top of page

Jesienny weekend z MYSORE i detoksem w Zagrodzie Kuwasy nad nad Biebrzą

 
30. listopada - 2. grudnia 2018

prowadzi Przemek Nadolny

 

Wyjazd dla osób praktykujących Ashtanga jogę.

 

Zapraszamy w jesienny weekend do zanurzonej w przyrodzie Zagrody Kuwasy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. Do tego energetyczna, rozgrzewająca Ashtanga joga, oraz pyszna i lekka kuchnią wegetariańska w połączeniu z detoksem owocowo -warzywnym, pozwolą Ci oczyścić ciało i umysł!

 

Ten warsztat to wspaniała okazja by rozpocząć, rozwinąć i ugruntować swoją praktykę jogi pod okiem Przemka Nadolnego, nauczyciela autoryzowanego przez KPJAYI w Mysore w Indiach, www.kpjayi.org/teachers-directory/europe!

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

Zagroda-Kuwasy-Pokoj-4-osobowy00004

PRZEMEK NADOLNY

Przemek Nadolny, nauczyciel autoryzowany przez KPJAYI

Socjolog i antropolog kultury, socjoterapeuta, nauczyciel i współwłaściciel Yoga Republic.

 

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

PIĄTEK 30. listopada

od 18.00

20.00

21.00

ZAKWATEROWANIE

KOLACJA

SPOTKANIE ZAPOZNAWCZO-ORGANIZACYJNE

SOBOTA 1. grudnia

7.30

 

8.00 - 10.30

10.30 - 11.00

11.30

15.00

 

16.30 - 18.00

18.00

19.00

SMOOTHIE WARZYWNO-OWOCOWE
MYSORE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE
BRUNCH
SMOOTHIE WARZYWNO-OWOCOWE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE
KOLACJA

SPOTKANIE / WYKŁAD / FILM

NIEDZIELA 2. grudnia

8.30 - 10.30

10.30

12.00 - 13.30

14.00

ok. 15.00

SERIA PROWADZONA

ŚNIADANIE

ZAJĘCIA WARSZTATOWE
OBIAD
WYJAZD

MIEJSCE

 

ZAGRODA KUWASY

Tych, którym Mazury kojarzą się z tłumami głośnych turystów, a którzy pragną spokojnego wypoczynku na łonie natury, zapraszamy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. W takim właśnie sielskim pejzażu usytuowana  jest  Zagroda Kuwasy.

POKOJE

Pokoje urządzone są w naturalnych materiałach. Każdy pokój wyposażony jest w przestronna łazienkę z WC i prysznicem.

DETOKS

Polega na zastosowaniu krótkotrwałych postów: codziennie będziemy spożywać dwa pełne, smaczne i pożywne posiłki gotowane - lunch i kolację, a od kolacji do lunchu (zachowując co najmniej 16 godzinną przerwę po to, by nasz organizm mógł dokończyć trawienie i wejść w etap intensywnego oczyszczania i regeneracji) będziemy spożywać smoothie ze świeżych owoców i warzyw po to, by dostarczyć komórkom potrzebną energię, żywe substancje odżywcze, witaminy i minerały. Krótkotrwałe posty to obecnie najlepiej poznana - naukowo dowiedziona - najskuteczniejsza metoda odmładzania organizmu i regeneracji komórek. Natomiast spożywanie smoothie ze świeżych owoców i warzyw wynika z zasad diety leczniczej i rozdzielnej oraz jest zgodne z odżywianiem komórkowym.

SALA DO JOGI

Piękna, przestronna (118 m²), pełna światła, z oknami na dwie strony.

DODATKOWE ATRAKCJE (niewliczone w cenę wyjazdu)

Biebrzański Park Narodowy

Zagroda Kuwasy bezpośrednio sąsiaduje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym najrozleglejszym parkiem narodowym w Europie Środkowej, a Bagna Biebrzańskie są uznawane za jedną z najważniejszych w kraju i Europie ostoi ptaków wodno- błotnych​. Spośród 62 gatunków ptaków uznanych za zagrożone wyginięciem, 42 regularnie gnieżdżą się na tych terenach. Spotkać tu można np.: dubelta, bataliona, cietrzewia, wodniczkę, orlika grubodziobego, bielika, czarnego bociana. Z chronionych roślin obejrzeć tu można takie rarytasy jak rosiczka i dzikie storczyki. W Zagrodzie Kuwasy znajduje się punkt sprzedaży kart wstępu do parku narodowego. Zagroda Kuwasy współpracuje z doskonałymi licencjonowanymi przewodnikami biebrzańskimi. Recepcja chętnie pomoże zorganizować wycieczkę z przewodnikiem, który stanie się waszymi oczami i uszami w świecie dzikiej biebrzańskiej przyrody.

Jazda Konna

Ważnym miejsce w Kuwasach jest stajnia z 4 końmi wierzchowymi i latem wspomaganymi przez konie z Klubu Jeździeckiego Chrapka z Książenic koło Warszawy. Polecamy jazdy konne z instruktorem na każdym poziomie zaawansowania, także dla zupełnie początkujących. W stajni mieszka także rogata Marzena, oraz Balbina i Bolek czyli nasze kozy. Aktualnie mamy także 3 psy oraz 4 koty.

Zagroda Kuwasy usytuowana jest przy Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur. Najbliższy Zagrodzie odcinek biegnie przez uroczyska Czerwonego Bagna. System oznakowanych dróg i ścieżek pozwala na przeprowadzenie 1-, 2-godzinnych jazd terenowych dla naszych Gości. Inny odcinek Szlaku prowadzi leśnymi duktami nad jezioro Dreństwo, gdzie w wyznaczonym miejscu wolno wchodzić z końmi do wody, poić je i kąpać. Pławienie koni to ulubiona atrakcja w lecie.

Kajaki

Spływy kajakowe bliską rzeką Jegrznią  (lub nieco dalszą Biebrzą, także tratwą).

Wycieczki rowerowe

Szlaki rowerowe w pobliżu są doskonałe dla aktywnych. Można wypożyczyć rowery i foteliki dziecięce, Zagroda Kuwasy jest autoryzowaną stacją Green Velo.

Kąpieliska

Kąpiele w rzece lub jeziorze na jednym z kilku urokliwych kąpielisk.

Tenis stołowy

W Zagrodzie dysponujemy stołem do Ping Ponga

Dla dzieci

Zagroda Kuwasy posiada dla dzieci niemal wszystko to, czym może się pochwalić hotel przyjazny dzieciom. Piaskownica i zabawki do piasku, zjeżdżalnie, huśtawki, książeczki i gry planszowe, boisko do badmintona, piłki a latem basenik dmuchany – czas na zabawę!

DOJAZD

Woźnawieś 30A, 19-206 Rajgród

649 zł / 699 zł

CENY

Dostępne są pokoje 2-osobowe z własną łazienką i 3-osobowe z własną łazienką

O wyborze pokoju decyduje kolejność rezerwacji.

Cena za wyjazd obejmuje zajęcia, wyżywienie oraz pobyt.

rezerwacja miejsca do 31. października / rezerwacja miejsca od 1. listopada

(obowiązuje data wpłaty zadatku)

dopłata do pokoju dwuosobowego na wyłączność

200 zł

dzieci 3 - 12 lat

399 zł

dzieci do ukończenia 3. roku życia

w łóżku z rodzicem lub w przywiezionym łóżeczku turystycznym

bezpłatnie 
25 zł / doba

w łóżeczku niemowlęcym wypożyczonym z Zagrody Kuwasy (rozliczenie bezpośrednio z Zagrodą Kuwasy)

Pobyt psa/kota
Opłatę za pobyt zwierzęcia należy uiścić bezpośrednio w Zagrodzie Kuwasy. Właściciel psa odpowiada materialnie za szkody wyrządzone przez zwierzęcia.

30 zł / doba

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać wpłacając 299 zł zaliczki lub całość kwoty na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników mailem: info@yogarepublic.pl. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna przelewem do 26. listopada lub gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu. 

 

Nazwa odbiorcy: Yoga Republic s.c.
Nr konta: 61 1440 1387 0000 0000 1319 5412 
Tytułem: Zagroda Kuwasy, termin, imię i nazwisko, nr kontaktowy

bottom of page