Warsztat "Fresh from Mysore" w Siódmym Lesie k. Kazimierza Dolnego

 
5. - 7. kwietnia 2019

prowadzi Monika Popławska

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób już praktykujących, jak i stawiających na macie pierwsze kroki.

 

Weekend w energii prosto z Indii. Kilka dni wypełnionych praktyką, zgodnie z przekazem Instytutu KPJAYI w Mysore. Poza matą porozmawiamy o podstawowych założeniach ashtanga jogi i o ich znaczeniu w codziennym życiu. Wieczory wypełnimy zdjęciami i opowieściami z praktyki i życia w Mysore – miasta w południowych Indiach, uznawanego za kolebkę współczesnej ashtanga jogi.

PROGRAM
PIĄTEK 5. kwietnia 2019

od 18.00

 

 

 

19.00

21.00

PRZYJAZD I REJESTRACJA

(można również przyjechać wcześniej i poczekać w przytulnej kawiarni Siódmego Lasu)

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZE

SOBOTA 6. kwietnia 2019

7.30 - 9.30

8.00 - 11.00

12.00

14.00 - 15.30

15.30

16.30 - 18.00

18.30

19.30

LEKKIE ŚNIADANIE
JOGA (podział na zajęcia dla osób zaznajomionych z sekwencją i dopiero rozpoczynających praktykę)
BRUNCH

WYKŁAD TEORETYCZNY
PODWIECZOREK

JOGA (zajęcia warsztatowe)
KOLACJA

OPOWIEŚCI Z MYSORE

MONIKA POPŁAWSKA

NIEDZIELA 7. kwietnia 2019

7.30 - 8.00

8.00 - 9.30

10.00

11.00 -12.30

13.30

14.30 - 15.30

ok. 16.00

KAWA, HERBATA, OWOCE

JOGA (wspólna praktyka)

ŚNIADANIE

JOGA (zajęcia warsztatowe)
LUNCH

SPOTKANIE POŻEGNALNE
WYJAZD

"Chociaż na pierwsze zajęcia jogi wybrałam się kilka lat wcześniej, za początek swojej praktyki uznaję trafienie na zajęcia mysore w 2010 roku. Od tamtej pory praktykuję tradycyjną sekwencję ashtanga jogi, zgodnie ze sposobem przekazywanym obecnie w KPJAYI w Mysore. Mam szczęście od 2014 roku regularnie jeździć do Indii, by praktykować pod okiem Sharatha Joisa. W 2018 roku otrzymałam od niego autoryzację do uczenia pierwszej serii ashtanga jogi. Również w Mysore trafiłam do wspaniałych nauczycieli filozofii i chantingu – dr M. Jeyashree i prof. M. Narasimhy – założycieli Anantha Research Foundation. Podczas lat praktyki spotkałam na swojej drodze wiele cudownych osób, które nieustannie pomagają mi się rozwijać. Głęboko wierzę w tę metodę i codziennie widzę, jak może ona wpływać na nasze życie. Dlatego możliwość dzielenia się nią przynosi mi niezmiennie wiele radości i inspiracji." M.P.

MIEJSCE

 

SIÓDMY LAS

To siedlisko zagubione wśród malowniczych wzgórz Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, www.siodmylas.pl. To mały świat, gdzie z okien widać wzgórza pokryte dzikimi uroczyskami, wspaniałą florę i faunę ugorów, szyszki świerkowe, drżące listki grabów, kwitnące gałęzie wiśni, pachnącą sosnę. Wokoło lasy, wąwozy, szachownice pól, a w powietrzu aromaty dzikich ziół. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz.

 

POKOJE

Śpisz w białej pościeli wykończonej ręczną koronką. W pokojach są sosnowe podłogi, przedwojenne meble z litego drzewa. W łazienkach ekologiczne kosmetyki L'Occitane - ekstrakty Prowansji. Domy Siódmego Las zostały zbudowane wyłącznie z naturalnych surowców : drewna, kamienia i cegły.

EKO KUCHNIA

Pysznie, lekko, domowo, w zgodzie z porami roku, z sezonowych produktów, na źródlanej wodzie i do syta – tak będziemy jedli, zyskując znakomitą formę fizyczną i szczupłą sylwetkę, zdrowie i wewnętrzną równowagę. Jak jajka to od kury wolno urzędującej, jak konfitury to siódmolasowe. Chleb jest wypiekany na miejscu, tak jak i na miejscu robione są kluski i pasty, nalewki na owocach, kwiatach i ziołach.Rano na wzmocnienie przed praktyką czeka na Ciebie ciepła herbata i lekka przekąska , później dwa posiłki, jeden w południe po praktyce, drugi wieczorem.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

 

SALA DO JOGI

Sala do jogi najpiękniejsza sala do ćwiczenia w jakiej byliśmy, cała w drewnie z ogromnymi przeszklonymi oknami. W psie z głową w dół można obserwować niebo.

OKOLICA

• Kazimierz Dolny nad Wisłą (10km) – śliczne archetypowe miasteczko nad rzeką, knajpki, galerie, trasy spacerowe

• Nałęczów (10km) – uzdrowisko, zabytkowa architektura, park

• Wąwolnica (6km) – Sanktuarium Maryjne

• Kębło (5km) – stadnina koni

• Janowiec (11km + przeprawa promem) – zamek Firlejów, turnieje, koncerty

• Puławy (15km) – pałac książąt Czartoryskich

• Lublin (34km) – średniowieczna Starówka, muzea, restauracje

 

DOJAZD

Idealny. Prosta droga z Warszawy. Jedynie 2h. Koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Polecamy kierować się opisem dojazdu ze strony Siódmego Lasu: www.siodmylas.pl/dojazd, a niekoniecznie GPSem :)

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 51°19'30.0"N 22°05'47.9"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 51.325808, 22.096353

CENY

Cena cena obejmuje zajęcia, wyżywienie (3 posiłki dziennie) oraz pobyt.

649 zł / 699 zł

miejsce w pokoju 2 osobowym lub 1 osobowym z wspólną łazienką

rezerwacja miejsca do 5. marca / rezerwacja miejsca od 6. marca

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

miejsce w pokoju 1 osobowym z własną łazienką

rezerwacja miejsca do 5. marca / rezerwacja miejsca od 6. marca

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

699 zł / 749 zł

REZERWACJA


Rezerwacji można dokonać wpłacając 299 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Reszta kwoty płatna przelewem do 1. kwietnia lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412
tytułem: Siódmy Las, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

 

Uwaga! Oferujemy tylko 24 miejsca. Dostępne są pokoje 1 i 2 osobowe oraz pokój 3- i 4-osobowy. O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

NAPISZ DO NAS