top of page

Majówka z Ashtanga Jogą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
29. kwietnia - 5. maja 2019

prowadzi Przemek Nadolny

 

Wyjazd przeznaczony jest dla osób praktykujących w systemie ashtanga lub vinyasa jogi.

 

Nieprześnia to idealne miejsce na wyciszenie – piękny komfortowy ośrodek wokół dawnego dworu, otoczony rozległym akacjowym parkiem w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Do tego energetyczna, ashtanga joga oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

Majówka to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez KPJAYI w Mysore w Indiach, www.kpjayi.org/teachers-directory/europe!

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

PROGRAM

 

JOGA 2x DZIENNIE

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore), po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe m.in.: przygotowanie do lotosu, techniki oczyszczające i oddechowe, latające vinyasy, wygięcia do tyłu, pozycje balansowe, relaks i medytacja. Dla nauczycieli oferujemy program szkolenia w ramach warsztatu - szczegóły tutaj.

 

WIECZORY

Wieczorami zapraszamy Was na spotkania towarzyskie z opowiadaniami o jodze, Indiach, wartościowej diecie i zdrowym stylu życia, najciekawszymi filmami o jodze i nie tylko o jodze.

PRZEMEK NADOLNY
Przemek Nadolny, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek świeżo powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną.  A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Pokoje urządzone są ze smakiem i elegancją. Wykończone w wysokim standardzie – zadowolą najbardziej wymagających gości.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

(może ulec drobnym zmianom)

PONIEDZIAŁEK 29. IV

od 16.00

16.00 - 17.00

18.00 - 19.00

19.00

20.30

ZAKWATEROWANIE

ZUPA DLA GŁODNYCH PODRÓŻNYCH
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

WTOREK 30. IV - SOBOTA 4. V

7.30 - 9.00

 

 

8.30 - 11.15

 

 

12.00

15.00

17.00 - 18.30

 

18.30

19.30

LEKKA PRZEKĄSKA (kawa, herbata, owsianka/jaglanka)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

SPOTKANIA TOWARZYSKIE, WYKŁADY, FILMY...

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

NIEDZIELA 5. V

7.30 - 9.00

8.30 - 11.15

 

 

12.00

LEKKA PRZEKĄSKA (kawa, herbata, owsianka/jaglanka)
JOGA (zajęcia podzielone na grupę początkującą i zaawansowaną)
BRUNCH
WYJAZD

OKOLICA

Nieprześnia położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

1599 zł / 1699 zł

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

rezerwacja miejsca do 30. marca / rezerwacja miejsca od 31. marca

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

dzieci

o ceny za pobyt dzieci prosimy pytać mailem

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 2-osobowe z wspólną łazienką (STUDIO: 2 pokoje 2-dwuosobowe z wspólną łazienką)

  • 3-osobowe z własną łazienką

 

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 22. kwietnia lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS

Zobacz wszystkie wyjazdy z Yoga Republic
bottom of page