top of page

JOGA, DETOKS, MEDYTACJA

 
Nieprześnia, 8. - 14. lipca 2018

Wakacje z Jogą, Detoksem i Medytacją w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
8. - 14. lipca 2018

prowadzi Agnieszka Passendorfer

 

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych

 

Nieprześnia to idealne miejsce na wyciszenie – piękny komfortowy ośrodek wokół dawnego dworu, otoczony rozległym akacjowym parkiem w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Dwor 05.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Park 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Pokoje 10.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Jadalnia 01.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Pokoje 08.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Sala do Jogi 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Dwor 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 06.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 07.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 05.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 04.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 03.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Pokoje 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 06.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 02.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 01.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

Nieprzesnia Dwor 03.jpg

PROGRAM

JOGA 3x DZIENNIE

Na zajęcia jogi zapraszamy 3 razy dziennie. Poranna sesja dla osób, które potrzebują intensywniejszej praktyki, będzie czasem dynamicznym vinyasa flow, a czasem klasyczną pierwszą serią ashtangi lub praktyką mysore. Przed brunchem zapraszamy na łagodniejszą jogę, przeznaczoną dla wszystkich, ale przede wszystkim dla początkujących, osób po dłuższej przerwie w praktyce, w czasie menstruacji, ciąży czy po prostu dla tych, którzy nie lubią się zmęczyć. Przed kolacją – zajęcia warsztatowe – przeznaczone na pogłębienie pewnych aspektów praktyki, np. bandhy, otwieranie bioder, wygięcia do tyłu.

DETOKS

Polega na zastosowaniu krótkotrwałych postów: codziennie będziemy spożywać dwa pełne, smaczne i pożywne posiłki gotowane - lunch i kolację, a od kolacji do lunchu (zachowując co najmniej 16 godzinną przerwę po to, by nasz organizm mógł dokończyć trawienie i wejść w etap intensywnego oczyszczania i regeneracji) będziemy spożywać smoothie ze świeżych owoców i warzyw po to, by dostarczyć komórkom potrzebną energię, żywe substancje odżywcze, witaminy i minerały. Krótkotrwałe posty to obecnie najlepiej poznana - naukowo dowiedziona - najskuteczniejsza metoda odmładzania organizmu i regeneracji komórek. Natomiast spożywanie smoothie ze świeżych owoców i warzyw wynika z zasad diety leczniczej i rozdzielnej oraz jest zgodne z odżywianiem komórkowym.

MEDYTACJA

Wieczorem zapraszamy na medytacje. Najpierw powiemy sobie, dlaczego i przede wszystkim, jak warto medytować. Będziemy rozmawiać o różnych rodzajach medytacji, o tym, czy wszystkie są dla wszystkich, a potem… sprawdzać, czy działa. Będzie też czas na podzielenie się swoimi doświadczeniami i zadawanie pytań.

ORIENTACYJNY PROGRAM WARSZTATU

(może ulec drobnym zmianom)

NIEDZIELA 8. lipca

15.00-17.00

 

od 16.00

16.30 - 18.00

 

 

18.00

20.00

ZUPA DLA GŁODNYCH PODRÓŻNYCH

ZAKWATEROWANIE

JOGA (lekkie zajęcia warsztatowe dla wszystkich)

KOLACJA

SPOTKANIE ZPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

PONIEDZIAŁEK 9. lipca - PIĄTEK 13. lipca

8.00

9.00

12.00

13.00

15.00

16.30 - 18.00

 

18.00

20.00

JOGA VINYASA FLOW

ŚNIADANIE (oczyszczające smoothie warszywno-owocowe)
JOGA ŁAGODNA
LUNCH
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe dla wszystkich)
KOLACJA

MEDYTACJA

SOBOTA 14. lipca

od 7.15

9.00

do 12.00

12.00

JOGA VINYASA FLOW -DYNAMICZNA

ŚNIADANIE (owsianka/jaglanka, owoce, kawa, herbata)

WYKWATEROWANIE
LUNCH
WYJAZD

AGNIESZKA PASSENDORFER

Jestem uzależniona od ashtangi. Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Czułam, że to jest „to”, to jednak… nie do końca „to”. „To” to była dopiero ashtanga i jej młodsza siostra vinyasa flow.

Agnieszka Passendorfer

"Jestem uzależniona od ashtangi. Już dawno temu przeczuwałam, że tak to się skończy. Studiowałam filozofię i indologię, byłam więc otoczona joginami, wegetarianami, buddystami i innymi freakami. Śpiewałam z nimi mantry, uczyłam się sanskrytu, jeździłam na ekobazary i… na jogę właśnie.

 

Próbowałam chyba każdego stylu: według Iyengara, kundalini, sivanandę, yin, bikram. Nie mogłam się zdecydować, bo choć czułam, że to jest „to”, to jednak… nie do końca „to”. „To” to była dopiero ashtanga i jej młodsza siostra vinyasa flow. Kiedy je poznałam, nie tylko zaczęłam codziennie rozwijać matę, ale też prowadzić zajęcia. Skończyłam dwa kursy nauczycielskie – w tym jeden ashtangi i vinyasy u Basi Lipskiej. I ze cztery tysiące warsztatów i szkoleń (mniej więcej). Efekt? Jestem uzależniona. Od jogi. A poza tym od moich dzieci, koni, teatru, kawy i pisania. Jeśli chodzi o to ostatnie: moje teksty można przeczytać między innymi na blogu 13lekcjijogi.pl, portalu jogaszukazycia.bosonamacie.pl i w Sensie. Jestem też autorką książki 13 lekcji jogi." A.P.

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek świeżo powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną.  A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Pokoje urządzone są ze smakiem i elegancją. Wykończone w wysokim standardzie – zadowolą najbardziej wymagających gości.

EKOLOGICZNA KUCHNIA OCZYSZCZAJĄCA

Codziennie będziemy spożywać dwa smaczne i pożywne posiłki gotowane - lunch i kolację, a od kolacji do lunchu - zachowując co najmniej 16 godzinną przerwę po to, by nasz organizm mógł dokończyć trawienie i wejść w etap intensywnego oczyszczania i regeneracji - będziemy spożywać smoothie ze świeżych owoców i warzyw.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

OKOLICA

Nieprześnia1 położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

CENY

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

osoba dorosła 

rezerwacja miejsca do 31. maja / rezerwacja miejsca 1. czerwca

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

1599 zł / 1699 zł

dziecko w wieku 4 - 11 lat z miejscem w osobnym łóżku

949 zł

dziecko poniżej 4 lat z miejscem w osobnym łóżku

649 zł
149 zł

dziecko poniżej 4 lat w łóżku z rodzicami

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 2-osobowe z wspólną łazienką (STUDIO: 2 pokoje 2-dwuosobowe z wspólną łazienką)

  • 3-osobowe z własną łazienką

 

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 699 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS
bottom of page