top of page

Wakacje z Jogą i Medytacją w Siódmym Lesie

k. Kazimierza Dolnego

 
22. - 28. lipca 2023

prowadzi Aga Passendorfer

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Zapraszamy serdecznie na magicznych kilka dni do Siódmego Lasu: trzy różnorodne sesje jogi dziennie i jedną wieczorną sesję medytacji i relaksacji. Wybór należy do Ciebie. Będziemy też rozpieszczać się pyszną i zdrową kuchnią wegetariańską, i relaksować pośród ciszy Siódmego Lasu!

 

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi.

Siódmy Las

Siódmy Las

Kawiarnia

Kawiarnia

Sala do jogi

Sala do jogi

Sala do jogi

Sala do jogi

Pokoje

Pokoje

Jadalnia

Jadalnia

Taras

Taras

Pokoje

Pokoje

Siódmy Las

Siódmy Las

Sala do jogi

Sala do jogi

Widok z okna

Widok z okna

Wąwóz

Wąwóz

Siódmy Las

Siódmy Las

PROGRAM

 

JOGA

Na zajęcia jogi zapraszamy 3 razy dziennie. Poranna sesja dla osób, które potrzebują intensywniejszej praktyki, będzie klasyczną pierwszą serią ashtangi lub praktyką mysore - zależnie od poziomu grupy. Przed obiadem zapraszamy na łagodniejszą jogę, przeznaczoną dla wszystkich, ale przede wszystkim dla początkujących, osób po dłuższej przerwie w praktyce, w czasie menstruacji, ciąży czy po prostu dla tych, którzy nie lubią się zmęczyć. Przed kolacją – zajęcia warsztatowe –  dokładne omówienie pozycji ashtanga jogi, sesje rozciągające i regeneracyjne.

 

MEDYTACJA

Na zakończenie dnia zapraszamy Was na pranajamę, czyli pracę z oddechem oraz prowadzony relaks, który wyciszy Was na koniec dnia, by oczyścić umysł i pozwolić mu na dobry głęboki, regenerujący sen

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

SOBOTA 22. lipca

od 12.30 PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

14.00 LUNCH

17.30 ŁAGODNA VINYASA

19.00 KOLACJA

20.00. SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE

 

NIEDZIELA 23. lipca - CZWARTEK 27. lipca

od 7.00 ZIOŁA, HERBATA, KAWA, WODA

7.30 ASHTANGA PROWADZONA / MYSORE – w zależności od poziomu zaawansowania, w pewnym momencie podzielimy grupę

9.00 ŚNIADANIE

13.00 ŁAGODNA VINYASA FLOW

14.00 LUNCH

17.30 SPOKOJNE ZAJĘCIA WARSZTATOWE – każdego dnia inne: dokładne omówienie pozycji ashtanga jogi/sesje rozciągające/regeneracyjne. Czas na pytania i odpowiedzi, na dokładne korekty i „klinikę asan”

19.00 KOLACJA

20.00 PRANAJAMA (PRACA Z ODDECHEM) I RELAKS PROWADZONY 

 

PIĄTEK 28. lipca

od 7.00 ZIOŁA, HERBATA, KAWA, WODA

7.30 ASHTANGA PROWADZONA (DLA CHĘTNYCH MYSORE)

9.00 ŚNIADANIE

do 12.00: ZWOLNIENIE POKOI

12.00: ŁAGODNA VINYASA FLOW I PODSUMOWANIE WYJAZDU

13.30: LUNCH

WYJAZD

AGA PASSENDORFER

"Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Gdy trafiłam na ashtangę, przestawałam próbować i jestem jej wierna. Joga ma dobry wpływ na moje życie i wierzę, że tobie też może dobrze zrobić. Dlatego postanowiłam zostać nauczycielką. Skończyłam kilka kursów instruktorskich, mam tytuł RYT 500, byłam na niezliczonych warsztatach, ale tak naprawdę wszystkiego, co wiem, nauczyłam się w czasie praktyki własnej i ucząc. W 1993 uczestniczyłam w moich pierwszych zajęciach jogi. W 2010 roku po raz pierwszy poprowadziłam zajęcia. W 2016 po raz pierwszy w Yoga Republic. I nadal to kocham.

 

Poza tym kocham też moje dzieci, konie, koty, kawę, czytanie i pisanie. Jestem autorkąksiążek „13 lekcji jogi”, „10 lekcji jogi. Jamy i nijamy w codziennym życiu” i „13 lekcji miłości”. Prowadzę bloga www.agapejoga.pl i współtworzę projekt OmLine.expert. Zapraszam do wspólnej praktyki." A.P.

MIEJSCE

 

SIÓDMY LAS

To siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, www.siodmylas.pl. To mały świat, gdzie z okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

POKOJE

Śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką. W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa. W łazienkach ekologiczne kosmetyki L'Occitane - ekstrakty Prowansji. Domy Siódmego Las zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły.

SALA DO JOGI

Sala do jogi najpiękniejsza sala do ćwiczenia w jakiej byliśmy, cała w drewnie z ogromnymi przeszklonymi oknami. W psie z głową w dół można obserwować niebo.

EKO KUCHNIA

Pysznie, lekko, domowo, w zgodzie z porami roku, z sezonowych produktów, na źródlanej wodzie i do syta – tak będziemy jedli, zyskując znakomitą formę fizyczną i szczupłą sylwetkę, zdrowie i wewnętrzną równowagę. Jak jajka to od kury wolno urzędującej, jak konfitury to siódmolasowe. Chleb jest wypiekany na miejscu, tak jak i na miejscu robione są kluski i pasty, nalewki na owocach, kwiatach i ziołach. Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata, kawa i lekka przekąska, później dwa sycące posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem, a w międzyczasie jeszcze podwieczorek.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

 

OKOLICA

• Kazimierz Dolny nad Wisłą (10km) – śliczne archetypowe miasteczko nad rzeką, knajpki, galerie, trasy spacerowe

• Nałęczów (10km) – uzdrowisko, zabytkowa architektura, park

• Wąwolnica (6km) – Sanktuarium Maryjne

• Kębło (5km) – stadnina koni

• Janowiec (11km + przeprawa promem) – zamek Firlejów, turnieje, koncerty

• Puławy (15km) – pałac książąt Czartoryskich

• Lublin (34km) – średniowieczna Starówka, muzea, restauracje

 

DOJAZD

Idealny. Prosta droga z Warszawy. Jedynie 2h. Koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Polecamy kierować się opisem dojazdu ze strony Siódmego Lasu: www.siodmylas.pl/dojazd, a niekoniecznie GPSem :)

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°19'30.0"N 22°05'47.9"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 51.325808, 22.096353

CENY

Cena cena obejmuje zajęcia, wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz pobyt.

2759 zł

miejsce w pokoju 2-osobowym z własną łazienką oraz
1- lub 2-osobowym z wspólną łazienką

2659 zł

miejsce w pokoju 3 lub 4-osobowym z własną łazienką

dzieci

o ceny za pobyt dzieci prosimy pytać mailem

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 959 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055 
Tytułem: Siódmy Las, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Uwaga! Oferujemy tylko 28 miejsc. Dostępne są pokoje 2 osobowe oraz pokój 3- i 4-osobowy. O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

bottom of page