top of page

Rozpoczęcie roku z Ashtanga Jogą w Starej Szkole w Harszu nad Jeziorem na Mazurach

1. - 6. stycznia 2021

prowadzi Gabi Mikołajczak

​Wyjazd przeznaczony jest dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

Zapraszam do spędzenia wspólnie pierwszych dni nowego roku. Każdego ranka będziemy pracować nad wewnętrznym, oczyszczającym ogniem podczas Mysore i zajęć prowadzonych. W ciągu dnia czekają nas spacery, gdzie pośród pięknych mazurskich krajobrazów i  obliskiego jeziora równoważymy nieco poranny ogień, czystą energią wody. Podczas tych paru dni będziemy mieli też okazję pobyć ze sobą w ciszy, uważnie zatopić się w interesującej rozmowie i nasycić się wspaniałą roślinną kuchnią. Razem z Tobą pochylę się nad Twoją praktyką, żebyś znalazła/znalazł w niej siłę i inspirację na nowy rok. Zapraszam do nieco innego wymiaru rzeczywistości, który stworzy się na te dni w pięknej wsi na Mazurach.

stara-szkola-w-harszu

stara-szkola-w-harszu

harsz-nad-jeziorem

harsz-nad-jeziorem

harsz-pokoje-goscinne (1)

harsz-pokoje-goscinne (1)

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

PROGRAM

 

JOGA

Rano zajęcia ashtangi podzielone na dwie grupy: Mysore, dla tych którzy już praktykują oraz zajęcia prowadzone dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z ashtangą. Po południu zajęcia warsztatowe dla wszystkich dostosowane do
potrzeb grupy. Pochylimy się nad holistycznym podejściem do praktyki, tak by jak ogień i woda nauczyć się łączyć wdech z wydechem oraz siłę z miękkością.
Porozmawiamy o podejściu do praktyki na macie jak i poza nią. Codziennie medytacja, spacery, wieczory filmowe o tematyce jogowej i okołojogowej.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

PIĄTEK 1. stycznia

od 16.00

 

19.00

20.30

PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

KOLACJA

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE I WIECZORNY CHILLOUT

SOBOTA 2. stycznia - WTOREK 5. stycznia

7.30

 

 

7.30 - 9.30​

9.30

12.00

 

13.30

17.30-18.30​

19.00

20.30

CIEPŁA WODA Z CYTRYNĄ, NAPAR IMBIROWY, HERBATA, KAWA, OWOCE

MYSORE
ŚNIADANIE

ASHTANGA – zajęcia prowadzone na poziomie Ashtanga I/II

OBIAD

ZAJĘCIA WARSZTATOWE, ĆWICZENIA ODDECHOWE

KOLACJA

SPOTKANIA / FILMY

ŚRODA 6. stycznia

7.30​

7.30 - 9.30

9.30

12.00

 

13.30

CIEPŁA WODA Z CYTRYNĄ, NAPAR IMBIROWY, HERBATA, KAWA, OWOCE

MYSORE dla wszystkich
ŚNIADANIE

ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA

LUNCH

WYJAZD

GABI MIKOŁAJCZAK

"Nie wyobrażam sobie życia bez podróży. Najczęściej ruszam tam, gdzie pulsuje energia wody.

Z wykształcenia jestem filmowcem, z zawodu - producentem. W Yoga Republic z pasją i miłością zajmuję się Ashtangą. Swoją własną praktykę rozwijam od ponad 12 lat, szukając wskazówek u ludzi, których szanuję i podziwiam. Mój pierwszy Mysore u Kathy Cooper był w 2012 roku. Maty Ezraty, pokazała mi, że możliwe było połączenie mojej wieloletniej praktyki Iyangara z Ashtangą. Do Davida Robsona i Jeleny Vesic będę wracać, aby uczyć się, jak uczyć innych. Co roku w Mysore praktykuję pod okiem Sharatha Jois.

Co chcę pokazać Ci na zajęciach ze mną?

Prawidłowe wykonanie asan to tylko początek odkrywania tajemnicy, czym jest joga. Oczywiście przez korekty i wspólne poznawanie asan, chcę uczyć Cię techniki. Ale jako Twój przyjaciel, przede wszystkim pragnę towarzyszyć Ci w podróży w głąb siebie, do większej świadomości oraz empatii do Świata.

Do zobaczenia." G.M.

MIEJSCE

 

STARA SZKOŁA W HARSZU

Harsz znajduje się w pięknym miejscu oddalonym jedynie 18 km od Giżycka i 11 km od Węgorzewa. Malowniczy Harsz został założony w 1550 roku. Charakteryzuje go stara, nieregularna zabudowa, która idealnie wkomponowuje się w lekko pagórkowaty teren otoczony rozległymi lasami. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a dzięki wyjątkowej lokalizacji atrakcje mazurskie są w zasięgu wycieczki rowerowej lub szybkiej podróży samochodem. 

Ze Starej Szkoły do jeziora jest tylko kilka kroków. Od linii brzegowej dzieli tylko ulica. Część pokoi ma widok na jezioro, a część na nasz sad. Latem można skorzystać z rowerów wodnych, kajaków, łódek lub popływać w krystalicznie czystej wodzie. Jezioro Harsz, jest wyjątkowo spokojne, nie ma dużego zagęszczenia i nie ma na nim nadmiaru hałasu. Dzięki trawiastej plaży z łagodnym, czystym wejściem do wody, kąpiel w jeziorze to prawdziwa przyjemność.

Wspólna przestrzeń jest tak wyposażona, żeby można było wygodnie usiąść i spędzić czas razem. Na drugim piętrze jest kuchnia z lodówką do dyspozycji gości, regały z ciekawymi książkami i wygodne miejsca do siedzenia. Na parterze znajduje się salon z kominkiem.

POKOJE

Dostępnych jest 9 pokoi z widokiem na jezioro i pokoje z widokiem na sad, które pomieszczą komfortowo 22 osoby. Każdy pokój jest urządzony ze smakiem i charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Każdy pokój ma własną łazienkę.

EKO KUCHNIA

W Starej Szkole zdrową i smaczną kuchnię prowadzą Ania i Grzegorz, którzy nie korzystają z półproduktów, własnoręcznie robią sery, jogurty i przetwory, praktykując zasady slow food. Z pieczołowitością wykorzystują sezonowe dobra natury i uprawy z własnego ogrodu warzywnego. Współpracują z lokalnymi hodowcami.  Guacamole, pasta z fasoli, wegański bigos czy pyszne koktajle owocowe i warzywne – to tylko namiastka tego, co wegańskim gościom serwuje Ania, która od prawie 30 lat jest wegetarianką, a od roku weganką. W wegańskim zaciszu kuchni obowiązkowo króluje mleko sojowe, migdałowe, tofu oraz owoce i warzywa z własnego ogródka- wszystko po to, by pobyt w Starej Szkole był pełen wysublimowanego i zdrowego smaku.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Sala do jogi z drewniana podłogą i niezapomnianym widokiem na jezioro.