top of page

8 rzeczy, które warto wiedzieć rozpoczynając praktykę jogi


​1. Opanuj podstawy, zanim ruszysz dalej!

Aby uzyskać dobre efekty, mieć satysfakcję z praktyki i by było bezpiecznie, poznaj najpierw podstawy, takie jak: oddech, asana, drishti.

Zalecamy ćwiczyć co najmniej 2 razy w tygodniu, wtedy szybko zobaczysz efekty.

Jeżeli nie ćwiczyłeś dotąd jogi lub miałeś dłuższą przerwę, powinieneś wziąć co najmniej 8 lekcji Początkujących lub Regeneracja/Początkujący.

2. Znajdź zajęcia dla Siebie!

Twoje samopoczucie się zmienia, a Twoja praktyka rozwija – nie przywiązuj się do jednego rodzaju zajęć, szukaj tego, co będzie w danej chwili dla Ciebie najlepsze.

Wybieraj zajęcia według swoich potrzeb, pamiętając o tym, że:

  • uczestnictwo w zajęciach Vinyasa wymaga wcześniejszego uczestnictwa w co najmniej 8 zajęciach Początkujących lub Regeneracja/Początkujący,

  • uczestnictwo w zajęciach Ashtanga wymaga regularnej praktyki na zajęciach Vinyasa w YR lub w innej uznanej szkole Ashtanga jogi, przez okres co najmniej 2 miesięcy,

  • w zajęciach Mysore możesz uczestniczyć po co najmniej 8 lekcjach Początkujących lub Regeneracja/Początkujący. Jeśli nie znasz sekwencji Powitania Słońca przyjdź na specjalne godziny dla początkujących w ramach Mysore.

3. Aby było bezpiecznie!

Poinformuj nauczyciela o okolicznościach mogących mieć wpływ na twoją praktykę, w szczególności: niedawno przebyte urazy, zabiegi, wskazania lekarza dotyczące ograniczeń w ruchu, oraz o ciąży. Zawsze stosuj się do instrukcji nauczyciela. Na zajęciach Mysore powiedz nauczycielowi, jeżeli korekta

jest dla ciebie nie odpowiednia.

4. Twoja mata – Twój komfort!

Zalecamy używanie własnej maty. Jeżeli jeszcze nie posiadasz maty, możesz skorzystać z jednej z mat należących do YR. Maty YR mają obcięte rogi i leżą na jednej półce. Na pozostałych półkach leżą maty prywatne. Pozostawiając swoją matę w YR, upewnij się, że jest czysta, zadbana i dobrze oznaczona.

5. Poczuj się lekko!

Zaczynaj praktykę jogi po upływie co najmniej 3 godzin od dużego posiłku. Jeśli potrzebujesz się posilić, wówczas idealne są owoce np. banan, naturalne soki, woda z miodem. Pić możesz do 15 min. przed praktyką.

6. Dobrze jest się spocić!

Praktyka asan jest najbardziej przyjemna, efektywna i bezpieczna, gdy w pomieszczeniu jest ciepło (ok. 25°C), powietrze jest wilgotne i nieruchome. Dlatego dbamy o to, by w trakcie zajęć nie było przeciągów i nagłych zmian powietrza. Natomiast sale są dokładnie wietrzone przed i po zajęciach.

7. Nie śpiesz się!

Program zajęć stanowi całość, więc by w pełni skorzystać, przychodź punktualnie. Relaks na koniec zajęć jest równie ważną ich częścią, nie pomijaj go – ta chwila dla siebie pozwoli Ci odczuć głęboki efekt jogi. Pamiętaj o innych – twoje wejście na salę w trakcie zajęć lub wyjście przed zakończeniem, zakłóci komfort i koncentrację pozostałych osób.

8. Masz pytanie, zapytaj nauczyciela!

Nauczyciele są do dyspozycji uczniów przed lub po zajęciach jogi. Są właśnie po to, by Ci pomóc.

Tutaj znajdziesz więcej informacji, o tym Jak zacząć ćwiczyć jogę.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do Yoga Republic, tutaj znajdzisz nasz grafik zajęć.

Jeżeli uważasz, że coś możemy zrobić lepiej, to daj nam znać na mail: info@yogarepublic.pl

Najciekawsze posty
Ostatnie posty
Tagi
Znajdź nas
  • Facebook czarny okrągły
bottom of page