top of page

JOGA, MINDFULNESS
I PRACA Z EMOCJAMI

 
Antoniów, 23. - 29. lipca

JOGA I AJURWEDA

 
Nieprześnia, 2. - 8. lipca

Wakacje z Jogą i Ajurwedą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
2. - 8. lipca 2017

prowadzi Kasia Kamińska

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

 

Nieprześnia to idealne miejsce na wyciszenie – piękny komfortowy ośrodek wokół dawnego dworu, otoczony rozległym akacjowym parkiem w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

PROGRAM

 

JOGA

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore). Po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe otwieranie, bioder, barków oraz serca, czy wygięcia do tyłu

AJURWEDA

W ramach części popołudniowych oraz wieczornych spotkań zostaniecie wprowadzeni w świat ajurwedy, czyli systemu nauk medyczno-filozoficznych pochodzącego ze starożytnych Indii. W programie wykłady o podstawach ajurwedy dotyczące zdrowia, diety itp., masaż ajurwedyjski głowy w parach i masaż Abhyanga w parach.

W trakcie wyjazdu będziecie mogli skorzystać z zabiegów i masaży ayurvedyjskich oraz przeprowadzić indywidualną konsultację 'doshy', które poprowadzi konsultantka Ajurwedy Kinga Krawczyk (nie wliczone w cenę wyjazdu).

Czym jest Abhyanga?

Masaż Abhyanga polega na intensywnym masowaniu całego ciała dużą ilością ciepłego oleju (głównie sezamowego), poprawiając tym samym krążenie krwi i limfy, co ułatwia pozbycie się toksyn, a szkodliwe produkty przemiany materii, takie jak pot, mocz oraz odchody są wydalane we właściwy sposób. Równocześnie dogłębnie wzmacnia i odżywia tkanki, mięśnie, kości oraz organy wewnętrzne przywracając ich naturalną siłę i witalność. Przyczynia się również do swobodnego przepływu energii życiowej (prany) w ciele. Wykonywany regularnie podnosi odporność i pozwala uregulować funkcjonowanie całego ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym, zapewniając poczucie wewnętrznego spokoju.

MEDYTACJA

Wieczorami zapraszamy Was na medytację oraz mantry.

​KINGA KRAWCZYK
konsultantka Ajurwedy

Jestem miłośniczką zdrowego trybu życia i rozwoju duchowego. Na co dzień z radością praktykuję jogę wg Sivanandy oraz ajurwedę, która jest dla mnie skarbnicą wiedzy o życiu człowieka, swoistą "instrukcją obsługi" do tego jak żyć. Nauki jej pobierałam bezpośrednio u wybitnych lekarzy ajurwedy dr Partapa Chauhana, dr Keshava Chauhana i dr Garima Khajanchi zarówno w Polsce jak i w Instytucie Jiva w Indiach, osiągając tytuł konsultanta ajurwedy. W dalszym ciągu i z nieustającą pasją pogłębiam tajniki tej niezwykłej wiedzy. Od 2014 roku wykonuję lecznicze masaże ajurwedyjskie (m.in. Abhyanga), które oczyszczają organizm z toksyn wpływając tym samym na poprawę samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.
Po latach pracy w korporacji szczególnie doceniam życie w harmonii i równowadze, do czego chętnie namawiam innych, dzieląc się prostymi praktykami, które nadają życiu lepszą jakość :)

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

(może ulec drobnym zmianom)

NIEDZIELA 2. lipca

od 16.00

16.30 - 18.00

 

 

18.00

19.00

ZAKWATEROWANIE
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO -ORGANIZACYJNE

PONIEDZIAŁEK 3. lipca - PIĄTEK 7. lipca

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

19.00

LEKKA PRZEKĄSKA (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
PODWIECZOREK

ZAJĘCIA WARSZTATOWE: JOGA / AJURWEDA (dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA / WYKŁADY O AJURWEDZIE / MANRTY

KASIA KAMIŃSKA

Jestem mamą, joginką i muzykiem z dyplomem ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach.

Joga jest częścią mojego życia od 2000 roku.

Kasia Kamińska

"Jestem mamą, joginką i muzykiem z dyplomem ukończenia Akademii Muzycznej w Katowicach. Niezwykłą podróż, która zdecydowanie zmieniła całe moje dotychczasowe życie, rozpoczęłam w 2000 roku. Zapisałam się wówczas do szkoły jogowej, gdzie praktykowałam jogę według metody B.K.S. Iyengara. Nieustanne doświadczanie i wzrastająca świadomość własnego ciała, otworzyła przede mną nieodkryte jeszcze przestrzenie i wprowadziła do mojego życia zupełnie inne osoby.

 

Po kilku latach praktyki, trafiłam do jednej z pierwszych szkół vinyasa jogi w Polsce, prowadzonej przez Radka Rychlika, gdzie rozpoczęłam praktykę ashtanga jogi i pracę w roli nauczycielki. Od tego czasu minęło już wiele lat, w ciągu których przeszłam kursy nauczycielskie u Basi Lipskiej oraz na AWF-ie. Otworzyłam również, jedną z pierwszych szkół w Polsce w oparciu o system vinyasy. Intensywnie pracując, uczyłam jogi w Polsce i Malezji. Praktykowałam w międzyczasie u Lino Miele, Kino MacGregor, Tima Feldmanna, Larugi Glaser oraz Ty Landruma. Równolegle, rozpoczęłam także naukę ajurwedy z lekarzami Jiva Institute z Indii.

 

Był to czas, pełen bardzo znaczących wydarzeń w moim życiu. Zostałam szczęśliwą mamą, a to na zawsze mnie odmieniło. Połączyłam się ze swoją kobiecością, co przenoszę do własnej praktyki oraz do pracy z innymi. Jako kobiety jesteśmy, bardzo silnie powiązane z naturą, z ziemią, księżycem i słońcem. Staram się odnaleźć to połączenie i równowagę każdego nowego dnia." K.K.

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek świeżo powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną.  A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Pokoje urządzone są ze smakiem i elegancją. Wykończone w wysokim standardzie – zadowolą najbardziej wymagających gości.

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SOBOTA 8. lipca

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

LEKKA PRZEKĄSKA (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
WYJAZD

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

OKOLICA

Nieprześnia1 położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

osoba dorosła

1499 zł

dziecko w wieku 4 - 11 lat z miejscem w osobnym łóżku

949 zł

dziecko poniżej 4 lat z miejscem w osobnym łóżku

649 zł
149 zł

dziecko poniżej 4 lat w łóżku z rodzicami

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 2-osobowe z wspólną łazienką (STUDIO: 2 pokoje 2-dwuosobowe z wspólną łazienką)

  • 3-osobowe z własną łazienką

 

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS
Zobacz wszystkie wyjazdy z Yoga Republic
bottom of page