Wakacje z Ashtanga Jogą w Domu Łowyń nad Jeziorem

 
8. - 14. sierpnia 2020

prowadzi Przemek Nadolny

 

Wyjazd przeznaczony jest dla osób praktykujących w systemie ashtanga lub vinyasa jogi.

 

Dom Łowyń położony jest bezpośrednio nad kameralnym jeziorem o krystalicznie czystej wodzie i otoczony lasami. Zapraszamy do tej oazy spokoju na energetyzującą ashtanga jogę i relaks na łonie natury oraz po zastrzyk dobrej energii.

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez KPJAYI w Mysore w Indiach, www.kpjayi.org/teachers-directory/europe!

PROGRAM

 

JOGA 2x DZIENNIE

Na zajęcia zapraszamy dwa razy dziennie. Poranne sesje będą podzielone na grupy początkujące (zajęcia prowadzone) i zaawansowane (Mysore), po południu zapraszamy na autorskie zajęcia warsztatowe m.in.: przygotowanie do lotosu, techniki oczyszczające i oddechowe, latające vinyasy, wygięcia do tyłu, pozycje balansowe, relaks i medytacja. Dla nauczycieli oferujemy program szkolenia w ramach warsztatu - szczegóły tutaj.

 

WIECZORY

Wieczorami zapraszamy Was na spotkania towarzyskie z opowiadaniami o jodze, Indiach, wartościowej diecie i zdrowym stylu życia, najciekawszymi filmami o jodze i nie tylko o jodze.

PRZEMEK NADOLNY
Przemek Nadolny, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

(może ulec drobnym zmianom)

SOBOTA 8. sierpnia

od 13.00

od 15.00

17.00 - 18.00

18.30

19.30

ZAKWATEROWANIE

ZUPA DLA GŁODNYCH PODRÓŻNYCH
JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

NIEDZIELA 9 sierpnia - CZWARTEK 13. sierpnia

7.30

7.30 - 9.30

9.30

12.00

 

13.30

17.30 - 18.30

 

19.00

ok. 20.30

KAWA, HERBATA, OWOCE
MYSORE / SERIA PROWADZONA

ŚNIADANIE
JOGA (zajęcia techniczne dla osób początkujących i ćwiczących)

OBIAD

ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA
KOLACJA

SPOTKANIA, FILMY, WYKŁADY O FILOZOFII JOGI

PIĄTEK 14. sierpnia

7.30

7.30 - 9.30

9.30

12.00

KAWA, HERBATA, OWOCE
MYSORE / SERIA PROWADZONA

ŚNIADANIE

OBIAD

WYJAZD

MIEJSCE

 

DOM ŁÓWYŃ

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie bywa nazywane krainą stu jezior. To duże niedopowiedzenie. Zachodnia część Wielkopolski jest mocno pofałdowana przez lodowiec, a wśród lasów i wzgórz kryją się setki jezior, stawów, oczek wodnych. Dzięki temu urodzajowi, wiele z nich zachowało dziewiczy charakter i właśnie nad jednym z takich jezior - jeziorem Głębokim, otoczonym lasem, kameralnym, krystalicznie czystym - położony jest DOM Łowyń.

Jezioro Głębokie jest jednym z najczystszych spośród ponad stu, które znajdują się w okolicy. Ma 11 hektarów powierzchni i głębokość sięgającą 18 metrów. Jest zasilane dwoma niewielkimi strumykami. Nie ma ogólnodostępnego kąpieliska – z jeziora korzystają wyłącznie mieszkańcy kilku domów położonych nad jego brzegiem.

Działkę, na której położony jest DOM Łowyń, o nieregularnym, wydłużonym kształcie porastają kilkudziesięcioletnie drzewa. Dzięki dużej powierzchni i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie zaciszny kąt dla siebie: hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew lub koc na trawie w pełnym słońcu.

Dom Łowyń_11
Dom Łowyń_11
press to zoom
Dom Łowyń_13 small
Dom Łowyń_13 small
press to zoom
Dom Łowyń_12
Dom Łowyń_12
press to zoom
Dom Łowyń_07 small
Dom Łowyń_07 small
press to zoom
Dom Łowyń_03 small
Dom Łowyń_03 small
press to zoom
Dom Łowyń_10
Dom Łowyń_10
press to zoom
WNĘTRZA

Wnętrza urządzone są tak, aby zapewnić gościom komfort i przestrzeń, a dzięki panoramicznym oknom i ogromnym tarasom jednocześnie stałą bliskość przyrody. Salon kusi wygodnymi kanapami, bogatą biblioteczką, a w chłodniejsze dni i wieczory ogniem w kominku. W jadalni w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców. A ponieważ każdy czasem szuka ucieczki od innych ludzi, pokoje to nie tylko sypialnie, ale miejsca, w których chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń (z większości pokoi można wyjść bezpośrednio na zewnątrz budynku). Każdy pokój ma łazienkę.

Dom Łowyń_16
Dom Łowyń_16
press to zoom
Dom Łowyń_19 small
Dom Łowyń_19 small
press to zoom
Dom Łowyń_17
Dom Łowyń_17
press to zoom
Dom Łowyń_14
Dom Łowyń_14
press to zoom
Dom Łowyń_21
Dom Łowyń_21
press to zoom
Dom Łowyń_20
Dom Łowyń_20
press to zoom

POKOJE

DOM Łowyń dysponuje maksymalnie 30 miejscami noclegowymi, które znajdują się w dwóch budnykach: głównym oraz w pawilonie położonym tuż przy domu nad samą wodą. Dostępne są pokoje dwuosobowe oraz 2 studia: 2-4 osobowe oraz 4-6 osobowe. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę oraz wyjście na taras z widokiem na jezioro.

 

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta. Oparta na najwyższej jakości składnikach od lokalnych ekologicznych producentów.

 

Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska, później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (90 m²) , z magicznym widokiem na jezioro.

Dom Łowyń_06
Dom Łowyń_06
press to zoom
Dom Łowyń_18
Dom Łowyń_18
press to zoom
Dom Łowyń_05
Dom Łowyń_05
press to zoom

OKOLICA

Sąsiedztwo jeziora i działki otaczającej DOM Łowyń stanowią leśne wzgórza i łąki. Nieco dalej zaczynają się pola uprawne przylegające do położonej 2 kilometry dalej wsi Łowyń (dwa sklepy spożywcze, jeden wielobranżowy, kościółek). 

W odległości krótkiego spaceru od DOMu (kilkaset metrów) znajduje się stadnina koni i kompleks saun.

 

Oddalony o 12 km Międzychód to jedenastotysięczne miasto z zabytkami architektury i pełną infrastrukturą obejmującą sklepy, kawiarnie, place zabaw, kino, szpital, stadion.

Do głównych atrakcji turystycznych regionu należą: Puszcza Notecka, parki krajobrazowe (Pszczewski i Sierakowski), kilka rezerwatów przyrody oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony z rezerwatem nietoperzy.

Dom Łowyń_26
Dom Łowyń_26
press to zoom
Dom Łowyń_03 small
Dom Łowyń_03 small
press to zoom
Dom Łowyń_22
Dom Łowyń_22
press to zoom
Dom Łowyń_23
Dom Łowyń_23
press to zoom
Dom Łowyń_07 small
Dom Łowyń_07 small
press to zoom
Dom Łowyń_27
Dom Łowyń_27
press to zoom

DOJAZD

DOM Łowyń znajduje się 30 km od autostrady A2, 75 km od lotniska (Poznań) - dojazd z Warszawy zajmuje 3,5 godziny, z Wrocławia 3 godziny, a z Poznania 1 godzinę.

Adres: ul. Dormowska 6, 64-426 Łowyń (gm. Międzychód)

Koordynaty geograficzne: 52.510991, 15.883046

1 999 zł

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 20. sierpnia lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Dom Łowyń, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS