top of page

Zespół Yoga Republic to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach, którzyz uważnością podchodzą do każdego ucznia – Yoga Republic to jedyna szkoła w Polsce, w której uczy dwoje nauczycieli autoryzowanych przez słynny KPJAYI w Mysore: Przemek Nadolny (II stopień autoryzacji) i Justyna Jaworska  (I stopień autoryzacji).

 

Na zajęcia zapraszają Przemek Nadolny (II stopień autoryzacji KPJAYI), Justyna Jaworska  (I stopień autoryzacji KPJAYI), Ewa Dąbrowska, Marta JabłońskaMarta Nadratowska, Patrycja Pruchnik, Kasia Makowiecka i Wojtek Stachura.

Anchor 17

Przemek Nadolny

 

Od ponad 20 lat praktykuje pod okiem wielu najlepszych światowych nauczycieli jogi. W 2009 rozpoczął naukę w KPJAYI w Mysore w Indiach. Od tego czasu co rok wraca do Mysore, by rozwijać się pod okiem swojego nauczyciela Sharatha Jois’a. W 2012 roku jako pierwszy w Polsce, otrzymał autoryzację Instytutu Pattabhi Joisa (kpjayi.org). Jest także autoryzowany do uczenia pozycji z drugiej serii. 

 

Dzięki ponad 12-sto letniemu doświadczeniu w uczeniu, starannemu wykształceniu w zakresie praktyki, teorii, anatomii oraz filozofii jogi, Przemek oferuje uczniom wyjątkową wiedzę opartą na autentycznym wglądzie i indywidualnym podejściu.

Anchor 18

Ewa Dąbrowska

 

Jestem mamą dwójki dzieci, mam wykształcenie artystyczne i wiele pasji, ale gdybym miała się określić jednym zdaniem to brzmiałoby ono: praktykuję ashtangę. To mój "sposób na wszystko" - poza tym, że pozwala utrzymać fizyczne ciało w zdrowiu i dobrej formie, daje także siłę, pewność , równowagę i spokój ducha. Kiedy w 2003 roku pierwszy raz stanęłam na macie, nie byłam świadoma że wstępuję na ścieżkę, która od "zwykłej gimnastyki" doprowadzi mnie do głębokiego wewnętrznego doświadczenia.


W roku 2011, by "zaczerpnąć ze źródła", pojechałam z rodziną do Mysore w Indiach, gdzie ukończyłam kurs obejmujący naukę asan i pranajamy. W 2012 roku przeszłam szkolenie nauczycielskie pod okiem Przemka Nadolnego. Mogę bez przesady powiedzieć, że joga jest jednym z elementów mających największy wpływ na moje życie i na to kim jestem. Każdego dnia czuję głęboką wdzięczność, dlatego pragnę dzielić się tym z innymi.

Anchor 19
Anchor 20

Marta Nadratowska

 

Z jogą zetknęłam się już jako nastolatka. Choć dopiero w 2004 r., pod wpływem kierunku studiów (dietetyka), postanowiłam obrać bardziej świadomy styl życia i zrobić coś dla siebie. Zaczęłam wtedy regularną praktykę metodą Iyengara. Z czasem joga mnie pochłonęła w pełni. Brałam udział w warsztatach wielu wspaniałych nauczycieli, którzy inspirowali mnie do rozwoju na drodze jogi. Gdy poznałam Ashtanga Vinyasa Jogę, zostałam oczarowana jej pięknem, gracją i energią. Ashtanga doskonale odpowiada mojej żywiołowej naturze. Stała się moją codzienną praktyką. Wytrwałość w ćwiczeniu jogi pozwala mi cieszyć się poczuciem ładu i harmonii. Od 2006 dzielę się pasją z innymi, prowadząc zajęcia jogi. Zdobyłam uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Hatha Joga. Jako dietetyk i instruktor jogi propaguję świadomy i zdrowy styl życia.

Anchor 21
Anchor 22
Anchor 23

Kasia Makowiecka

 

Moje pierwsze spotkanie z jogą miało miejsce podczas warsztatów tanecznych. Od 7 roku życia trenuję taniec współczesny, potem pojawiła się fascynacja żywiołowym tańcem afrykańskim. Nie porzucając tańca zaczęłam praktykować; z początku wg metody Iyengara, później zgłębiałam tajniki anatomii pod okiem nauczycieli ­fizjoterapeutów. Jednak dopiero po warsztatach ashtangi, które prowadził Tarik van Prehn, poczułam, że to jest właśnie TA joga. Pełna gracji, dynamiki, głębokiego oddechu. Joga przypominająca taniec, z piękną choreografią, niosąca spokój ducha. No i poszło! :) Podróż po Indiach, inspirująca praktyka i regularne wyjazdy z rodzinnej Gdyni – do “Yoga Republic” ­ by zgłębiać jogę pod okiem wyjątkowych nauczycieli, sprawiły, że każdy poranek zaczynam powitaniem słońca. Kurs nauczycielski ukończyłam u Basi Lipskiej. Śpiewam w chórze gospel, gram na fortepianie, uwielbiam język francuski. Oprócz tańca i jogi moją największą pasją jest muzyka. I dalekie podróże. Podczas każdej z nich szukam nowych, “jogowych” inspiracji; w Nowym Jorku rozpoczynałam dzień warsztatem i wykładem prowadzonym przez Sharath'a.

Anchor 24

Wojtek Stachura

 

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. W 2003 roku ukończyłem studia w Warszawskiej AWF. Nie tylko w związku z wykonywanym zawodem fizjoterapeuty, od długiego już czasu fascynuje mnie ludzkie ciało i zasady na jakich opiera się jego funkcjonowanie. W pewnym momencie zacząłem odkrywać nierozerwalność ciała i umysłu i to, że tylko zintegrowanie obu może przynosić długotrwałe efekty w mojej praktyce zawodowej. W wyniku takich spostrzeżeń zacząłem szukać czegoś, co da mi odpowiedź na pytania, których w tym momencie coraz więcej pojawiało się w mojej głowie. W ten sposób natrafiłem na metodę Feldenkrais'a, czyli metodę uczącą świadomości ciała poprzez ruch. W kolejnym kroku poszedłem na pierwsze zajęcia Jogi i zacząłem w praktyce jogi odnajdywać połączenie ciała i umysłu. W 2013 roku ukończyłem kurs nauczycielski jogi na który wybrałem się do Indii. Obecnie w pracy łączę elementy jogi, metod integracji ciało-umysł i terapii powięziowej. Wojtek prowadzi również indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne w Yoga Republic. Zapisy w recepcji Yoga Republic lub mailem: info@yogarepublic.pl

bottom of page