top of page
DSC00478 small.jpg

Wakacje z ashtanga jogą w Domu Łowyń nad jeziorem

 
1. - 7. lipca 2023

prowadzi Przemek Nadolny

Wyjazd przeznaczony jest dla osób praktykujących w systemie ashtanga i vinyasa jogi.

 

Dom Łowyń położony jest bezpośrednio nad kameralnym jeziorem o krystalicznie czystej wodzie i otoczony lasami. Zapraszamy do tej oazy spokoju na energetyzującą ashtanga jogę, medytację i relaks na łonie natury oraz po zastrzyk dobrej energii.

Wakacje to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez SYC w Mysore w Indiach, http://sharathyogacentre.com/

Dom_Lowyn_40.jpg

PRZEMEK NADOLNY  (II st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku zostałem autoryzowany do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze eksperymentowałem, praktykowałem i wprowadzałem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem pierwsze w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród polskich praktyków jogi. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Jestem związany z BosoNaMacie.pl i działam na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Jogi.

YOG03185 small.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Sobota 1. lipca

od 15.00: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.30:  KOLACJA

20.00:  MEDYTACJA I SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

Niedziela 2. lipca - Czwartek 6. lipca

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE
8.00 - 10.00:  JOGA - MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE
12.00:  JOGA - PRAKTYKA I TECHNIKA

13.30:  OBIAD

18.00 - 19.00: ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA, CHANTING
19.00:  KOLACJA

ok. 20.30: INTEGRACJA, WYKŁAD, FILM, PYTANIA I ODPOWIEDZI

DZIEŃ WYJAZDU:

Piątek 7. lipca

7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE

8.00 - 10.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE

12.00: PODSUMOWANIE WYJAZDU, PYTANIA I ODPOWIEDZI

13.00:  OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

Dom_Lowyn_38

Dom_Lowyn_38

Dom_Lowyn_42

Dom_Lowyn_42

Dom_Lowyn_37

Dom_Lowyn_37

Dom_Lowyn_47

Dom_Lowyn_47

Dom_Lowyn_32

Dom_Lowyn_32

Dom_Lowyn_41

Dom_Lowyn_41

Dom_Lowyn_33

Dom_Lowyn_33

Dom_Lowyn_43

Dom_Lowyn_43

Dom_Lowyn_44

Dom_Lowyn_44

Dom_Lowyn_34

Dom_Lowyn_34

Dom_Lowyn_36

Dom_Lowyn_36

Dom_Lowyn_39

Dom_Lowyn_39

Dom_Lowyn_35

Dom_Lowyn_35

Dom_Lowyn_40

Dom_Lowyn_40

Dom_Lowyn_45

Dom_Lowyn_45

Dom_Lowyn_46

Dom_Lowyn_46

MIEJSCE

 

DOM ŁOWYŃ

Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie bywa nazywane krainą stu jezior. To duże niedopowiedzenie. Zachodnia część Wielkopolski jest mocno pofałdowana przez lodowiec, a wśród lasów i wzgórz kryją się setki jezior, stawów, oczek wodnych. Dzięki temu urodzajowi, wiele z nich zachowało dziewiczy charakter i właśnie nad jednym z takich jezior - jeziorem Głębokim, otoczonym lasem, kameralnym, krystalicznie czystym - położony jest DOM Łowyń.

Jezioro Głębokie jest jednym z najczystszych spośród ponad stu, które znajdują się w okolicy. Ma 11 hektarów powierzchni i głębokość sięgającą 18 metrów. Jest zasilane dwoma niewielkimi strumykami. Nie ma ogólnodostępnego kąpieliska – z jeziora korzystają wyłącznie mieszkańcy kilku domów położonych nad jego brzegiem.

Działkę, na której położony jest DOM Łowyń, o nieregularnym, wydłużonym kształcie porastają kilkudziesięcioletnie drzewa. Dzięki dużej powierzchni i dwustumetrowej linii brzegowej, każdy znajdzie zaciszny kąt dla siebie: hamaki nad samą wodą, leżaki w cieniu drzew lub koc na trawie w pełnym słońcu.

WNĘTRZA

Wnętrza urządzone są tak, aby zapewnić gościom komfort i przestrzeń, a dzięki panoramicznym oknom i ogromnym tarasom jednocześnie stałą bliskość przyrody. Salon kusi wygodnymi kanapami, bogatą biblioteczką, a w chłodniejsze dni i wieczory ogniem w kominku. W jadalni w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców. A ponieważ każdy czasem szuka ucieczki od innych ludzi, pokoje to nie tylko sypialnie, ale miejsca, w których chce się spędzać czas patrząc przez ogromne okna na jezioro i zieleń (z większości pokoi można wyjść bezpośrednio na zewnątrz budynku). Każdy pokój ma łazienkę.

POKOJE

DOM Łowyń dysponuje maksymalnie 24 miejscami noclegowymi, które znajdują się w dwóch budnykach: głównym oraz w pawilonie położonym tuż przy domu nad samą wodą. Dostępne są pokoje dwuosobowe oraz 3 studia: 2-3 osobowe oraz 4-5 osobowe. Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę i każdy (oprócz jednego) w wyjście na taras z widokiem na jezioro.

 

EKO KUCHNIA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta. Oparta na najwyższej jakości składnikach od lokalnych ekologicznych producentów. W jadalniani w każdej chwili można napić się kawy, rozmaitych herbat, ziół i skosztować owoców.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (90 m²) , z magicznym widokiem na jezioro. W pochmurną pogodę nastrój poprawia opalany drewnem piecyk, a klimatyczne oświetlenie ułatwia realizację zamierzonych celów.

OKOLICA

Sąsiedztwo jeziora i działki otaczającej DOM Łowyń stanowią leśne wzgórza i łąki. Nieco dalej zaczynają się pola uprawne przylegające do położonej 2 kilometry dalej wsi Łowyń (dwa sklepy spożywcze, jeden wielobranżowy, kościółek). 

W odległości krótkiego spaceru od DOMu (kilkaset metrów) znajduje się stadnina koni i kompleks saun.

 

Oddalony o 12 km Międzychód to jedenastotysięczne miasto z zabytkami architektury i pełną infrastrukturą obejmującą sklepy, kawiarnie, place zabaw, kino, szpital, stadion.

Do głównych atrakcji turystycznych regionu należą: Puszcza Notecka, parki krajobrazowe (Pszczewski i Sierakowski), kilka rezerwatów przyrody oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony z rezerwatem nietoperzy.

DOJAZD

Jeśli chcesz wspólnie dojechać do ośrodka i podzielić się kosztem paliwa z innymi uczestnikami wyjazdu, napisz na info@yogarepublic.pl mail o treści:

"Jadę swoim samochodem z ( miejscowość ) i chętnie zabiorę ( ile osób ) osobę/y. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

lub: "Chętnie dołączę się do wspólnego dojazdu z ( miejscowość ) i podzielę kosztem paliwa. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

Skontaktujemy Was ze sobą.

DOM Łowyń znajduje się 30 km od autostrady A2, 75 km od lotniska (Poznań) - dojazd z Warszawy zajmuje 3,5 godziny, z Wrocławia 3 godziny, a z Poznania 1 godzinę.

Adres: ul. Dormowska 6, 64-426 Łowyń (gm. Międzychód)

Koordynaty geograficzne: 52.510991, 15.883046

2999 zł / 3269 zł

CENY


Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.
(rezerwacja i wpłata zaliczki do 04.06. / od 05.06.)

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 1269 zł zadatku lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 25. czerwca lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Dom Łowyń, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

bottom of page