze szkoły urządziliśmy tak, by zapewnić uczniom komfort i przyjemność przebywania w pięknym otoczeniu. W szatniach znajdziesz zamykane szafki na swoje rzeczy i regały, gdzie możesz zostawić swoją matę. Po zajęciach możesz odświeżyć się pod prysznicem. Dwie sale zapewniają naszym uczniom duży wybór zajęć w dogodnych godzinach. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach (średnio 10 osób), co pozwala na dobry kontakt ucznia z nauczycielem.

 

Szkoła jest otwarta 30 minut przed zajęciami, a zamykana 30 minut po ostatnich zajęciach.

ceny karnetów warszawa, ceny joga warszawa

Jaki wybrać karnet, jeżeli jestem w ciąży?

 

Możesz wybrać dowolny karnet, natomiast zwracamy uwagę na dwa karnety w promocyjnych cenach, ponieważ mogą się okazać dla ciebie najkorzystniejsze: 
 
Początkujący 8 wejść

To specjalny karnet w promocyjnej cenie 159 zł na 8 wejść, ważny przez miesiąc, który uprawnia do wstępu na zajęcia Początkujący oraz idealnych dla ciebie Regeneracja/Początkująca.

 
Open Limited

Jeżeli masz czas poza "godzinami szczytu" możesz wybrać karnet Open Limited w wyjątkowo korzystnej cenie 149 zł - upoważnia do wejścia na zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30, 13.00, 16.30, 17.00 i 17.30 oraz do wejścia na zajęcia Mysore od poniedziałku do piątku po 8.00 i do 17.30.

 

Pełną ofertę karnetów zanjadzisz w zakłądce CENNIK.

 

 

joga Warszawa centrum, joga Politechnika, joga Śnadeckich

Jak przygotować się do zajęć?

 

Zabierz ze sobą otwarty umysł i wygodne ubranie do ćwiczenia, obuwia nie potrzebujesz - jogę ćwiczy się boso.

 

Nie jedz obfitego posiłku na co najmniej 3 godziny przed zajęciami.

 

Jeśli nie posiadasz maty do jogi, możesz bezpłatnie wypożyczyć matę na miejscu. Możesz też kupić matę w sklepie Yoga Republic. Yoga Republic jest dystrybutorem mat MANDUKA, najbardziej cenionych na świecie mat do jogi. 

joga Warszawa Centrum, joga Śniadeckich, joga Politechnika

Gdzie nas znaleźć?

 

Tuż przy Metrze Politechnika, na cichej, wyłożonej brukiem ulicy Śniadeckich, biegnącej między pl. Konstytucji a pl. Politechniki.

warsztaty jogi, wyjazdy z jogą, wakacje z jogą

Czy mogę pojechać na wakacje z jogą, jeżeli jestem w ciąży?

 

To wspaniały pomysł! Odpoczniesz, wzmocnisz się i zregenerujesz podczas takiego wyjazdu. Dotlenisz siebie i dziecko. Nauczyciel w kameralnej grupie będzie mógł zdbać o twoje indywidualne potrzeby. Wyjazdy z jogą organizujemy w najpiękniejszych zakątkach Polski - czeka tam na ciebie cisza, spokój oraz pyszna kuchnia wegetariańska - sprawdź szczegóły.

 

Maty do jogi Manduka, Ubrania do jogi Onzie,

Gdzie kupić matę do jogi i jaką?

 

Możesz u nas w godzinach otwarcia szkoły. Yoga Republic jest dystrybutorem kultowych mat MANDUKA, najlepszych mat do jogi na świecie. Manduka posiada bardzo dużą ofertę mat, pośród których każdy ma szansę znaleźć tą idealną dla siebie - nasze recepcjonistki z przyjemnością pomogą ci w wyborze.  Sprawdź ofertę sklepu tutaj.

bottom of page