JOGA, MINDFULNESS
I PRACA Z EMOCJAMI

 
Antoniów, 23. - 29. lipca

JOGA I AJURWEDA

 
Nieprześnia, 2. - 8. lipca

Wakacje z Jogą i Ajurwedą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
2. - 8. lipca 2017

prowadzi Kasia Kamińska

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

 

Nieprześnia to idealne miejsce na wyciszenie – piękny komfortowy ośrodek wokół dawnego dworu, otoczony rozległym akacjowym parkiem w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

PROGRAM

 

JOGA

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore). Po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe otwieranie, bioder, barków oraz serca, czy wygięcia do tyłu

AJURWEDA

W ramach części popołudniowych oraz wieczornych spotkań zostaniecie wprowadzeni w świat ajurwedy, czyli systemu nauk medyczno-filozoficznych pochodzącego ze starożytnych Indii. W programie wykłady o podstawach ajurwedy dotyczące zdrowia, diety itp., masaż ajurwedyjski głowy w parach i masaż Abhyanga w parach.

W trakcie wyjazdu będziecie mogli skorzystać z zabiegów i masaży ayurvedyjskich oraz przeprowadzić indywidualną konsultację 'doshy', które poprowadzi konsultantka Ajurwedy Kinga Krawczyk (nie wliczone w cenę wyjazdu).

Czym jest Abhyanga?

Masaż Abhyanga polega na intensywnym masowaniu całego ciała dużą ilością ciepłego oleju (głównie sezamowego), poprawiając tym samym krążenie krwi i limfy, co ułatwia pozbycie się toksyn, a szkodliwe produkty przemiany materii, takie jak pot, mocz oraz odchody są wydalane we właściwy sposób. Równocześnie dogłębnie wzmacnia i odżywia tkanki, mięśnie, kości oraz organy wewnętrzne przywracając ich naturalną siłę i witalność. Przyczynia się również do swobodnego przepływu energii życiowej (prany) w ciele. Wykonywany regularnie podnosi odporność i pozwala uregulować funkcjonowanie całego ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym, zapewniając poczucie wewnętrznego spokoju.

MEDYTACJA

Wieczorami zapraszamy Was na medytację oraz mantry.

​KINGA KRAWCZYK
konsultantka Ajurwedy

Jestem miłośniczką zdrowego trybu życia i rozwoju duchowego. Na co dzień z radością praktykuję jogę wg Sivanandy oraz ajurwedę, która jest dla mnie skarbnicą wiedzy o życiu człowieka, swoistą "instrukcją obsługi" do tego jak żyć. Nauki jej pobierałam bezpośrednio u wybitnych lekarzy ajurwedy dr Partapa Chauhana, dr Keshava Chauhana i dr Garima Khajanchi zarówno w Polsce jak i w Instytucie Jiva w Indiach, osiągając tytuł konsultanta ajurwedy. W dalszym ciągu i z nieustającą pasją pogłębiam tajniki tej niezwykłej wiedzy. Od 2014 roku wykonuję lecznicze masaże ajurwedyjskie (m.in. Abhyanga), które oczyszczają organizm z toksyn wpływając tym samym na poprawę samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.
Po latach pracy w korporacji szczególnie doceniam życie w harmonii i równowadze, do czego chętnie namawiam innych, dzieląc się prostymi praktykami, które nadają życiu lepszą jakość :)

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

(może ulec drobnym zmianom)

NIEDZIELA 2. lipca

od 16.00

16.30 - 18.00

 

 

18.00

19.00

ZAKWATEROWANIE
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO -ORGANIZACYJNE

PONIEDZIAŁEK 3. lipca - PIĄTEK 7. lipca

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

19.00

LEKKA PRZEKĄSKA (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
PODWIECZOREK

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: JOGA / AJURWEDA (dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA / WYKŁADY O AJURWEDZIE / MANRTY

SOBOTA 8. lipca

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

LEKKA PRZEKĄSKA (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
WYJAZD

KASIA KAMIŃSKA

Jestem mamą, joginką i muzykiem z dyplomem ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach.

Joga jest częścią mojego życia od 2000 roku.

Kasia Kamińska

"Jestem mamą, joginką i muzykiem z dyplomem ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach. Niezwykłą podróż, która zdecydowanie zmieniła całe moje dotychczasowe życie, rozpoczęłam w 2000 roku. Zapisałam się wówczas do szkoły jogowej, gdzie praktykowałam jogę według metody B.K.S. Iyengara. Nieustanne doświadczanie i wzrastająca świadomość własnego ciała, otworzyła przede mną nieodkryte jeszcze przestrzenie i wprowadziła do mojego życia zupełnie inne osoby.

 

Po kilku latach praktyki, trafiłam do jednej z pierwszych szkół vinyasa jogi w Polsce, prowadzonej przez Radka Rychlika, gdzie rozpoczęłam praktykę ashtanga jogi i pracę w roli nauczycielki. Od tego czasu minęło już wiele lat, w ciągu których przeszłam kursy nauczycielskie u Basi Lipskiej oraz na AWF-ie. Otworzyłam również, jedną z pierwszych szkół w Polsce w oparciu o system vinyasy. Intensywnie pracując, uczyłam jogi w Polsce i Malezji. Praktykowałam w międzyczasie u Lino Miele, Kino MacGregor, Tima Feldmanna, Larugi Glaser oraz Ty Landruma. Równolegle, rozpoczęłam także naukę ajurwedy z lekarzami Jiva Institute z Indii.

 

Był to czas, pełen bardzo znaczących wydarzeń w moim życiu. Zostałam szczęśliwą mamą, a to na zawsze mnie odmieniło. Połączyłam się ze swoją kobiecością, co przenoszę do własnej praktyki oraz do pracy z innymi. Jako kobiety jesteśmy, bardzo silnie powiązane z naturą, z ziemią, księżycem i słońcem. Staram się odnaleźć to połączenie i równowagę każdego nowego dnia." K.K.

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek świeżo powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną.  A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Pokoje urządzone są ze smakiem i elegancją. Wykończone w wysokim standardzie – zadowolą najbardziej wymagających gości.

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

OKOLICA

Nieprześnia1 położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

osoba dorosła

1499 zł

dziecko w wieku 4 - 11 lat z miejscem w osobnym łóżku

949 zł

dziecko poniżej 4 lat z miejscem w osobnym łóżku

649 zł
149 zł

dziecko poniżej 4 lat w łóżku z rodzicami

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 2-osobowe z wspólną łazienką (STUDIO: 2 pokoje 2-dwuosobowe z wspólną łazienką)

  • 3-osobowe z własną łazienką

 

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS
Zobacz wszystkie wyjazdy z Yoga Republic