top of page
DSC00478 small.jpg

Wakacje z jogą w Nieprześni na Pogórzu Karpackim

 
planowany termin: wakacje 2024

prowadzi Przemek Nadolny

Wyjazd dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych oraz szkolenie dla nauczycieli (kliknij po szczegóły dotyczące szkolenia dla nauczycieli).

 

Nieprześnia to idealne miejsce na wyciszenie – piękny komfortowy ośrodek wokół dawnego dworu, otoczony rozległym akacjowym parkiem w sercu malowniczego Pogórza Karpackiego, zaledwie 40 km od Krakowa. Do tego energetyczna, rozgrzewająca ashtanga joga, oraz pyszna i zdrowa kuchnią wegetariańska – wypocznij i zregeneruj się w Nieprześni!

 

Wyjazd z Yoga Republic to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez SYC w Mysore w Indiach, http://sharathyogacentre.com/

Nieprzesnia Yoga Republic Wakacje z Joga.jpg

PRZEMEK NADOLNY

Z wykształcenia jestem socjologiem, socjoterapeutą i antropologiem kultury. Założyłem i uczę w Yoga Republic. Od ponad 25 lat mam przyjemność praktykować i uczyć się od najlepszych nauczycieli jogi z całego świata. W 2009 rozpocząłem naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu wracam regularnie do Mysore gdzie spędziłem niemal dwa lata, ucząc się i praktykując pod okiem mojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku zostałem autoryzowany do uczenia pierwszej, a w 2015 do uczenia drugiej serii Ashtanga jogi.

Uczeniem jogi zajmuję się profesjonalnie, w pełnym wymiarze godzin, od dnia ukończenia studiów na UW w 2004 roku. Uczę nieprzerwanie Ashtanga jogi z początku wg metody Iyengara, a od 2009 r. wg metody z Mysore. W mojej karierze eksperymentowałem, praktykowałem i wprowadzałem do nauczania także inne klasyczne metody hatha-jogi, m.in. Sivananda jogę. Od 2007 roku prowadziłem pierwsze w Polsce zajęcia Vinyasa i gorąco propagowałem ten styl praktyki wśród polskich praktyków jogi. W trakcie i po ukończeniu studiów, prowadziłem przez ponad dwa lata, w ramach specjalizacji socjoterapeutycznej, autorski program zajęć terapii jogą w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jestem autorem artykułów i publikacji n.t jogi, w tym pracy magisterskiej n.t. środowiska osób praktykujących jogę w Polsce. Jestem związany z BosoNaMacie.pl i działam na rzecz rozwoju jogi w Polsce w ramach stowarzyszenia Porozumienie Jogi.

Nieprześnia_07.jpg

program

DZIEŃ PRZYJAZDU:

Niedziela

od 17.00:  PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.30:  KOLACJA

20.00:  MEDYTACJA I SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

Poniedziałek - Piątek

od 7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE
8.00 - 9.30:  JOGA - MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE
12.00:  JOGA - POCZATKUJĄCY

13.00:  ZAJĘCIA DLA ASYSTENTÓW

14.00:  OBIAD

18.00 - 19.00:  ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA, CHANTING
19.00:  KOLACJA

ok. 20.30:  INTEGRACJA, WYKŁAD, FILM, PYTANIA I ODPOWIEDZI

DZIEŃ WYJAZDU:

Sobota

od 7.30:  KAWA, HERBATA, OWOCE

8.00 - 9.30:  MYSORE / SERIA PROWADZONA

10.00:  ŚNIADANIE

12.00:  PODSUMOWANIE WYJAZDU, PYTANIA I ODPOWIEDZI

13.00:  OBIAD

WYJAZD

Plan jest orientacyjny (może ulec drobnym zmianom).

MIEJSCE

 

NIEPRZEŚNIA

To piękny, komfortowy i elegancki ośrodek powstały wokół dawnego dworu z 1934 roku. Całość otoczona jest zabytkowym, rozległym parkiem akacjowym, w którym można przysiąść w cieniu drzew pod altaną lub powygrzewać się na pomoście urokliwego stawu. A z pomiędzy drzew może nam się przyglądać jeden z mieszkańców parku, którymi są lama i dwa konie. Wnętrza wykończone są ze smakiem, dbałością o wygodę oraz jakość użytych materiałów. Nieprześnia znajduje się na bardzo malowniczym Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego, tuż obok zamku w Wiśniczu i kopalni soli w Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. www.nieprzesnia1.com

POKOJE

Pokoje urządzone są ze smakiem i elegancją. Wykończone w wysokim standardzie – zadowolą najbardziej wymagających gości. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę oraz ręczniki i suszarki do włosów.

EKOLOGICZNA KUCHNIA OCZYSZCZAJĄCA

Pyszna, lekka, kuchnia wegetariańska, sprzyjająca utrzymaniu znakomitej formy fizycznej i szczupłej sylwetki, zdrowia i wewnętrznej równowagi – 3 bogate posiłki dziennie, którymi najecie się do syta. Cały dzień dostępny jest bufet z napojami.

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem. Dieta indywidualna za dodatkową opłatą w zależności od jej rodzaju – o szczegóły prosimy pytać mailem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (100 m²) , wyposażona w podgrzewanie podłogowe.

SAUNA

Na terenie ośrodka w ogrodzie znajduje się sauna. Korzystanie z sauny dodatkowo płatne 40 zł za osobę.

OKOLICA

Nieprześnia1 położona jest w dolinie potoku Polanka na Chronionym Obszarze Krajobrazu Pogórza Wiśnickiego będącego częścią Pogórza Karpackiego. Jest to teren o pięknej, malowniczej rzeźbie terenu, przez który przebiegają liczne szlaki turystyczne, a w bliskiej odległości znajdują się jedne z najcenniejszych polskich zabytków archtektury i inne atrakcje:

 

  • Zamek w Wiśniczu – wzniesiony w 2. połowie XIV wieku na planie czworoboku z wewnętrznym dziedzińcem zwieńczony czterema basztami w narożach, przepięknie położony na zalesionym wzgórzu – jedno z najcenniejszych w Polsce dzieł wczesnobarokowej architektury rezydencjonalno – obronnej. www.zamekwisnicz.pl

 

  • Zabytkowa Kopalnia Soli w Bochni – to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej. Jej początki sięgają połowy XIII wieku. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. W 2013 roku Kopalnia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. www.kopalnia-bochnia.pl

 

  • Zabytkowe, ludowe kościoły na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej, a wśród nich drewniany gotycki kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. Wzniesiony pod koniec XV wieku, wpisany – wraz z cennym wyposażeniem – na listę UNESCO. www.lipnicamurowana.pl

 

DOJAZD

Jeśli chcesz wspólnie dojechać do ośrodka i podzielić się kosztem paliwa z innymi uczestnikami wyjazdu, napisz na info@yogarepublic.pl mail o treści:

"Jadę swoim samochodem z ( miejscowość ) i chętnie zabiorę ( ile osób ) osobę/y. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

lub: "Chętnie dołączę się do wspólnego dojazdu z ( miejscowość ) i podzielę kosztem paliwa. Proszę o kontakt pod nr. tel. ( twój numer telefonu )"

Skontaktujemy Was ze sobą.

 

Nieprześnia 1 znajduje się niedaleko Nowego Wiśnicza i Bochni, niecałe 40 km od Krakowa. Dojazd z Warszawy zajmuje ok. 4 godziny 30 minut. Adres: Nieprześnia 1, 32-700 Bochnia

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 49°54'52.0"N 20°22'48.3"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 49.914434, 20.380076

CENY

Cena za wyjazd bez szkolenia dla nauczycieli
obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt

jeszcze nie ustalona

Cena za wyjazd ze szkoleniem dla nauczycieli
obejmuje szkolenie zgodnie z programem zawartym TUTAJ, wyżywienie oraz pobyt

jeszcze nie ustalona

Dostępne są pokoje:

 

  • 2-osobowe z własną łazienką

  • 3-osobowe z własną łazienką

  • Studio z łazienką: 2 pokoje 2-dwuosobowe z czego jeden jest pokojem przechodnim

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 1099 zł zaliczki na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników - kliknij w przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Nieprześnia, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

esnia Sala do Jogi 01.jpg

esnia Sala do Jogi 01.jpg

rzesnia_14

rzesnia_14

bottom of page