JOGA I MEDYTACJA

 
Siódmy Las, 27. lipca - 2. sierpnia

Wakacje z Jogą i Medytacją w Siódmym Lesie

k. Kazimierza Dolnego

 
27. lipca - 2. sierpnia 2019

prowadzi Agnieszka Passendorfer

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Zapraszamy serdecznie na magicznych kilka dni do Siódmego Lasu, gdzie będziemy ćwiczyć energetyczną, rozgrzewającą ashtanga jogę, medytować, objadać się pyszną i zdrową kuchnią wegetariańską, i relaksować pośród ciszy Siódmego Lasu!

 

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi.

PROGRAM

JOGA 3x DZIENNIE

Na zajęcia jogi zapraszamy 3 razy dziennie. Poranna sesja dla osób, które potrzebują intensywniejszej praktyki, będzie czasem dynamicznym vinyasa flow, a czasem klasyczną pierwszą serią ashtangi lub praktyką mysore. Przed brunchem zapraszamy na łagodniejszą jogę, przeznaczoną dla wszystkich, ale przede wszystkim dla początkujących, osób po dłuższej przerwie w praktyce, w czasie menstruacji, ciąży czy po prostu dla tych, którzy nie lubią się zmęczyć. Przed kolacją – zajęcia warsztatowe – przeznaczone na pogłębienie pewnych aspektów praktyki, np. bandhy, otwieranie bioder, wygięcia do tyłu.

 

MEDYTACJA

Wieczorem zapraszamy na medytacje. Najpierw powiemy sobie, dlaczego i przede wszystkim, jak warto medytować. Będziemy rozmawiać o różnych rodzajach medytacji, o tym, czy wszystkie są dla wszystkich, a potem… sprawdzać, czy działa. Będzie też czas na podzielenie się swoimi doświadczeniami i zadawanie pytań.

AGNIESZKA PASSENDORFER

Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Czułam, że to jest „to”, to jednak… nie do końca „to”. „To” to była dopiero ashtanga i jej młodsza siostra vinyasa flow.

Agnieszka Passendorfer

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

SOBOTA 27. lipca

od 13.00

 

 

 

 

14.00

16.30 - 18.00

 

 

18.00

20.00

ZAKWATEROWANIE

(można również przyjechać wcześniej i poczekać w przytulnej kawiarni Siódmego Lasu)
OBIAD 
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

NIEDZIELA 28. lipca - PONIEDZIAŁEK 29. lipca

8.00

9.00

12.00

 

13.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

20.00

ASHTANGA PROWADZONA

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)

JOGA VINYASA FLOW - ŁAGODNA
BRUNCH
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA

WTOREK 30. lipca - CZWARTEK 1. sierpnia

od 7.15​

9.00

12.00

 

13.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

20.00

MYSORE

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)
JOGA VINYASA FLOW - ŁAGODNA
LUNCH
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA

PIĄTEK 2. sierpnia

od 7.15

9.00

do 12.00

12.00

MYSORE

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata

WYKWATEROWANIE

LUNCH
WYJAZD

"Jestem uzależniona od ashtangi. Już dawno temu przeczuwałam, że tak to się skończy. Studiowałam filozofię i indologię, byłam więc otoczona joginami, wegetarianami, buddystami i innymi freakami. Śpiewałam z nimi mantry, uczyłam się sanskrytu, jeździłam na ekobazary i… na jogę właśnie.

 

Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Nie mogłam się zdecydować, bo choć czułam, że to jest „to”, to jednak… nie do końca „to”. „To” to była dopiero ashtanga i jej młodsza siostra vinyasa flow. Kiedy je poznałam, nie tylko zaczęłam codziennie rozwijać matę, ale też prowadzić zajęcia. Skończyłam dwa kursy nauczycielskie – w tym jeden ashtangi i vinyasy u Basi Lipskiej. I ze cztery tysiące warsztatów i szkoleń (mniej więcej). Efekt? Jestem uzależniona. Od jogi. A poza tym od moich dzieci, koni, teatru, kawy i pisania. Jeśli chodzi o to ostatnie: moje teksty można przeczytać między innymi na blogu 13lekcjijogi.pl, portalu jogaszukazycia.bosonamacie.pl i w Sensie. Jestem też autorką książki 13 lekcji jogi." A.P.

MIEJSCE

 

SIÓDMY LAS

To siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, www.siodmylas.pl. To mały świat, gdzie z okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

 

POKOJE

Śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką. W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa. W łazienkach ekologiczne kosmetyki L'Occitane - ekstrakty Prowansji. Domy Siódmego Las zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły.

SALA DO JOGI

Sala do jogi najpiękniejsza sala do ćwiczenia w jakiej byliśmy, cała w drewnie z ogromnymi przeszklonymi oknami. W psie z głową w dół można obserwować niebo.

EKO KUCHNIA

Pysznie, lekko, domowo, w zgodzie z porami roku, z sezonowych produktów, na źródlanej wodzie i do syta – tak będziemy jedli, zyskując znakomitą formę fizyczną i szczupłą sylwetkę, zdrowie i wewnętrzną równowagę. Jak jajka to od kury wolno urzędującej, jak konfitury to siódmolasowe. Chleb jest wypiekany na miejscu, tak jak i na miejscu robione są kluski i pasty, nalewki na owocach, kwiatach i ziołach. Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata, kawa i lekka przekąska, później dwa sycące posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem, a w międzyczasie jeszcze podwieczorek.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

 

OKOLICA

• Kazimierz Dolny nad Wisłą (10km) – śliczne archetypowe miasteczko nad rzeką, knajpki, galerie, trasy spacerowe

• Nałęczów (10km) – uzdrowisko, zabytkowa architektura, park

• Wąwolnica (6km) – Sanktuarium Maryjne

• Kębło (5km) – stadnina koni

• Janowiec (11km + przeprawa promem) – zamek Firlejów, turnieje, koncerty

• Puławy (15km) – pałac książąt Czartoryskich

• Lublin (34km) – średniowieczna Starówka, muzea, restauracje

 

DOJAZD

Idealny. Prosta droga z Warszawy. Jedynie 2h. Koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Polecamy kierować się opisem dojazdu ze strony Siódmego Lasu: www.siodmylas.pl/dojazd, a niekoniecznie GPSem :)

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°19'30.0"N 22°05'47.9"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 51.325808, 22.096353

CENY

Cena cena obejmuje zajęcia, wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz pobyt.

miejsce w pokoju 2-osobowym z własną łazienką oraz
1- lub 2-osobowym z wspólną łazienką

1 699 zł

miejsce w pokoju 1 osobowym z własną łazienką

1 799 zł

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Siódmy Las, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Uwaga! Oferujemy tylko 24 miejsca. Dostępne są pokoje 1 i 2 osobowe oraz pokój 3- i 4-osobowy. O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

NAPISZ DO NAS