Wakacje z Ashtanga jogą w Lipowym Domu nad Jeziorem na Mazurach

 
22. - 28. sierpnia 2021

prowadzi Przemek Nadolny

 

Wyjazdy przeznaczone są osób praktykujących, jak również pragnących rozpocząć praktykę Ashtanga jogi.

 

Zapraszamy serdecznie na wakacje z jogą do magicznego Lipowego Domu, gdzie będziemy ćwiczyć energetyczną, rozgrzewającą ashtanga jogę, oraz objadać się pyszną i zdrową kuchnią wegetariańską na tarasie z widokiem na błękitną taflę wody jeziora!

 

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez KPJAYI w Mysore w Indiach, www.kpjayi.org/teachers-directory/europe!

Lipowy Dom wnętrze

Lipowy Dom wnętrze

Lipowy Dom jezioro

Lipowy Dom jezioro

YOG08919 small

YOG08919 small

PROGRAM

 

JOGA I MEDYTACJA

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore), po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe m.in.: przygotowanie do lotosu, techniki oczyszczające i oddechowe, latające vinyasy, wygięcia do tyłu, pozycje balansowe, relaks i medytacja.

 

WIECZORY

Wieczorami zapraszamy Was na spotkania towarzyskie połączone z wykładami o jodze, Indiach, wartościowej diecie i zdrowym stylu życia, najciekawszymi filmami o jodze i nie tylko o jodze. A to wszystko przy kominku lub na tarasie z magicznym widokiem na jezioro. 

MIEJSCE

 

LIPOWY DOM

Odwiedź niecodzienny dom nad jeziorem, www.lipowydom.pl. Lipowy Dom położony jest pośród morenowych pagórków w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Magiczny widok na błękitną taflę wody rozpościerający się z tarasu ukoi i zachwyci każdego. Wprost nie można oderwać od niego oczu. A skok z pomostu lub wyprawa łódką orzeźwi w letnie upały. To również wspaniałe miejsce na wypady rowerowe i malownicze spacery. Podziwiasz. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz

 

POKOJE

Gospodarstwo zbudowane w tradycyjnej mazurskiej stylistyce harmonijnie wpisuje się w otaczającą przyrodę. Dom ma własną oczyszczalnię, ogród warzywny, młody sad i oczywiście kompost. Do dyspozycji gości jest salon z kominkiem oraz taras z widokiem na jezioro. Dom może gościć 23 osoby w 9 pokojach, dwu i trzyosobowych. Sześć pokoi ma własne łazienki, dwa wspólną.

PRZEMEK NADOLNY

Przemek Nadolny, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

NIEDZIELA 22. sierpnia

od 15.00:  ZAKWATEROWANIE oraz CIEPŁA ZUPA DLA GŁODNYCH PRZYJEZDNYCH

17.30 - 18.30:  ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA
19.00:  KOLACJA

20.00:  SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

PONIEDZIAŁEK 23. sierpnia - PIĄTEK 27. sierpnia

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE
7.30 - 9.30:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

9.30:  ŚNIADANIE
12.00:  JOGA (zajęcia techniczne dla osób początkujących i ćwiczących)

13.30:  OBIAD

17.30 - 18.30:  ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA
19.00:  KOLACJA

ok. 20.30:  SPOTKANIA, FILMY, WYKŁADY O FILOZOFII JOGI

SOBOTA 28. sierpnia

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE
7.30 - 9.30:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

9.30:  ŚNIADANIE

WYJAZD

EKO KUCHNIA

Wyżywienie wegetariańskie bazujące na dojrzałych i soczystych produktach z domowego, ekologicznego ogrodu. Rewelacyjne przysmaki własnej roboty: aksamitne zupy kremy, pieczony na miejscu chleb, pachnące ciasto drożdżowe, domowe przetwory, mazurskie miody i kozie sery.

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Przestronna sala na poddaszu z drewnianą podłogą została stworzona z myślą o ćwiczeniu jogi. Idealna do ashtangi, bo ciepła i przytulna.

Lipowy Dom 02.jpg

MASAŻE

Na miejscu za dodatkową opłatą można skorzystać z masaży. Masują gospodarze Magda i Radek w
duchu Aloha, Lomi Lomi Nui, który pozwala na głębokie rozluźnienie, uwolnienie przepływu energii i
emocji i nie koliduje z praktyką Ashtangi.

DOJAZD

Lipowo leży na terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki. Na wschód od wsi leży jezioro Wielki Majcz, na południu wsi jezioro Majcz Mały. Znajduje się niedaleko znanych miejscowości turystycznych, Mikołajek, Mrągowa, Krutyni. Z Warszawy dojazd to ok. 214 km, wg. Google Maps zajmuje 3h 08 min.

 

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 53°47'03.5"N 21°26'28.8"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 53.784312, 21.441322

OKOLICA

W okolicy Puszcza Piska, Mazurskie łąki i lasy, Wiosna rozpieszcza przyrodniczo. Lipowy dom jest w
strefie ciemności kosmicznej, więc niebo jest fantastyczne do obserwacji. Na terenie także miejsce na
ognisko z którego skorzystamy jak dopisze nam pogoda. W niedalekiej Ukcie można skorzystać z prawdziwej mazurskiej bani, poza tym morze możliwości na spędzenie wolnego czasu.

 

Lipowy Dom jest świetnym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe: do Kadzidłowa – mieści się tam muzeum w chacie podcieniowej z XIX i Park Dzikich Zwierząt; lub do Krutyni – centrum kajakowego, gdzie organizowane są spływy do Wojnowa- wsi, gdzie stoi dawny klasztor staroobrzędowców i cerkiew.

Miłośnicy jazdy konnej mają w pobliżu kilka stadnin. Tylko 10 km jest do spa i aquaparku w Mikołajkach.

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

2 399 zł

Dostępne są pokoje 2-osobowe i 3-osobowe z własną lub wspólną łazienką​. O wyborze pokoju decyduje kolejność oraz układ rezerwacji. Pokoje będą ostatecznie przydzielane po zamknięciu listy.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055
tytułem: Lipowy Dom, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy