top of page
DSC00478 small.jpg

Wakacje z ashtanga jogą w Domu Łowyń nad jeziorem

 
1. - 7. lipca 2023

prowadzi Przemek Nadolny

Wyjazd przeznaczony jest dla osób praktykujących w systemie ashtanga i vinyasa jogi.

 

Dom Łowyń położony jest bezpośrednio nad kameralnym jeziorem o krystalicznie czystej wodzie i otoczony lasami. Zapraszamy do tej oazy spokoju na energetyzującą ashtanga jogę, medytację i relaks na łonie natury oraz po zastrzyk dobrej energii.

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez SYC w Mysore w Indiach, http://sharathyogacentre.com/

Dom_Lowyn_40.jpg

PRZEMEK NADOLNY  (II st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku zostałem autoryzowany do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze eksperymentowałem, praktykowałem i wprowadzałem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem pierwsze w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród polskich praktyków jogi. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Jestem związany z BosoNaMacie.pl i działam na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Jogi.

YOG03185 small.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Sobota 1. lipca

od 15.00: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.30:  KOLACJA

20.00:  MEDYTACJA I SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

Niedziela 2. lipca - Czwartek 6. lipca

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE
8.00 - 10.00:  JOGA - MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE
12.00:  JOGA - PRAKTYKA I TECHNIKA

13.30:  OBIAD

18.00 - 19.00: ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA, CHANTING
19.00:  KOLACJA

ok. 20.30: INTEGRACJA, WYKŁAD, FILM, PYTANIA I ODPOWIEDZI

DZIEŃ WYJAZDU:

Piątek 7. lipca

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE

8.00 - 10.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE

12.00: PODSUMOWANIE WYJAZDU, PYTANIA I ODPOWIEDZI

13.00:  OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

Dom_Lowyn_38

Dom_Lowyn_38

Dom_Lowyn_42

Dom_Lowyn_42

Dom_Lowyn_37

Dom_Lowyn_37

Dom_Lowyn_47

Dom_Lowyn_47

Dom_Lowyn_32

Dom_Lowyn_32

Dom_Lowyn_41

Dom_Lowyn_41

Dom_Lowyn_33

Dom_Lowyn_33

Dom_Lowyn_43

Dom_Lowyn_43

Dom_Lowyn_44

Dom_Lowyn_44

Dom_Lowyn_34

Dom_Lowyn_34

Dom_Lowyn_36

Dom_Lowyn_36

Dom_Lowyn_39

Dom_Lowyn_39

Dom_Lowyn_35

Dom_Lowyn_35

Dom_Lowyn_40

Dom_Lowyn_40

Dom_Lowyn_45

Dom_Lowyn_45

Dom_Lowyn_46

Dom_Lowyn_46

MIEJSCE

 

DOM ŁOWYŃ

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie bywa nazywane krainą stu jezior. To duże niedopowiedzenie. Zachodnia część Wielkopolski jest mocno pofałdowana przez lodowiec, a wśród lasów i wzgórz kryją się setki jezior, stawów, oczek wodnych. Dzięki temu urodzajowi, wiele z nich zachowało dziewiczy charakter i właśnie nad jednym z takich jezior - jeziorem Głębokim, otoczonym lasem, kameralnym, krystalicznie czystym - położony jest DOM Łowyń.

Jezioro Głębokie jest jednym z najczystszych spośród ponad stu, które znajdują się w okolicy. Ma 11 hektarów powierzchni i głębokość sięgającą 18 metrów. Jest zasilane dwoma niewielkimi strumykami. Nie ma ogólnodostępnego kąpieliska – z jeziora korzystają wyłącznie mieszkańcy kilku domów położonych nad jego brzegiem.

Działkę, na której położony jest DOM Łowyń, o nieregularnym, wydłużonym kształcie porastają kilkudziesięcioletnie drzewa. Dzięki dużej powierzchni i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie zaciszny kąt dla siebie: hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew lub koc na trawie w pełnym słońcu.

WNĘTRZA

Wnętrza urządzone są tak, aby zapewnić gościom komfort i przestrzeń, a dzięki panoramicznym oknom i ogromnym tarasom jednocześnie stałą bliskość przyrody. Salon kusi wygodnymi kanapami, bogatą biblioteczką, a w chłodniejsze dni i wieczory ogniem w kominku. W jadalni w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców. A ponieważ każdy czasem szuka ucieczki od innych ludzi, pokoje to nie tylko sypialnie, ale miejsca, w których chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń (z większości pokoi można wyjść bezpośrednio na zewnątrz budynku). Każdy pokój ma łazienkę.

POKOJE

DOM Łowyń dysponuje maksymalnie 24 miejscami noclegowymi, które znajdują się w dwóch budnykach: głównym oraz w pawilonie położonym tuż przy domu nad samą wodą. Dostępne są pokoje dwuosobowe oraz 3 studia: 2-3 osobowe oraz 4-5 osobowe. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę i każdy (oprócz jednego) w wyjście na taras z widokiem na jezioro.

 

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta. Oparta na najwyższej jakości składnikach od lokalnych ekologicznych producentów. W jadalniani w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (90 m²) , z magicznym widokiem na jezioro. W pochmurną pogodę nastrój poprawia opalany drewnem piecyk, a klimatyczne oświetlenie ułatwia realizację zamierzonych celów.

OKOLICA

Sąsiedztwo jeziora i działki otaczającej DOM Łowyń stanowią leśne wzgórza i łąki. Nieco dalej zaczynają się pola uprawne przylegające do położonej 2 kilometry dalej wsi Łowyń (dwa sklepy spożywcze, jeden wielobranżowy, kościółek). 

W odległości krótkiego spaceru od DOMu (kilkaset metrów) znajduje się stadnina koni i kompleks saun.

 

Oddalony o 12 km Międzychód to jedenastotysięczne miasto z zabytkami architektury i pełną infrastrukturą obejmującą sklepy, kawiarnie, place zabaw, kino, szpital, stadion.

Do głównych atrakcji turystycznych regionu należą: Puszcza Notecka, parki krajobrazowe (Pszczewski i Sierakowski), kilka rezerwatów przyrody oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony z rezerwatem nietoperzy.

DOJAZD

DOM Łowyń znajduje się 30 km od autostrady A2, 75 km od lotniska (Poznań) - dojazd z Warszawy zajmuje 3,5 godziny, z Wrocławia 3 godziny, a z Poznania 1 godzinę.

Adres: ul. Dormowska 6, 64-426 Łowyń (gm. Międzychód)

Koordynaty geograficzne: 52.510991, 15.883046

3269 zł

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 1269 zł zadatku lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 25. czerwca lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Dom Łowyń, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

bottom of page