top of page
Małgosia Osuch 03 small.jpg

Wakacje z jogą w Starej Szkole w Harszu na Mazurach

 
26. sierpnia - 1. września 2023

prowadzi Małgosia Osuch

Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

 

Zapraszam Was w ostatni wakacyjny tydzień na wspólne jogowanie, oddychanie, medytowanie i bycie w "tu i teraz". Wyjazd przeznaczony jest dla każdego, bo i ashtanga vinyasa joga jest praktyką dla każdego. Wzmacnia obszary osłabione i rozluźnia przestrzenie zaciśnięte; tak w ciele, jak i w naszym umyśle. Podczas licznych sesji jogi aktywność połączymy z relaksem i wyciszeniem, wzmocnienie z rozluźnieniem, a niewiarę spróbujemy przetransformować w sprawczość. Będziemy odkrywać swój wewnętrzny potencjał i diagnozować ograniczenia. A wszystko to z uważnością i miłością dla siebie. Do zobaczenia 🙏

Stara-Szkoła-Harsz-FB-03.jpg

MAŁGOSIA OSUCH

Jestem szczęśliwą mamą bardzo dorosłej już córki i babcią dwóch absolutnie cudownych wnuków. Na co dzień urzędniczką, a z pasji joginką i nauczycielką jogi. Ashtanga Joga jest moją miłością i drogą życia. Poprzez regularną praktykę harmonizuje mnie na wszystkich poziomach - fizycznym, psychicznym i duchowym. 

Ukończyłam kurs nauczycielski vinyasa jogi - RYT 200 Yoga Alliance accredited, oraz  indywidualne szkolenie dla nauczycielski ashtanga jogi wg metody z instytutu KPJAYI z Mysore u Przemka Nadolnego. Dodatkowo nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje podczas licznych warsztatów z zakresu bezpiecznej pracy z ciałem i oddechem. Jednakże to moja własna regularna praktyka pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, dzięki bezpośredniemu doświadczaniu i obserwacji, jest dla mnie najcenniejszą nauką. 
Zapraszam Was na wspólną praktykę - spotkajmy się na macie w Powitaniach Słońca i doświadczmy razem uzdrawiającej mocy jogi. Namaste 🙏

Stara_Szkoła_w_Harszu_jezioro.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Sobota 26.08.

18.00:  PRZYJAZD I REJESTRACJA

19.00:  KOLACJA

20.00:  SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE połączone z pranajamą i medytacją

Niedziela 27.08. - Poniedziałek 28.08.

8.00:  ASHTANGA 1/2 serii (sesja prowadzona lub mysore dla osób praktykujących)

9.30:  ŚNIADANIE

13.00:  SESJA ROZLUŹNIAJĄCA

14.00:  OBIAD

18.00:  SESJA WZMACNIAJĄCA

19.00:  KOLACJA

20.00:  PRANAJAMA I MEDYTACJA

Wtorek 29.08.

8.00:  ASHTANGA 1/2 serii (sesja prowadzona lub mysore dla osób praktykujących)

9.30:  ŚNIADANIE

14.00:  OBIAD

17.30:  CHANDRA KRAMA - sekwencja księżycowa opracowana przez Matthew Sweeneya 

19.00:  KOLACJA

20.00:  PRANAJAMA I MEDYTACJA

Środa 30.08. - Czwartek 31.08.

8.00:  ASHTANGA 1/2 serii (sesja prowadzona lub mysore dla osób praktykujących)

9.30:  ŚNIADANIE

13.00:  SESJA ROZLUŹNIAJĄCA

14.00:  OBIAD

18.00:  SESJA WZMACNIAJĄCA

19.00:  KOLACJA

20.00:  PRANAJAMA I MEDYTACJA

DZIEŃ WYJAZDU:

Piątek 01.09.

8.00:  ASHTANGA 1/2 serii (sesja prowadzona lub mysore)

9.30:  ŚNIADANIE

12.00:  PODSUMOWANIE WYJAZDU I MEDYTACJA

13.00:  OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

MIEJSCE

 

STARA SZKOŁA W HARSZU

Harsz znajduje się w pięknym miejscu oddalonym jedynie 18 km od Giżycka i 11 km od Węgorzewa. Malowniczy Harsz został założony w 1550 roku. Charakteryzuje go stara, nieregularna zabudowa, która idealnie wkomponowuje się w lekko pagórkowaty teren otoczony rozległymi lasami. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a dzięki wyjątkowej lokalizacji atrakcje mazurskie są w zasięgu wycieczki rowerowej lub szybkiej podróży samochodem. 

Ze Starej Szkoły do jeziora jest tylko kilka kroków. Od linii brzegowej dzieli tylko ulica. Część pokoi ma widok na jezioro, a część na nasz sad. Latem można skorzystać z rowerów wodnych, kajaków, łódek lub popływać w krystalicznie czystej wodzie. Jezioro Harsz, jest wyjątkowo spokojne, nie ma dużego zagęszczenia i nie ma na nim nadmiaru hałasu. Dzięki trawiastej plaży z łagodnym, czystym wejściem do wody, kąpiel w jeziorze to prawdziwa przyjemność.

Wspólna przestrzeń jest tak wyposażona, żeby można było wygodnie usiąść i spędzić czas razem. Na drugim piętrze jest kuchnia z lodówką do dyspozycji gości, regały z ciekawymi książkami i wygodne miejsca do siedzenia. Na parterze znajduje się salon z kominkiem.

POKOJE

Dostępnych jest 9 pokoi z widokiem na jezioro i pokoje z widokiem na sad, które pomieszczą komfortowo 22 osoby. Każdy pokój jest urządzony ze smakiem i charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Każdy pokój ma własną łazienkę.

EKO KUCHNIA

W Starej Szkole zdrową i smaczną kuchnię prowadzą Ania i Grzegorz, którzy nie korzystają z półproduktów, własnoręcznie robią sery, jogurty i przetwory, praktykując zasady slow food. Z pieczołowitością wykorzystują sezonowe dobra natury i uprawy z własnego ogrodu warzywnego. Współpracują z lokalnymi hodowcami.  Guacamole, pasta z fasoli, wegański bigos czy pyszne koktajle owocowe i warzywne – to tylko namiastka tego, co wegańskim gościom serwuje Ania, która od prawie 30 lat jest wegetarianką, a od roku weganką. W wegańskim zaciszu kuchni obowiązkowo króluje mleko sojowe, migdałowe, tofu oraz owoce i warzywa z własnego ogródka- wszystko po to, by pobyt w Starej Szkole był pełen wysublimowanego i zdrowego smaku.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Sala do jogi z drewniana podłogą i niezapomnianym widokiem na jezioro.