top of page

Majowy weekend z Vinyasa Jogą w Starej Szkole w Harszu nad Jeziorem na Mazurach

26. - 29. maja 2022

prowadzi Marta Szostak

Wyjazd przeznaczony jest osób na każdym poziomie zaawansowania.

Podaruj sobie kilka dni relaksu i regeneracji z jogą na Mazurach – majowy weekend z jogą w Harszu odbędzie się pod znakiem świadomego ruchu, spokojnych wdechów i wydechów oraz odpoczynku dla ciała i dla głowy. 

stara-szkola-w-harszu

stara-szkola-w-harszu

harsz-nad-jeziorem

harsz-nad-jeziorem

harsz-pokoje-goscinne (1)

harsz-pokoje-goscinne (1)

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Szkoła-Harsz-15

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-05

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-szkola-03-300x200

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-02-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

Stara-Skoła-Harsz-harsz-01-300x199

PROGRAM

 

Vinyasa Yoga to wolność ruchu, jego doświadczanie, płynne sekwencje ale też nauka o sobie i o ciele. Poranki będą bardziej energetyczne, na rozruszanie, powitanie dnia (a także słońca) i na wzmocnienie. Wieczory to przede wszystkim relaks i spotkanie ze sobą w trakcie uważnego bycia w medytacji. Zajęcia warsztatowe będą odpowiedzią na potrzeby grupy oraz okazją do zgłębiania tematyki powitań słońca, naszych bioder i barków jako struktur potrzebujących często większej uważności. Będzie też czas na rozmowy, pytania i szukanie na nie odpowiedzi.

PLAN WYJAZDU

Poniżej orientacyjny plan wyjazdu (może ulec drobnym zmianom).

CZWARTEK 26. maja

od 16.30: PRZYJAZD I ZAKWATEROWANIE

18.00: REGENERUJĄCA SESJA JOGI NA POWITANIE

19.00: KOLACJA

20.30: KRĄG ZAPOZNAWCZY I MEDYTACJA

PIĄTEK 27. maja - SOBOTA 28. maja

8.00: PRAKTYKA JOGI NA DZIEŃ DOBRY I PRANAJAMA

9.30: ŚNIADANIE

14.00: OBIAD

16.00: ZAJĘCIA WARSZTATOWE

18.00: KOLACJA

19.30: POWITANIE KSIĘŻYCA I MEDYTACJA

NIEDZIELA 29. maja

8.00: PRAKTYKA JOGI NA DZIEŃ DOBRY I PRANAJAMA

9.30: ŚNIADANIE

12.00: ODDECH, RELAKS, MEDYTACJA

13.30: OBIAD

WYJAZD

MARTA SZOSTAK

Pierwszy kontakt z jogą miałam na studiach, ale dopiero w 2009 roku, kiedy trafiłam na zajęcia ashtanga jogi, na wiele lat właśnie ta metoda skradła moje serce. Kilka lat później ukończyłam szkolenie nauczycielskie pod okiem Basi Lipskiej-Larsen, po drodze uczęszczając na warsztaty z nauczycielami z Polski i zagranicy.

Podróżowałam też do Indii, aby praktykować jogę u jej źródła – w Mysore, oraz na Goa u Sharmili Desai.​

W życiu bym nie przypuszczała, że tak potoczy się moja ścieżka, ale wszystko wskazuje na to, że joga jest już nieodłącznym elementem mojego życia. Jestem nauczycielką jogi od 10 lat. Uwielbiam się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi i wiele radości daje mi praca z ludźmi oraz obserwowanie efektów tej wyjątkowej praktyki. 

Kilkanaście lat spędziłam na macie jako zawodniczka karate, a sztuki i sporty walki długo były moją największą pasją. Posiadam stopień mistrzowski 1 Dan. Ukończyłam studia psychologiczne ze specjalizacją sportową i międzykulturową oraz szkołę treningu i warsztatu psychologicznego. Wierzę w moc ruchu i świadomego oddechu, dlatego też rozwijam swoje umiejętności na warsztatach i szkoleniach. Szukam połączeń między tzw. tradycyjnymi formami jogi a współczesną nauką o ruchu i człowieku.

MIEJSCE

 

STARA SZKOŁA W HARSZU

Harsz znajduje się w pięknym miejscu oddalonym jedynie 18 km od Giżycka i 11 km od Węgorzewa. Malowniczy Harsz został założony w 1550 roku. Charakteryzuje go stara, nieregularna zabudowa, która idealnie wkomponowuje się w lekko pagórkowaty teren otoczony rozległymi lasami. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, a dzięki wyjątkowej lokalizacji atrakcje mazurskie są w zasięgu wycieczki rowerowej lub szybkiej podróży samochodem. 

Ze Starej Szkoły do jeziora jest tylko kilka kroków. Od linii brzegowej dzieli tylko ulica. Część pokoi ma widok na jezioro, a część na nasz sad. Latem można skorzystać z rowerów wodnych, kajaków, łódek lub popływać w krystalicznie czystej wodzie. Jezioro Harsz, jest wyjątkowo spokojne, nie ma dużego zagęszczenia i nie ma na nim nadmiaru hałasu. Dzięki trawiastej plaży z łagodnym, czystym wejściem do wody, kąpiel w jeziorze to prawdziwa przyjemność.

Wspólna przestrzeń jest tak wyposażona, żeby można było wygodnie usiąść i spędzić czas razem. Na drugim piętrze jest kuchnia z lodówką do dyspozycji gości, regały z ciekawymi książkami i wygodne miejsca do siedzenia. Na parterze znajduje się salon z kominkiem.

POKOJE

Dostępnych jest 9 pokoi - jedne z widokiem na jezioro i inne z widokiem na sad, które pomieszczą komfortowo 22 osoby. Każdy pokój jest urządzony ze smakiem i charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Każdy pokój ma własną łazienkę.

EKO KUCHNIA

W Starej Szkole zdrową i smaczną kuchnię prowadzą Ania i Grzegorz, którzy nie korzystają z półproduktów, własnoręcznie robią sery, jogurty i przetwory, praktykując zasady slow food. Z pieczołowitością wykorzystują sezonowe dobra natury i uprawy z własnego ogrodu warzywnego. Współpracują z lokalnymi hodowcami.  Guacamole, pasta z fasoli, wegański bigos czy pyszne koktajle owocowe i warzywne – to tylko namiastka tego, co wegańskim gościom serwuje Ania, która od prawie 30 lat jest wegetarianką, a od roku weganką. W wegańskim zaciszu kuchni obowiązkowo króluje mleko sojowe, migdałowe, tofu oraz owoce i warzywa z własnego ogródka- wszystko po to, by pobyt w Starej Szkole był pełen wysublimowanego i zdrowego smaku.

 

Wyżywienie jest wegetariańskie. W cenie wyjazdu można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową –prosimy o zgłoszenie mailowo najpóźniej tydzień przed wyjazdem: info@yogarepublic.pl.

SALA DO JOGI

Sala do jogi z drewniana podłogą i niezapomnianym widokiem na jezioro.