Długi styczniowy weekend z jogą
w Dworku pod Lipą

 
5. - 8. stycznia 2023

prowadzi Przemek Nadolny

Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Zapraszamy serdecznie na magicznych kilka dni do Dworku pod Lipą, gdzie będziemy ćwiczyć energetyczną, rozgrzewającą ashtanga jogę, objadać się pyszną i zdrową kuchnią wegetariańską!

 

Warsztat wyjazdowy to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez Sharath Yoga Centre w Mysore w Indiach (II st. autoryzacji sharathyogacentre.com).

11

11

10

10

8

8

PROGRAM WARSZTATU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

CZWARTEK 5. stycznia

od 18.00:  ZAKWATEROWANIE
19.30:  KOLACJA

20.30:  SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

PIĄTAK 6. stycznia - SOBOTA 7. stycznia

od 7.30 przez cały dzień: OWOCE, ZDROWE PRZEKĄSKI, HERBATY ZIOŁOWE, KAWA

9.00 - 11.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

11.30:  ŚNIADANIE
15.30 - 17.30: ZAJĘCIA TECHNICZNE

17.30:  KOLACJA

19.00 - 20.30: MEDYTACJA, ODDECH, CHANTING, FILOZOFIA

NIEDZIELA 8. stycznia

od 7.30 przez cały dzień: OWOCE, ZDROWE PRZEKĄSKI, HERBATY ZIOŁOWE, KAWA

9.00 - 11.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

11.30 - 12.15: MEDYTACJA, ODDECH,

12.30: OBIAD

WYJAZD

PRZEMEK NADOLNY (II st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

Socjolog i antropolog kultury, socjoterapeuta, założyciel i nauczyciel w Yoga Republic.
 

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku zostałem autoryzowany do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze eksperymentowałem, praktykowałem i wprowadzałem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem pierwsze w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród polskich praktyków jogi. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Jestem związany z BosoNaMacie.pl i działam na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Jogi.

MIEJSCE

AGROPARK DWOREK POD LIPĄ

Dworek pod Lipą to kameralny ośrodek, położony w sercu Ponidzia, w sąsiedztwie lasów, pól i rzeki Nidy. Na terenie kompleksu mieści się m.in. zabytkowy dworek z 1911 roku, pozostałości zabytkowego parku angielskiego, staw, ogród z leżankami i miejscami na ognisko. Sam zespół dworsko-parkowy oddalony jest o ok. 300 m od zabudowań wiejskich, co zapewnia ciszę i spokój. Bliskość lasów i rzeki Nidy stwarza idealne warunki do odpoczynku i relaksu. Swoją nazwę „Dworek pod Lipą” zawdzięcza liczącej sobie ponad 250 lat Lipie Samotnik, która jest charakterystycznym punktem parku.

dworek-pod-lipa-ogrod-zima-5
dworek-pod-lipa-ogrod-zima-5
press to zoom
11
11
press to zoom
1
1
press to zoom
dworek-pod-lipa-oranzeria-4
dworek-pod-lipa-oranzeria-4
press to zoom
dworek-pod-lipa-oranzeria-3
dworek-pod-lipa-oranzeria-3
press to zoom
dworek-pod-lipa-ogrod-latem-8
dworek-pod-lipa-ogrod-latem-8
press to zoom
7
7
press to zoom
dworek-pod-lipa-ogrod-zima-2
dworek-pod-lipa-ogrod-zima-2
press to zoom
dworek-pod-lipa-ogrod-zima-4
dworek-pod-lipa-ogrod-zima-4
press to zoom

SALA DO JOGI

Przepiękna, sala do ćwiczeń z zabytkowym drewnianym intarsjowanym 100-letnim parkietem, połączona z niesamowitą przeszkloną oranżerią - w oranżerii terakota z ogrzewaniem podłogowym.

press to zoom
press to zoom
POKOJE

Do dyspozycji będziemy mieli 10 pokoi z łazienkami.

press to zoom
press to zoom
press to zoom

EKO KUCHNIA

Menu wegetariańskie z produktów pozyskiwanych z gospodarstwa lub od lokalnych rolników.

DOJAZD

Dworek znajduje się w miejscowości Nowe Kotlice, należącej do gminy Sobków. Położony jest w odległości ok. 10 km na południowy wschód od trasy krajowej E77 (Warszawa-Kraków). Korzystając z nawigacji należy wpisać Stare Kotlice, a po dojechaniu do skrzyżowania w tej miejscowości przy przystanku autobusowym, należy skręcić w drogę szutrową. Po przejechaniu nią 300m po prawej stronie znajdziecie Państwo bramę wjazdową do AGROPARKU.

 

Adres: Nowe Kotlice 54, 28-305 Sobków

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 50.65871 N / 20.46410 E

CENA

miejsce w pokoju 2- lub 3-osobowym z własną łazienką.

1349 zł

miejsce w pokoju 4- lub 5-osobowym z własną łazienką.

1249 zł

REZERWACJA


Rezerwacji można dokonać wpłacając 679 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 2. stycznia lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.  

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.

Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055 

Tytułem: Dworek pod Lipą, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS: info@yogarepublic.pl