top of page

Listopadówka z Ashtanga jogą w Lipowym Domu nad Jeziorem na Mazurach

 
28. października - 1. listopada 2021

prowadzi Gabi Mikołajczak

 

Wyjazd przeznaczony jest dla osób praktykujących, jak również pragnących rozpocząć praktykę Ashtanga jogi.

 

Zapraszamy serdecznie na przedłużony weekend z jogą do magicznego Lipowego Domu, gdzie będziemy ćwiczyć energetyczną, rozgrzewającą ashtanga jogę, oraz raczyć się pyszną i zdrową kuchnią roślinną z widokiem na błękitną taflę wody jeziora!

Lipowy Dom wnętrze

Lipowy Dom wnętrze

Lipowy Dom jezioro

Lipowy Dom jezioro

YOG08919 small

YOG08919 small

PROGRAM

Zaczynamy wspólną kolacją i spotkaniem organizacyjnym. Wyżywienie wegetariańskie, na życzenie wegańskie i bezglutenowe bazujące na lokalnych dostawcach, ogródku i własnych przetworach. Mamy bezpośredni dostęp do jeziora i pięknego pomostu - świetnego na poranne praktyki medytacyjne o wschodzie słońca. W okolicy Puszcza Piska, Mazurskie łąki i lasy. Lipowy dom jest w strefie ciemności kosmicznej, więc niebo jest fantastyczne do obserwacji. Na terenie także miejsce na ognisko z którego skorzystamy, jak dopisze nam pogoda. W okolicy możliwość rezerwacji ruskiej bani, poza tym morze możliwości na spędzenie wolnego czasu. Na miejscu za dodatkową opłatą można skorzystać z masaży. Masują gospodarze Magda i Radek w duchu Aloha, Lomi Lomi Nui, który pozwala na głębokie rozluźnienie, uwolnienie przepływu energii i emocji i nie koliduje z praktyką Ashtangi.

 

JOGA

Rano zajęcia ashtangi podzielone na dwie grupy: praktyka własna pod okiem nauczyciela w systemie Mysore, dla tych którzy już praktykują, oraz zajęcia Ashtangi prowadzonej dla tych, którzy zaczynają
swoją jogową przygodę.

 

Po południu zajęcia dla wszystkich dostosowane do potrzeb grupy. Pochylimy się nad holistycznym podejściem do praktyki, tak by jak ogień i woda nauczyć się łączyć wdech z wydechem oraz siłę z miękkością. Porozmawiamy o podejściu do praktyki na macie jak i poza nią. Codziennie medytacja,
wieczory filmowe o tematyce jogowej i okołojogowej. Poza jogą spacery obowiązkowe dla wszystkich :-)

GABI MIKOŁAJCZAK

"Nie wyobrażam sobie życia bez podróży. Najczęściej ruszam tam, gdzie pulsuje energia wody.

Z wykształcenia jestem filmowcem, z zawodu - producentem. W Yoga Republic z pasją i miłością zajmuję się Ashtangą. Swoją własną praktykę rozwijam od ponad 12 lat, szukając wskazówek u ludzi, których szanuję i podziwiam. Mój pierwszy Mysore u Kathy Cooper był w 2012 roku. Maty Ezraty, pokazała mi, że możliwe było połączenie mojej wieloletniej praktyki Iyangara z Ashtangą. Do Davida Robsona i Jeleny Vesic będę wracać, aby uczyć się, jak uczyć innych. Co roku w Mysore praktykuję pod okiem Sharatha Jois.

Co chcę pokazać Ci na zajęciach ze mną?

Prawidłowe wykonanie asan to tylko początek odkrywania tajemnicy, czym jest joga. Oczywiście przez korekty i wspólne poznawanie asan, chcę uczyć Cię techniki. Ale jako Twój przyjaciel, przede wszystkim pragnę towarzyszyć Ci w podróży w głąb siebie, do większej świadomości oraz empatii do Świata.

Do zobaczenia." G.M.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

CZWARTEK 28. października

od 17.00 PRZYJAZD

19.00 KOLACJA

20.00 SPOTKANIE ORGANIZACYJNE I WIECZORNY CHILLOUT

 

PIĄTEK 29. października - NIEDZIELA 31. października

7.30 - 9.30 MYSORE

9.30 ŚNIADANIE

12:00 ASHTANGA – zajęcia prowadzone na poziomie Ashtanga I/II

13:30 OBIAD

17:30 ZAJĘCIA WARASZTATOWE

19:00 KOLACJA

20:00 MEDYTACJA

20:30 SPOTKANIA / FILMY

 

PONIEDZIAŁEK 1. listopada

7.30 MYSORE

9.30 ŚNIADANIE

12:00 ASHTANGA – zajęcia prowadzone na poziomie Ashtanga I/II

13:30 OBIAD

ok. 14:30 WYJAZD

MIEJSCE

 

LIPOWY DOM

Odwiedź niecodzienny dom nad jeziorem, www.lipowydom.pl. Lipowy Dom położony jest pośród morenowych pagórków w sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Magiczny widok na błękitną taflę wody rozpościerający się z tarasu ukoi i zachwyci każdego. Wprost nie można oderwać od niego oczu.  Gospodarstwo zbudowane w tradycyjnej mazurskiej stylistyce harmonijnie wpisuje się w otaczającą przyrodę. Dom ma bezpośredni dostęp do jeziora, własną oczyszczalnię, ogród warzywny, młody sad i oczywiście kompost. Do dyspozycji gości jest salon z kominkiem oraz taras z widokiem na jezioro. Oddychasz pełną piersią. Odpoczywasz. 

EKO KUCHNIA

Wyżywienie wegetariańskie bazujące na lokalnych dostawcach, ogródku i  własnych przetworach. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

 

SALA DO JOGI

Przestronna sala na poddaszu z drewnianą podłogą została stworzona z myślą o ćwiczeniu jogi. Idealna do ashtangi, bo ciepła i przytulna.

MASAŻE

Na miejscu za dodatkową opłatą można skorzystać z masaży. Masują gospodarze Magda i Radek w
duchu Aloha, Lomi Lomi Nui, który pozwala na głębokie rozluźnienie, uwolnienie przepływu energii i
emocji i nie koliduje z praktyką Ashtangi

DOJAZD

Lipowo leży na terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki. Na wschód od wsi leży jezioro Wielki Majcz, na południu wsi jezioro Majcz Mały. Znajduje się niedaleko znanych miejscowości turystycznych, Mikołajek, Mrągowa, Krutyni. Z Warszawy dojazd to ok. 214 km, wg. Google Maps zajmuje 3h 08 min.

 

Koordynaty geograficzne tradycyjne: 53°47'03.5"N 21°26'28.8"E

Koordynaty geograficzne dziesiętne: 53.784312, 21.441322

OKOLICA

W okolicy Puszcza Piska, Mazurskie łąki i lasy, Wiosna rozpieszcza przyrodniczo. Lipowy dom jest w
strefie ciemności kosmicznej, więc niebo jest fantastyczne do obserwacji. Na terenie także miejsce na
ognisko z którego skorzystamy jak dopisze nam pogoda. W niedalekiej Ukcie można skorzystać z prawdziwej mazurskiej bani, poza tym morze możliwości na spędzenie wolnego czasu.

 

Lipowy Dom jest świetnym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe: do Kadzidłowa – mieści się tam muzeum w chacie podcieniowej z XIX i Park Dzikich Zwierząt; lub do Krutyni – centrum kajakowego, gdzie organizowane są spływy do Wojnowa- wsi, gdzie stoi dawny klasztor staroobrzędowców i cerkiew.

Miłośnicy jazdy konnej mają w pobliżu kilka stadnin. Tylko 10 km jest do spa i aquaparku w Mikołajkach.

CENY

1 499 zł

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

Dostępne są pokoje 2-osobowe i 3-osobowe z własną łazienką lub wspólną łazienką​. O wyborze pokoju decyduje kolejność oraz układ rezerwacji. Pokoje będą ostatecznie przydzielane po zamknięciu listy.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 599 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl i otrzymaniu zwrotnego potwierdza przyjęcia wstępnej  rezerwacji. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 23. października lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.


Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 57 1020 1169 0000 8202 0304 8055
tytułem: Lipowy Dom, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

NAPISZ DO NAS

bottom of page