top of page
DSC00478 small.jpg

Majówka z ashtanga jogą w Dworku pod Lipą

 
28. kwietnia - 3. maja 2023

prowadzi Przemek Nadolny

Wyjazd przeznaczony jest zarówno dla osób praktykujących jak i początkujących.

 

Zapraszamy serdecznie na magicznych kilka dni do Dworku pod Lipą, gdzie będziemy ćwiczyć energetyczną, rozgrzewającą ashtanga jogę, objadać się pyszną i zdrową kuchnią wegetariańską!

 

Majówka to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez SYC (dawnego KPJAYI) w Mysore w Indiach, http://sharathyogacentre.com/

dworek-pod-lipa-oranzeria-4.jpg

PRZEMEK NADOLNY  (II st. autoryzacji SYC - sharathyogacentre.com)

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku zostałem autoryzowany do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze eksperymentowałem, praktykowałem i wprowadzałem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem pierwsze w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród polskich praktyków jogi. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Jestem związany z BosoNaMacie.pl i działam na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Jogi.

11.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Piątek 28. kwietnia

od 18.00:  ZAKWATEROWANIE
19.30:  KOLACJA

20.30:  SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

Sobota 29. kwietnia - Wtorek 2. maja

od 7.30 przez cały dzień:  OWOCE, ZDROWE PRZEKĄSKI, HERBATY ZIOŁOWE, KAWA

9.00 - 11.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

11.30:  BRUNCH
16.00 - 18.00:  ZAJĘCIA TECHNICZNE

18.00:  KOLACJA

19.00 - 20.30:  MEDYTACJA, ODDECH, CHANTING, FILOZOFIA

DZIEŃ WYJAZDU:

Środa 3. maja

od 7.30 przez cały dzień:  OWOCE, ZDROWE PRZEKĄSKI, HERBATY ZIOŁOWE, KAWA

9.00 - 11.00:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

11.30 - 12.15:  MEDYTACJA, ODDECH,

12.30: OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

MIEJSCE

AGROPARK DWOREK POD LIPĄ

Dworek pod Lipą to kameralny ośrodek, położony w sercu Ponidzia, w sąsiedztwie lasów, pól i rzeki Nidy. Na terenie kompleksu mieści się m.in. zabytkowy dworek z 1911 roku, pozostałości zabytkowego parku angielskiego, staw, ogród z leżankami i miejscami na ognisko. Sam zespół dworsko-parkowy oddalony jest o ok. 300 m od zabudowań wiejskich, co zapewnia ciszę i spokój. Bliskość lasów i rzeki Nidy stwarza idealne warunki do odpoczynku i relaksu. Swoją nazwę „Dworek pod Lipą” zawdzięcza liczącej sobie ponad 250 lat Lipie Samotnik, która jest charakterystycznym punktem parku.

SALA DO JOGI

Przepiękna, sala do ćwiczeń z zabytkowym drewnianym intarsjowanym 100-letnim parkietem, połączona z niesamowitą przeszkloną oranżerią - w oranżerii terakota z ogrzewaniem podłogowym.

POKOJE

Do dyspozycji będziemy mieli 10 bardzo wygodnych pokoi z łazienkami.

EKO KUCHNIA

Menu wegetariańskie z produktów pozyskiwanych z gospodarstwa lub od lokalnych rolników. Pory posiłków są dostosowane do programu zajęć - po porannej praktyce brunch, a wieczorem kolacja - oba posiłki zbilansowane i z daniami na ciepło. Poza tym cały czas dostępne zdrowe przekąski i owoce - na pewno będzie wystarczająco by najeść się do syta.

DOJAZD

Zaledwie 2h drogi z Warszawy, 1h z Krakowa i 30 min od Kielc.

 

Jeśli chcesz wspólnie dojechać do ośrodka i podzielić się kosztem paliwa z innymi uczestnikami wyjazdu, napisz na info@yogarepublic.pl mail o treści:

"Jadę swoim samochodem z ( miejscowość ) i chętnie zabiorę ( ile osób ) osobę/y. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

lub: "Chętnie dołączę się do wspólnego dojazdu z ( miejscowość ) i podzielę kosztem paliwa. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

Skontaktujemy Was ze sobą.

Dworek znajduje się w miejscowości Nowe Kotlice, należącej do gminy Sobków. Położony jest w odległości ok. 10 km na południowy wschód od trasy krajowej E77 (Warszawa-Kraków).  Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 2 godzin. Korzystając z nawigacji należy wpisać Stare Kotlice, a po dojechaniu do skrzyżowania w tej miejscowości przy przystanku autobusowym, należy skręcić w drogę szutrową. Po przejechaniu nią 300m po prawej stronie znajdziecie bramę wjazdową do AGROPARKU.

 

Adres: Nowe Kotlice 54, 28-305 Sobków

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 50.65871 N / 20.46410 E

CENA

miejsce w pokoju 2- lub 3-osobowym z własną łazienką

2479 zł

miejsce w pokoju 4-osobowym z własną łazienką

2339 zł

zniżka dla osoby towarzyszącej (niećwiczącej)

250 zł

REZERWACJA


Rezerwacji można dokonać wpłacając 979 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników - kliknij w przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 24. kwietnia  lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.  

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.

Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055 

Tytułem: Dworek pod Lipą, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

11

11

10

10

8

8

bottom of page