top of page

Satsang z Nityą

17. października godz. 15.00 - 17.00
Yoga Republic plac Zbawiciela 2, Warszawa
oraz Online na platformie zoom
Nitya 05 small.jpg

Jest takie miejsce,
gdzie nikt nic od Ciebie nie chce
i Ty nic od nikogo nie chcesz.

Jest takie miejsce,
w którym schronisz się gdy brak słońca,
schowasz się gdy wieje wiatr.

Jest takie miejsce,
gdzie kochasz nie pragnąc być kochanym,
rozumiesz bez potrzeby bycia zrozumianym,
dając otrzymujesz,
umierając rodzisz się w życiu wiecznym.

Tam chcę Cię spotkać

 

Nitya

KIM JEST NITYA?

 

Nitya (Patrycja Pruchnik) przebudziła się w 2011 roku. Od 2014 dzieli się oświeceniem podczas satsangów i medytacji z ludźmi na całym świecie. Pisze o sobie:


"Nie mam do przekazania żadnej wiedzy, nie jestem guru, przewodnikiem, ani ‘świętą’. Mimo iż nie mam celu by zbawić świat, moją największą pasją jest dzielenie się rozpoznaniem z tymi, którzy są gotowi spojrzeć do wewnątrz oraz zadać sobie pytanie: Kim jestem? Rozwiązanie tego zagadnienia rozwiązuje wszystkie inne.”


 

Nitya bezpośrednio wskazuje na esencję każdego człowieka. Dociera do serc tych, którzy pragną zaznać spełnienia i spokoju umysłu. Jej obecność, naturalna otwartość oraz miłość pozwala innym zanurzyć się w medytacji oraz zapomnieć o problemach. Pomaga przyjrzeć się ludzkiej psychice, zdystansować się do przekonań oraz poruszyć najgłębsze zakamarki umysłu.

Jej przekaz jest uniwersalny i pozareligijny. Nie proponuje ona żadnej religijnej, psychologicznej, czy filozoficznej wiedzy. Spotkania z nią sprawiają, że uczestnicy zaznają przytomności, radości oraz wolności. Dzieli się szerszą pozaindywidualną perspektywą i pokazuje to, co jest wspólne wszystkim, bez względu na uwarunkowania i status społeczny.

Jej bezpośrednim mistrzem jest Mooji. Jest autorką książek “Koniec wszystkich historii. Medytacje” oraz “Oświecenie 24h na dobę. Praktyki i kontemplacje na cały rok”.

 

Nitya nie jest typowym, tradycyjnym nauczycielem ani guru - jest autentyczną kobietą, matką dwójki synów, która prowadzi powszednie, zwyczajne życie.

Patrycja była nauczycielką jogi w naszej szkole!  :)

Więcej informacji na jej temat: www.nityameditation.org oraz kanał Nitya na youtube.

CO TO JEST SATSANG?

 

Słowo satsang pochodzi z sanskrytu i oznacza "obcowanie z prawdą".

Satsang jest spotkaniem, które ma na celu przebudzenie do prawdy i powrót do naturalnego stanu istnienia. Nie jest to ani nauka, ani umysłowy koncept. Jest dla tych, którzy odczuwają szczerą chęć odkrycia tego, co w nas wieczne, niezmienne i wolne.

Satsangi są spontaniczne, skupiają się na badaniu siebie, sprawdzaniu kim jestem poza identyfikacją z uwarunkowaniem. Na satsangu nie interesuje nas szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące świata zjawisk, lecz spojrzenie w przeciwną stronę, na to, co sprawia, że w ogóle możemy doświadczać. I nie chodzi tu o odpowiedź intelektualną czy metafizyczną, ale o przebudzenie – bezpośrednie poza-umysłowe poznanie siebie.

Podczas satsangu Nitya prowadzi nas do odkrycia naszej prawdziwej natury. Nie prezentuje żadnej duchowej wiedzy, bo nie musimy się niczego nauczyć. Wiedzenie już w nas jest. Satsang pomaga jedynie przetrzeć okulary zakurzone doświadczeniami i przekonaniami oraz klarownie rozpoznać naturalną perspektywę świadomości. Świadomości, która nie przemija – doświadczenia zmieniają się, lecz to w czym się dzieją, nie zmienia się. Jest poza czasem i poza myślą.

Podczas satsangu nie zajmujemy się szukaniem sposobu by dostać się do świadomości – by się przebudzić. Nitya mówi: "Już jesteś tym czego szukasz, a ten który chce się dostać do świadomości jest największą przeszkodą”. Gdy to rozumiemy, zaczynają się głębokie przemiany w naszym życiu.

Satsang nie jest drogą wytężonego wysiłku. Satsang jest oddaniem. Wymaga od nas porzucenia przywiązań do tego, co wydaje się prawdziwe. W zamian pokazuje transcendentalną perspektywę, która wykracza poza identyfikację z osobą. Satsang jest głębokim odpoczynkiem i wolnością.

Nitya mówi o satsangu w ten sposób:

“Podczas satsangu słowa są tylko wymówką. Prawdziwa uczta odbywa się w ciszy.”

TERMIN
sobota 17. października 2020 godz. 15.00 - 17.00 – prosimy o przyjście co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem.

MIEJSCE

Yoga Republic plac Zbawiciela 2, Warszawa

CENA

75 zł

ZAPISY

Na satsasng z Nityą prowadzimy zapisy Online. Zarejestruj się przez naszą Strefę Klienta – kliknij przycisk poniżej, następnie kliknij KUP KARNET i wybierz datę rozpoczęcia karnetu 17.10., następnie wybierz spośród karnetów "SATSANG Z NITYĄ 17.10.".

Ilość miejsc ograniczona.

ONLINE

Możesz również wziąć udział w wydarzeniu Online na platformie zoom - link i hasło do transmisji na żywo otrzymasz mailem ok. 15 min. przed rozpoczęciem. Zapisy prowadzimy Online. Zarejestruj się przez naszą Strefę Klienta – kliknij przycisk poniżej, następnie kliknij KUP KARNET i wybierz datę rozpoczęcia karnetu 17.10., następnie wybierz spośród karnetów "SATSANG Z NITYĄ Online".
bottom of page